WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Оцінювання для розвитку школи - Реферат

Оцінювання для розвитку школи - Реферат

Оцінювання класів, кафедр, а також нововведень у навчальній програмі. В одному розділі неможливо описати оцінювання класів, кафедр, а також нововведень у навчальній програмі. Я маю на меті спочатку коротко проаналізувати підхід до оцінювання класів і кафедр, який дещо хибує на необ'єктивність. Тоді ширше обговоримо специфічний прагматичний підхід до оцінювання нововведень у навчальній програмі, в якому поєднано оцінювання класу й кафедр, який зумовлює багаторівневий підхід до загальношкільного оцінювання. Ця стратегія допомагає виконати два завдання. По-перше, завдяки цьому ми уникаємо широкого обговорення оцінювання навчальної програми, яке, хоч і цікаве з інтелектуального погляду, було би звичайно непродуктивним, оскільки стає надто абстрактним і теоретичним, якщо й не обґрунтованим у конкретному освітньому контексті. По-друге, позаяк я намагаюся проводити практичну роботу й розглядати конкретні освітні ситуації, така стратегія дає мені змогу описати підходи, які я вже використовую у своїй роботі зі школами, об'єднаннями та місцевими управліннями освіти, та порівняти їх із такими поточними питаннями, як показники успішності та плани розвитку шкіл.

Класи

Деякі підходи до оцінювання класу були розкриті вище, особливо систематичне спостереження за класом. Систематичне спостереження за класом передбачає використання стандартних засобів кодування, таких як категорії інтерактивного аналізу Флендерза. Цей підхід належить до позитивістської традиції дослідження, яка скоріше віддаляє, а не наближує до класу.

Під час розгляду оцінювання як підходу, спрямованого на розвиток, мені більш імпонує оцінювання класу, в якому використовуємо методології, що зазвичай асоціюються з "дослідженням діяльності". Уважаю, що дослідження у класі - це діяльність, яку проводять учителі або щоби поліпшити власне викладання чи викладання свого колеги, або щоби практично перевірити припущення, які існують в освітній теорії. Дослідження класу породжує гіпотези викладання на підставі досвіду викладання та пропонує вчителям використати результати для того, щоб зробити викладання ефективнішим. Маємо на увазі досягнення такого рівня, коли вчитель розширює свою роль, критично аналізуючи свою роботу, щоб удосконалити її. Я описав спектр умінь і методів, які є частиною дослідження класу, і зазначаю, що їм треба також стати предметом професійної оцінки вчителя.

У відповідь на одну з вимог мого курсу "Аналіз викладання" Джейн зробила відеозйомки своїх експериментів з різними моделями викладання. Після перегляду відеоплівки Джейн помітила, що порівняно з іншими спостереженнями вона занадто швидко проводила опитування й давала учням мало часу, щоб сформулювати відповіді на запитання. Я запропонував Джейн продовжити це спостереження та переконатися, чи ця поведінка постійна, чи це просто відхилення. Вона продовжила відеозйомки викладання, звертаючись до колег із проханням стежити за її уроками. Джейн також розробила коротку анкету щодо свого методу опитування, яку вона дала учням, і потім проаналізувала. Унаслідок цієї діяльності Джейн зрозуміла, що вона сама часто втручалась у відповідь і відповідала на власні запитання. "А що це означає?" - подумала Джейн і вирішила, що їй можуть допомогти останні дослідження з методики. Під час перегляду літератури вона натрапила на статтю про час на обміркування. У статті було розглянуто дослідження про взаємозалежність між проміжком часу, який проходив після опитування, та якістю відповіді учня. Джейн відчувала, що вона не давала учням достатньо часу для обмірковування після того, як ставила запитання, і це шкодило їхній пізнавальній діяльності. Отже, Джейн розробила план, як змінити опитування й керувати його проведенням. Джейн виконувала це завдання шість місяців (викладання - це тривала робота!), від неї не вимагали завершити дослідження. Фактично, тривалий проміжок часу дав змогу отримати обґрунтовані дані, і Джейн була задоволена результатом. Вона не тільки отримала в доказ ліпші відповіді, а й завдяки залученню учнів до оцінювання процесу викладання атмосфера у класі була пронизана взаємною активною участю і вчителя, й учнів.

Кафедри, факультети та інші викладацькі об'єднання

Оскільки робоча група відіграє важливу роль в якості освіти, тому я розглядатиму роль кафедр, факультетів та інших викладацьких об'єднань. Під "робочою групою" я розумію групу вчителів, які співпрацюють у тій самій або схожій сфері навчальної програми. Саме завдяки робочій групі, незалежно від її кількості, формального статусу чи фази розвитку школи, проходить ефективне викладання. І саме ця група має найбільший вплив на розвиток навчальної програми та оцінювання її ефективності. Хоча більша частина цього підрозділу присвячена оцінюванню, спрямованому на розвиток, я вважаю за потрібне наголосити на важливій ролі, яку робоча група відіграє в розвитку й оцінюванні навчальної програми. Ці принципи стосуються також і груп учителів, які працюють у початкових школах.

Важливість співпраці визнали всі учасники оцінювання, спрямованого на розвиток. У наступному розділі я обговорюватиму загальношкільне оцінювання й опишу підхід "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішнього розвитку школи". У другій фазі проекту "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішнього розвитку школи" було проведено дослідження самооцінювання на кафедрах середньої школи. Цей метод можна адаптувати для використання в інших групах учителів, наприклад, тих, що аналізують загальну систему школи або окремі освітні проблеми. У підручнику "Указівки для проведення шкільної атестації внутрішнього розвитку школи" загальний підхід до аналізу роботи кафедри описано так.

Рішення розглянути роботу кафедри ухвалюють як результат власної ініціативи кафедри, попередньої загальношкільної атестації програми "Указівки для проведення шкільної атестації внутрішнього розвитку школи", ініціативи вищого керівництва або ініціативи місцевого управління освіти.

Незважаючи на те, як ухвалюють рішення, атестація, описана в цьому буклеті, зосереджується на роботі однієї кафедри та не входить у ширшу перевірку роботи школи, і тоді треба досить уважно співставити атестацію кафедри з роботою інших груп школи.

Отже, у підході, який ми рекомендуємо, треба використати п'ять стадій методу "Указівки для проведення шкільної атестації та розвитку школи" для оцінювання, спрямованого на розвиток. Основна думка - провести міні-атестацію й розвивати програму "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішній розвиток школи". Тобто деякі зміни буде внесено в опис процесів у посібнику. Це також означає нову атестаційну відомість, тому що попередня придатна лише для загальношкільної атестації й не створена для атестації кафедри.

Хоча існують інші підходи до оцінювання, спрямованого на розвиток, я вважаю, що метод "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішній розвиток школи" найбільш удалий для оцінювання, яке я описую в цій праці.

Стратегія оцінювання, спрямованого на розвиток

У цьому підрозділі я виділяю простий, але систематичний підхід до оцінювання, який можна використати в об'єднаннях, коледжах, школах і на кафедрах або у відділеннях, що беруть участь у впровадженні нововведень у навчальну програму "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішній розвиток школи". Щоби полегшити пояснення, я описую лише школи, але ці принципи можна також застосовувати до коледжів. Головною методикою цього процесу оцінювання є розвиток, тобто допомога в удосконаленні викладання-навчання у класі. Для цього процес оцінювання треба узгодити із планами розвитку школи, сприяти у визначенні пріоритетів і цілей, виявити критерії успіху й забезпечувати зворотний зв'язок щодо прогресу, який стимулює цикл роботи, спрямованої на розвиток.

Основою цього підходу є структура оцінювання на місцевому рівні програми "Професійно-технічна освітня ініціатива". Головними компонентами структури є три комірки, які асоціюються з політикою (П), оцінюванням (О) і креативним процесом (К). Процес розвитку рухається від формування до впровадження політики, до оцінювання, обговорення цього процесу, який у свою чергу сприяє поліпшенню політики та іншого циклу оцінювання. Хоча місцеве управління освіти може встановлювати початковий політичний курс у процесі обговорення зі школами, відповідальність за впровадження навчальної програми лежить на школах. У цьому підході за оцінювання відповідає школа, але успішний розвиток передбачає взаємодію процесів упровадження й оцінювання. Головна проблема - діяльність, яка відбувається в комірці "О". Якщо ми розділимо комірку "О", то виявимо два основних компоненти. Перший - це діяльність, спрямована на розвиток школи, яка характеризується циклом вирішення проблем у рамках програми "Указівки для проведення шкільної атестації та внутрішній розвиток школи", а друга - це процес оцінювання.

Перед тим як описати процес оцінювання, варто наголосити на припущенні про самооцінювання, яке передбачене в цьому підході. Діяльність, спрямована на шкільне самооцінювання, протилежна іншим, більш бюрократичним та орієнтованим на звітність формам оцінювання, які хоч і популярні, проте не сприяють удосконаленню школи.


 
 

Цікаве

Загрузка...