WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проекти європейського напряму - Реферат

Проекти європейського напряму - Реферат

7. Чи корисним було те, чого досягла група?

8. Що сприяло чи заважало вашій роботі?

Запитання для керівника проекту

1. Чого я навчився?

2. Чого навчились мої учні?

3. Що було найбільшим успіхом проекту?

4. Що було найбільш несподіваним упродовж проекту (негативне й позитивне)?

УЧНІВСЬКІ ПРОЕКТИ БАГАТОМАНІТНОГО СУСПІЛЬСТВА

Сучасне покоління молоді живе в багатоманітному суспільстві і основне завдання - навчитися жити в цьому суспільстві, почувати себе комфортно, відчувати власну приналежність до такого суспільства. Жити в багатоманітному суспільстві означає бути не байдужим до тих проблем, які воно породжує, та брати активну участь у вирішенні цих проблем.

Сучасне суспільство не тільки є багатоманітним, а й максимально сприяє утвердженню багатоманітної основи. Багатоманітність як протилежність одноманітності знаходить свої прояви в політичній, економічній, соціокультурній та інших життєвих сферах. Учнівські проекти запропонованого напряму характеризуються широким аспектом проблем, оскільки вони охоплюють різні сфери суспільного життя, до яких щоденно долучаються школярі. Останнім часом особливо актуальними стають проекти, що порушують проблеми взаємовідносин між етнічними групами. В Україні проживають представники різних націй та народів. Навчитися жити разом, зважати на релігійні, культурні особливості, поважати історичні традиції та розвивати їх - ці завдання є актуальними для всіх громадян нашої країни. Для кращого розуміння історії, культури, традицій, релігії різних народів можна за допомогою учнівських проектів організовувати просвітницьку роботу. Проекти: "Ми різні - ми рівні", "День ... (указати, якої) національності в нашій школі", "Що ми знаємо про національні культури нашого краю", "Листуємося зі школярами Польщі", "Українці з Канади" та багато інших допоможуть школярам краще пізнати інші культури, ознайомитися з життям національних меншин, їхньою історією, традиціями, проблемами тощо.

Процеси соціального розшарування, свідками яких є сучасні школярі, також засвідчують наявність соціальної багатоманітності в суспільстві. Молоді треба навчитися жити в цих умовах. З одного боку, вона повинна прагнути до поліпшення свого соціального статусу, а з іншого - не повинна бути байдужою до тих, хто займає нижчі щаблі в соціальній ієрархії. Молоде покоління треба вчити допомагати людям, які знаходяться поруч. Добрим навчанням у такому контексті можуть стати проекти: "Ми - не байдужі", "Учись не лише споживати, а й допомагати", "Допоможи" тощо.

У проектах цього напряму варто чітко визначити проблему та спланувати шляхи її розв'язання. Особлива роль в організації проектної діяльності відводиться керівникам проекту, оскільки вони мають більший життєвий досвід і можуть підказати школярам шляхи вирішення вибраних проблем. Бажано до таких проектів залучати представників громадськості, національних меншин, учасників історичних подій, політичних партій та організацій, знавців національної історії тощо, які можуть бути в ролі консультантів, помічників, а також виконавців.

Проект "Ми - не байдужі"

У населеному пункті живе багато літніх людей, які залишились без опіки своїх найближчих родичів. Це ветерани війни, праці, окремі з них - інваліди, які потребують постійної соціальної допомоги та уваги. Відсутність державної служби догляду за ними, віковий стан, проблеми зі здоров'ям ветеранів спричинили обмеженість їхнього соціального спілкування, в окремих випадках навіть ізольованість.

Мета проекту - налагодити допомогу людям похилого віку, активізувати соціальне спілкування із застосуванням клубних та інших форм роботи.

Завдання проекту:

призначити волонтерів за місцем проживання ветеранів праці та війни, які потребують соціальної уваги та допомоги;

установити порядок відвідування ветеранів у позаурочний час;

організувати запис спогадів ветеранів, установити їх участь у трудових і військових справах;

підготувати матеріали до краєзнавчого музею на основі проведеної роботи;

ознайомити із зібраними матеріалами учнів, мешканців населеного пункту.

Очікувані результати:

в учнів змінюватиметься ставлення до людей похилого віку;

учасники проекту набудуть навичок брати інтерв'ю, ставити запитання, фіксувати відповіді на запитання за допомогою різних записуючих пристроїв;

школярі навчаться співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та позашкільними установами;

учасники проекту дізнаються про соціальні проблеми одиноких людей і шляхи їх вирішення;

розвиватимуться комунікативні вміння й навички.

Учасники проекту: учні 8-11-х класів, керівник музею, учителі історії та суспільних дисциплін, педагог-організатор, соціальний педагог, класні керівники, учитель музики.

Цільова група, яка буде задіяна у проекті: літні люди, інваліди, ветерани, діти з особливими потребами.

Строк виконання - упродовж навчального року.

Опис діяльності

І етап - підготовчий:

обговорення теми проекту, визначення завдань;

створення мережі волонтерських груп;

організація соціального патронажу людей похилого віку, які мешкають у громаді, до якої належить школа.

ІІ етап - збір необхідної інформації:

збір та узагальнення інформації про людей, які потребують соціальної допомоги;

налагодження контактів з місцевими соціальними службами;

розподіл ветеранів за групами школярів;

відвідування ветеранів;

запис спогадів ветеранів війни, праці про події в історії населеного пункту;

збір матеріалів для "Літопису", краєзнавчого музею.

ІІІ етап - планування; ключові моменти діяльності

На цьому етапі укладається план діяльності з урахуванням найважливіших моментів: організація допомоги ветеранам, збір інформації про життя ветеранів, налагодження зв'язків із працівниками музею, органами місцевого самоврядування, соціальними службами тощо.

IV етап - діяльність; вирішення проблеми

Приступаючи до реалізації проекту, адміністрація школи має вийти з пропозицією до місцевого органу самоврядування, Ради ветеранів, громадської організації "Червоний хрест" про створення учнівських волонтерських загонів. На спільній зустрічі за участю представників зазначених соціальних інституцій та лідерів учнівського самоврядування, учасників проекту проводиться обговорення моделі проектної діяльності, визначаються шляхи співпраці. Шляхом опитування учні знайомляться з особливостями кожного підопічного ветерана праці, з'ясовують, якою вони володіють інформацією про історичні події, чим займаються у вільний час, яким видом мистецтва чи ремеслом захоплюються, якої посильної допомоги потребують, яким чином спілкуються між собою. Після отримання інформації заповнюють "Волонтерський маршрут" - карту, в якій визначають можливі форми волонтерської діяльності відносно тієї чи іншої особи.

Наступним кроком є збір та узагальнення спогадів літніх людей про події в історії міста (села), оформлення "Літопису" у вигляді стендового матеріалу, фотомонтажу, проведення серії заходів у формі зустрічей.

V етап - презентація результатів діяльності

Якщо в населеному пункті, у школі немає музеїв, то стенди, присвячені ветеранам, зібрані спогади можна облаштувати на центральній площі (майданчику) напередодні Дня літніх людей (жовтень), Дня сім'ї (травень), Дня перемоги (травень) тощо. Залежно від часу реалізації проекту можна буде вибрати й місце демонстрації зібраних матеріалів.

VI етап - оцінювання успішності проекту

На цьому етапі учасники проекту аналізують свою діяльність, обговорюють, що вийшло, а що ні, як покращити роботу з ветеранами та залучити до неї не тільки школярів, а і громадські організації, меценатів, соціальні служби тощо.


 
 

Цікаве

Загрузка...