WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

Проектна діяльність позашкільного закладу

Вивчивши теоретичні засади цієї проблеми, практичний досвід освітніх закладів міста, педагогічний колектив центру розробив стратегію впровадження проектної діяльності з урахуванням особливостей, досвіду та реальних умов

У закладі було оголошено конкурс учнівських проектів "Дивосвіт творчості". Творча група педагогів розробила методичні рекомендації із застосування проектних технологій у конкретних гуртках і студіях закладу. У конкурсі брали участь десять учнівських проектів. Вони були різні за кількістю учасників: індивідуальні творчі завдання, творчі групи із 3-5-ти гуртківців, навчальна група одного віку, вихованці декількох колективів.

У різних формах відбувались і захисти проектів: презентація, прес-конференція, театралізоване дійство, конкурсна програма. Результатом проектної діяльності стали наочні приладдя та методичні розробки, виконані як самими учнями, так і у співавторстві з керівниками гуртків. У закладі активізувалася творча атмосфера взаємодії та партнерства, розвинулась пізнавальна активність учнів, пожвавився інтерес до пошукової, дослідницької діяльності.

Пропонуємо ознайомитися з кількома навчальними проектами, які брали участь у конкурсі "Дивосвіт творчості".

Навчальний план гуртка "Спадщина" передбачає вивчення основ книжкової графіки, малюнку, композиції та кольорознавства. Учні четвертого класу художньої студії, які прийшли в гурток книжкової графіки, мали крім зацікавленості ще й глибокі знання з основ образотворчого мистецтва - малюнку, живопису та композиції, і існуюча навчальна програма гуртка "Спадщина" не відповідала рівню їх здібностей. Для занять із цими учнями було розроблено індивідуальну програму, яка була реалізована протягом навчального року у вигляді навчального проекту "Легенди про рослини".

Тема проекту: створення книжки "Легенди про рослини".

Мета проекту: дослідити різновиди стилізації різних рослин; оволодіти технікою виконання шрифтів; об'єднати отримані знання в єдиний проект - книжку, яка може стати навчальним посібником; удосконалювати графічну техніку; прививати навички самостійної роботи, уміння працювати з інформаційними джерелами.

Об'єкт дослідження: елементи книги, основи композиції, техніки виконання та оформлення стилізованих рослинних орнаментів.

Тривалість проекту: сім місяців навчального року.

Керівник проекту: Турпак Олеся Олександрівна.

Учасники проекту: чотири учениці художньої студії 5-го року навчання.

Підготовчий етап (2 місяці):

вивчення спеціальної літератури з питань книжкової графіки;

підбір зразків рослинних орнаментів;

дослідження прийомів стилізації рослинних орнаментів;

вибір індивідуальних тем (рослин) для роботи;

робота з літературним текстом, який буде супроводжувати малюнок;

вибір шрифту для тексту.

Коментар керівника проекту

Умотивованість учнів створенням навчального посібника була запорукою активної пошукової роботи в бібліотеках, Інтернеті, музеї, міському виставковому залі. Велика кількість зібраного матеріалу несподівано створила утруднення - учням важко було визначитися з вибором "своєї" рослини, обмежитись у кількості стилізованих елементів, не загромаджувати ескіз майбутнього малюнку численними, занадто складними деталями. Певні складнощі були і з вибором шрифту - досить складна техніка виконання обраних учнями зразків змусила їх обирати між тим, що подобалось, і тим, що вмієш. Запланований на підготовчий етап час через вищеназвані причини був розтягнутий на два місяці.

Основний (практично-виконавчий) етап (4 місяці):

робота над ескізами сторінок (композиційне та кольористичне впорядкування ескізів);

робота на форматі сторінки (заставка, орнамент, буквиця);

робота над шрифтом;

оформлення роботи (виставковий варіант);

підготовка до оформлення книжки (сканування малюнків, фотодрук).

Коментар керівника

Робота над безпосереднім виконанням обраних ескізів технічно досить складна, копітка, вимагає зосередженості та чималого терпіння. Найбільш складною для учнів виявилась робота над шрифтом. Титульну сторінку, яку планувалось виконати спільними зусиллями, було врешті вирішено оформлювати керівнику проекту. Це надихнуло учнів працювати більш ефективно, відповідально і, врешті-решт, завершити роботу, до якої вже доклали стільки зусиль. Позитивним стимулюючим фактором було й те, що учням імпонувало виступати в ролі співавторів із керівником гуртка.

Заключний етап: презентація книжки "Легенди про рослини" для учнів художньої студії "Палітра".

Коментар керівника

Готуючись представити книжку перед учнями художньої студії, ми несподівано зіткнулися з тим, що художньо обдаровані діти, вправно володіючи пензлем, не завжди вміють ясно, дохідливо й послідовно висловлювати свої думки. Зібравши всі чорнові матеріали - ілюстрації, фотографії, ксерокопії, ескізи робіт, варіанти колористичних рішень, відібрали найбільш цікаві, оформили експозицію. Ретельно працювали над текстом презентації - він мав бути стислим, послідовним, зрозумілим і доступним для різновікової аудиторії вихованців художньої студії. Намагались передбачити запитання, які можуть виникнути у слухачів, і планували можливі відповіді. Важливим стимулом для авторів книжки було вступне слово керівника, в якому вона підкреслила свою роль тільки як співавтора та значення цієї роботи як навчального наочного посібника для занять молодших студійців.

Що дала робота над проектом його учасникам?

Відповіді учасників проекту на презентації:

отримала велику кількість інформації, причому з тих джерел, до яких не зверталась раніше (Інтернет, краєзнавчий музей);

удосконалилися прийоми роботи при виконанні тонких графічних деталей;

відчула, що книжкова графіка значно глибша та складніша, ніж я уявляла раніше;

училась доводити до кінця розпочату справу - у мене не завжди вистачало на це терпіння;

уважаю, що зробила справу, яка принесе користь у навчанні молодших учнів. Це приємно відчувати;

коли тримаєш у руках результат такої довгої роботи - книжку, це дуже приємно, і відчуваєш гордість.

Що було найбільш складним у роботі над проектом?

обрати остаточний варіант сторінки - хотілось намалювати багато всього;

виконання самої роботи, а саме - досить довгий строк, якого потребувало виконання роботи. Іноді робила паузи на кілька днів. Щоб виконувати таку роботу, треба бути терплячім і старанним;

краще малювати, ніж розповідати про це. Не люблю виступати перед аудиторією;

коли через завантаженість у школі не встигаєш малювати, а в інших робота просувається інтенсивніше - це трохи дратує, але допомагає зібратись;

робота над шрифтом.

МАЛЬВИ

У далекі часи ця яскрава квітка нагадувала кожному козакові рідну домівку, де на припічку та на віконцях були завжди намальовані квіти. Ця давня традиція українського народу прикрашати своє житло збереглася й до сьогодні в багатьох селах України. І тому коли знетомлений козак, повертаючись із далекого походу з чужих країв, бачив до болю знайомі квіти, що були неначе намальовані талановитим художником, його втома вмить проходила. Неначе відчуваючи якийсь підйом, і коник ішов веселіше. Згодом ці квітки з легкої руки козаків і стали звати мальвами, тобто намальованими. І до цього часу зберегли наші мальви не тільки свою красу, а й назву.

КВІТКА ЩАСТЯ

Якщо запитати у старих людей про квітку щастя, вони розкажуть таку легенду.

Росла колись ця дивовижна квітка лише в наших степових місцях. І цвіла вона раз на рік на Купала. Усі юні закохані шукали її винятково поблизу Вовчого горла, у тому місці, де дві швидкі річки Інгулець і Саксагань з'єднують свої води.

Ті, кому хоча б раз у житті довелося квітку щастя побачити, розповідали, що була вона небаченої краси й незвичайної форми. На одному стовбурі вона мала два бутони, які саме на Купала розкривались разом опівночі.

За хвилину закохані повинні були квітку щастя зірвати й тут-таки, тримаючи її у правій руці, поклястися одне одному в коханні довіку. Дивовижна квітка щастя тієї ж миті зникала, а закоханим залишалося довге й щасливе життя.


 
 

Цікаве

Загрузка...