WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Права й обов'язки зі збереження та зміцнення здоров'я - Реферат

Права й обов'язки зі збереження та зміцнення здоров'я - Реферат

Права й обов'язки зі збереження та зміцнення здоров'я

До редакції продовжують надходити матеріали на конкурс від учителів, педагогічних колективів шкіл і позашкільних навчальних закладів, кращі з них стають переможцями. Презентуємо роботу О. Усової, старшого вчителя Лебедівської школи з інтерактивними формами тематичного оцінювання

Як учитель, напередодні уроку ставила перед собою мету: оцінити рівень навчальних компетенцій учнів шляхом застосування інтерактивних технологій.

Перш ніж оцінити учнів, опрацювала максимальний обсяг методичної літератури, яка й допомогла мені визначити критерії оцінювання. Передбачено, що оцінювання навчальних досягнень учнів за умови застосування інтерактивних технологій відбуватиметься у формі схвалення будь-яких, бодай щонайменших, успіхів і зусиль учнів. Коментарі до учнівських дій, навіть ті, що містять критику, мають починатися з позитивних зауважень.

В інтерактивному навчанні важливими є такі вміння, як здатність відстоювати свою думку чи аргументувати свою позицію під час дискусії або проблемної ситуації. Тому оцінювання мусить базуватися саме на цих найважливіших уміннях. Бажано оцінювати також те, як учень бере участь у навчальній діяльності, будь то його активність на уроці, спосіб спілкування з товаришами, готовність до співпраці, дотримання правил обміну думками й інших правил і норм поведінки на уроці.

Ураховуючи всі рекомендації, на початку уроку ознайомила учнів з очікуваними результатами та критеріями оцінювання їхньої праці. Бажано, щоб вони були вивішені на дошці, аби учні мали можливість упродовж уроку звертатись до них. Чому саме на початку уроку? Щоби спонукати дитину до плідної діяльності, щоби встановити, що дитина знає або знає не в повному обсязі, уміє або не вміє, у чому учневі треба допомогти, щоби встановити рівень опанування необхідних навчальних компетенцій із теми у процесі роботи на уроці. Найкраще заохочувати дітей системою оцінювання, за якої вони самі розуміють як свій результат, так і результати роботи своїх товаришів, завершуючи певний обсяг роботи.

Наприкінці уроку ми знову звернулись до очікуваних результатів і з'ясували, як кожний учень виконував свої навчальні завдання. Потім учні на листочках за кожним із критеріїв оцінили свою роботу на уроці, тобто відбулася самооцінка. Застосувавши цей метод, змогла багато чого дізнатися про себе та своїх учнів, а також про якість навчального процесу.

Наступний крок - взаємна оцінка в парах: учні вголос оцінювали своїх товаришів, учились коментувати оцінки. Застосування цього методу свідчить, що учні починають розуміти труднощі оцінювання та привчаються дивитись іншими очима на свою роботу та роботу оточуючих.

І третій крок - оцінка вчителя, тобто моя. За підсумками всіх видів робіт, з урахуванням підготовки до уроків упродовж вивченої теми, самооцінки та взаємної оцінки дозволила собі, за погодженням з учнями, втрутитись в оцінювання та виставити загальний бал кожному учню.

Досягненням уроку вважаю те, що дітям дуже сподобалось працювати за інтерактивними вправами, як і те, що вони набули навичок самооцінювання та взаємного оцінювання. Тому інтерактивні технології найбільшим чином сприяють формуванню в учнів комунікабельності, упевненості в собі, створюють атмосферу співробітництва, розвивають уміння оцінити себе й інших.

Хочу, щоб зростали мої учні, зростали їх досягнення та разом із ними зростала моя педагогічна майстерність. Для мене життєвим кредо є слова Уільяма Артура Уорда: "Посередній учитель викладає, хороший учитель пояснює, видатний учитель показує, великий учитель надихає".

Мета:

оцінити рівень навчальних досягнень учнів із вивченої теми шляхом застосування інтерактивних технологій;

розвивати вміння працювати у групах, парах;

виховувати почуття переживання за товаришів.

Обладнання: тексти (Конституція України, Конвенція прав дитини), малюнки тварин, сигнальні картки, картки зі схематичним зображенням емоцій людини, сімейні фотографії учнів, висловлювання про здоров'я, плакати з ілюстраціями насильства над дітьми, папір великого формату.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть:

узагальнити отриману навчальну інформацію;

визначати рівень своїх навчальних досягнень у процесі опанування теми;

працювати за інтерактивними вправами;

взаємодіяти у групах, парах;

набути навичок самооцінювання та взаємного оцінювання.

Порядок роботи та методи проведення

Вступна частина

Представлення теми, мети, основних завдань та очікуваних результатів навчальної діяльності.

І. Мотивація

1. Привітання. Створення ситуації успіху

Учитель. Сьогодні в нас урок незвичайний, але я сподіваюсь, що він для вас буде цікавим. А задля того, щоб він був саме таким, щоб ви себе впевнено почували, цей урок потрібно звільнити від страху - ніхто нікого й нічого не боїться, ніхто нікого не лякає, на уроці в нас має панувати атмосфера абсолютної довіри.

Ви сьогодні будете вчитись працювати колективно, у групах, парах. На цьому уроці опануємо й будемо використовувати цікаві методи. А для цього на уроці ми повинні дотримуватись певних правил:

працюють усі й кожний;

радують цікава думка й успіх кожного;

усі вдячні кожному й кожний вдячний за свої успіхи;

довіряють учителю та один одному;

"правої руки".

Дуже важливо, щоб урок починався з позитивних емоцій, гарного настрою. Я вам пропоную пограти у гру.

Вправа "Урок починається з посмішки"

Учитель. Станемо в коло, візьмемося за руки. Сподіваюсь, що я вам не відкрию таємницю - дружба починається з посмішки. А ви всі ж друзі? Посміхніться один одному. Посмішку можна дарувати. Я до вас посміхнулась, тобто я вам подарувала посмішку, вам стало приємно. А тепер подаруйте посмішку один одному. А ще я вам передаю заряд успіху на уроці, потискуючи вам руку, а ви передайте позитивний заряд по колу. Отже, сподіваймось, що успіх у ваших руках.

Учні виконують інтерактивну вправу для створення позитивного мікроклімату на уроці.

Вправа "Ау"

Учитель. Зараз ми об'єднаємось у робочі групи. Кожному учню даю картку із загадкою. Розгадавши загадку, учні за відгадкою знаходять членів своєї робочої групи (ведмеді, зайці, білки).

Учні виконують інтерактивну вправу та створюють тимчасові навчальні групи.

Ось ми і створили за допомогою цікавої вправи три групи.

Давайте пригадаємо, які питання ми розглядали впродовж вивчення теми "Права, обов'язки підлітків зі збереження та зміцнення здоров'я".

Вправа "Вільний мікрофон"

Кожний учень виступає, тримаючи в руках уявний мікрофон, і пригадує основні питання теми.

Робота з прислів'ям

Учитель. Як ви розумієте таке прислів'я:

"Грош загубив - небагато загубив, час загубив - багато загубив, а здоров'я загубив - усе загубив"?

Організується робота учнів з обговорення прислів'я у групах.

Вправа "Бліц-інтерв'ю"

Учитель. Давайте обговоримо такі питання.

Чия відповідь найповніша?

Чиї висловлювання були найбільш аргументованими?

Учні висловлюються.

Учитель. Отже, ми можемо зробити загальний висновок, а саме - відповісти на запитання.


 
 

Цікаве

Загрузка...