WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Правова освіта - Реферат

Правова освіта - Реферат

Програма спецкурсу передбачає 34 уроки на навчальний рік, які розміщені за темами:

Основи адміністративного законодавства України (8 годин).

Кримінальний злочин (10 годин) - учні вивчать основні зазначення, які стосуються злочину як протиправної дії.

Кримінальна відповідальність (9 годин) - учні вивчать усе, що стосується кримінальної відповідальності та кримінальних покарань.

Кримінальна відповідальність за деякі кримінальні злочини (7 годин) -учні вивчать основні положення Кримінального Кодексу України про відповідальність за найбільш розповсюджені злочини.

Треба додати, що крім зазначеної програми спецкурсу розроблена та затверджена програма факультативних занять - "Кіноклуб кримінального права", теж розрахована на 34 уроки на навчальний рік і передбачає ознайомлення учнів із низкою художніх і документально-публіцистичних фільмів (виробництва провідних телеканалів і телекомпаній України, Росії, Європи та США), які "наочно" допоможуть учням ретельно опанувати зміст запропонованого спецкурсу "Основи законодавства України про адміністративну та кримінальну відповідальність".

Програма спецкурсу "Основи кримінально-процесуального законодавства України" була затверджена на засіданні НМР ЗОІППО ще у 2005 р. Розробити такий спецкурс мене підштовхнули численні приклади правової необізнаності потерпілих від злочинів, які я побачив під час засідань Апеляційного суду, та й раніше - коли був народним засідателем Ленінського районного суду м. Запоріжжя. Навіть працюючи у школі, я дуже часто був змушений давати відповіді на запитання: а що робити, якщо скоєно злочин, а чи має право робити це слідчий (прокурор), а як захистити свої права тощо. Найбільше вразив мене випадок, коли хулігани жорстоко побили та пограбували мого учня, який тривалий час був вимушений лікуватись у лікарні. Батьки просто не знали, що робити в цій ситуації, особливо коли слідчий РВВС закрив справу за невелику значущість події.

Узагалі, у таких ситуаціях та при таких питаннях раджу звертатися за консультаціями до професійних юристів - адвокатів. Але якщо існують такі ситуації, значить, існує певна проблема, яку потрібно вирішувати. (Додам: батьки потерпілого учня довели справу до кінця - суд засудив винних на різні терміни позбавлення волі. Крім цього батькам удалося за рішенням суду отримати певну компенсацію як цивільним позивачам у кримінальній справі).

Рецензентами програми спецкурсу виступили заступник голови Апеляційного суду Запорізької області В. Тютюнник, судді Апеляційного суду О. Булейко, Н. Жечева, А. Татарінова - високопрофесійні та широко обізнані юристи України.

Програма передбачає проведення 34-х уроків на навчальний рік. Пропонується, щоб учні вивчили основи кримінально-процесуального законодавства України, а саме:

За що можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Що таке кримінальна справа (хто має право порушувати або припиняти справу, розслідувати її, хто такий слідчий, прокурор, адвокат).

Що таке слідство, які існують за законом слідчі заходи.

Хто такий звинувачений та його законний статус.

Хто в Україні здійснює правосуддя.

Хто такий потерпілий та його права та обов'язки, який його законний статус.

Що таке вирок і порядок його виконання, оскарження.

Додам, до запропонованого спецкурсу розроблена програма факультативу "Кіноклуб кримінально-процесуального права", також розрахований на 34 уроки, на яких учні зможуть "наочно" подивитись і зрозуміти зміст запропонованих питань у вигляді кіноуроків та відеоуроків (усі запропоновані фільми виробництва України, Росії, Європи, США, записані на відеокасети та DVD).

Для учнів 10-х класів пропонується ввести спецкурс "Основи сімейного права України". На жаль, у загальнообов'язковому курсі в 9-му класі на вивчення цього розділу українського права виділено одну (!) годину на навчальний рік, що є абсолютно недостатнім для правового виховання підростаючого покоління. Мною розроблена авторська програма спецкурсу "Основи сімейного права України", яка теж була затверджена на засіданні НМР ЗОІППО. Програма передбачає проведення 34-х уроків на навчальний рік, у процесі реалізації якої учні вивчать:

Що таке сім'я та які нормативно-правові акти України регулюють сімейні відносини.

Що таке шлюб, який установлений порядок укладання та розірвання шлюбу, в яких випадках шлюб визнається недійсним.

Що таке право власності дружини та чоловіка, особисті немайнові права та обов'язки батьків і дітей.

Які обов'язки є в батьків щодо неповнолітніх дітей та обов'язки дорослих дітей щодо утримання батьків.

Відзначу, що запропонована програма спецкурсу також передбачає проведення низки кіно- і відеоуроків, наприклад:

"Ранні шлюби - ранні пологи".

"Родинні війни".

"Нерівний шлюб".

"Мама вийшла заміж вдруге".

"Дитина будь-якою ціною".

"Діти-іграшки".

"Дідівщина у школі".

"Визнати винним".

"Сімейні справи з І. Калінською".

"Ціна кохання з Ю. Шаховою".

"Жертви ревнощів".

"Жертви казино".

"Кохання загального режиму".

"Діти-вбивці".

Усі фільми - виробництва провідних телеканалів України, Росії, Європи несуть багато цікавої, корисної інформації, яка примушує думати про свою поведінку та свої дії.

Найважливішим у системі правого виховання й освіти підростаючого покоління є викладання для учнів 11-х класів спецкурсу "Основи законодавства України про працю". Учні, багато з яких після закінчення школи підуть працювати, мають знати, що їх очікує попереду, із чим їм доведеться зіштовхнутись. Учні повинні знати:

Які нормативно-правові акти регулюють трудові відносини.

Як захистити свої права при наймі та звільненні з роботи.

Які існують права та обов'язки у працівника на роботу, відпочинок, отримання заробітної плати.

Що таке забезпечення безпечних умов праці.

Які існують пільги.

Інші.

Упевнений, реалізація цих пропозицій суттєво допоможе підвищити рівень правової культури та правової свідомості майбутніх повноцінних громадян нашої країни.


 
 

Цікаве

Загрузка...