WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Освітній потенціал школи та можливості його розвитку - Реферат

Освітній потенціал школи та можливості його розвитку - Реферат

Е. Виходить, ви хочете поміняти когось?

К. Пасивних - пенсіонерів, які відсиджують на роботі свої години.

Е. Що це вам дасть?

К. Відразу з'являться позитивні результати.

Е. А де гарантія?

К. Є молоді люди з творчими здібностями, їх треба просувати, навчати на курсах. І щоб досвідчені вихователі, чиї заслуги залишились у минулому, не створювали складностей "перетягуванням ковдри на себе", вимаганням уваги та поваги за давні заслуги.

Е. Якщо всі позбудуться давно працюючих вихователів, то куди подітися цим людям? Свої кращі роки ці жінки віддали праці, а тепер, коли здоров'я вже не те, як раніше, то вони вже й не потрібні?

(Чутно вигуки на підтримку керівника. Інші учасники, які спостерігають за ходом рольового програвання, виражають солідарність із ним: "Ми живемо в ринкових умовах - такі часи", "Якщо є конкуренція, то будь-якими шляхами виберуть те, що вигідно".)

К. Ми віддаємо перевагу тим вихователям, які затребувані дітьми, про яких добре відгукуються батьки.

Е. Чи зрозуміє вас колектив?

К. Це повинно дозріти в самій людині. Вона повинна зрозуміти, що їй настав час звільнити місце для нового.

Е. Виходить, якщо вони залишаться, то результати будуть гірше?

К. Так склалося, що в ДОУ завідувач - голова, методист - шия, а вихователі - руки. Зараз потрібно, щоби було багато рук, зайнятих справою. У даний час великі вимоги пред'являються до створення розвивального середовища. Воно багато в чому створюється оформленням та активною роботою з розвитку дітей. Просто інформування та інструктування вже мало.

Кошти, яких ми потребуємо, призначені на фізкультурно-оздоровчу роботу та створення відеотеки. А припускаємо побудувати басейн. У Росії росте нездорове покоління. А басейн емоційно збуджену дитину заспокоює, загальмованого пробуджує, хребти тримає в робочому стані. Не секрет, що діти, рано починаючи займатися сидячими видами шкільної діяльності, наносять цим шкоду своїй поставі. Дихання, знову ж-таки, профілактика простудних захворювань.

Відеотека для дітей, на нашу думку, повинна мати комп'ютер, відеомагнітофон, відеокасети. Це потрібно для проведення якісних занять із дітьми, для їхнього розвитку.

Е. Де гарантія того, що завідувач не віднесе відеомагнітофон до себе додому, мотивуючи це турботою про збереження матеріальних цінностей, не буде приносити його тільки на відкриті заняття? У санепідстанції постійно будуть претензії до стану басейну, чи досить у вас штатів, щоб тримати його в робочому стані? Чи є у вас програми оздоровлення, дані про вихідний стан здоров'я дітей?" і т. д.

Що стосується витрати керівниками освітніх установ матеріальних засобів, то тут легко простежуються чотири групи потреб. Розташовані в порядку убування значущості, ці потреби являють собою:

Перша група

Комп'ютери та комп'ютерні класи, оргтехніка.

Шкільний транспорт (автобус, легковий автомобіль).

Друга група

Капітальний ремонт і будівлі (актовий зал, спортзал, майстерні).

Музичні інструменти, аудіо- та відеотехніка (включаючи "караоке").

Обладнання у спортзал (тренажери, басейн, зимовий сад, фітопан).

Сільгосптехніка для обробки пришкільної ділянки.

Третя група

Канцтовари.

Устаткування й витратні матеріали для шкільних майстерень.

Організація безкоштовного або частково оплачуваного харчування.

Цільове навчання педагогів.

Четверта група

Благоустрій навчальних кабінетів (меблі, штори, озеленення).

Благоустрій місця відпочинку вчителів (м'які меблі, кабінет психологічного розвантаження).

Лабораторія для роботи наукової спілки учнів із біології.

Обладнання в їдальню.

Автори представлених проектів виражали впевненість у тому, що придбання техніки вже вирішить багато проблем розвитку школи, дитячого садка, установи додаткової освіти. Запитання членів експертної комісії відбивали сумнів у тому, що великі суми грошей, отримані на матеріально-технічне оснащення освітніх установ, будуть використані за призначенням і послужать їх розвитку.

Чи є навчені кадри для експлуатації комп'ютерних класів, спортивних тренажерів, верстатів, тракторів, автобусів та автомобілів? Чи є умови для установки устаткування (укріплені охоронювані приміщення, гаражі, вимоги техніки безпеки?) На які кошти будуть відкриті нові ставки? Як буде проводитись оплата обслуговування, ремонту й охорони техніки?

Представлені проекти дозволили відзначити, що рідше за все освітній установі були потрібні кошти на створення сприятливих умов для праці, відпочинку, харчування вчителів та учнів та їхній освітній розвиток. На це звернули увагу і члени експертної комісії у своїх підсумкових виступах.

Четвертий етап гри, який називався "Вибір", містить у собі повідомлення членів експертної комісії про підтримані проекти.

У той час поки члени експертної комісії готуються до повідомлення підсумкових результатів, ведучі проводять експрес-опитування. Учасникам пропонується відповісти на запитання: "Які з представлених проектів одержать високу оцінку і чому?". Керівники бувають одностайні в тому, що незалежно від якості заявки та її публічного захисту пріоритети будуть віддані будівництву спортивних споруджень та оплаті харчування учнів. Підтримка здорового способу життя та соціальний захист дітей є пріоритетами державної політики, тому гроші будуть виділені саме на це. Крім того, вони були впевнені в тому, що матеріальну підтримку одержать проекти, престижні для району (базові експериментальні площадки).

На ділі, однак, виявилось по-іншому. У своєму виступі члени експертної комісії спочатку повідомили про критерії оцінки проектів і способи перевірки їх життєздатності, а потім дали оцінку виконаним роботам. У реальній практиці проведення гри тексти повідомлень експертів, які аналізують достоїнства та недоліки представлених на захист розробок, бувають приблизно такими.

"...Багато авторів проектів у своїх розробках ішли не від програми розвитку, а від бажання одержати побільше і все одно, на що витратити. У більшості проектів відбились мрії керівників освітніх установ, а не турбота про забезпечення перспективних напрямів розвитку. Цікаві ті проекти, що починаються з грамотного аналізу кадрового складу колективів. Що ж стосується побажань у перестановках, то директори йшли від бажання змінити кадри за своїм розсудом, для своєї зручності. Проглядалась тенденція створити своєрідний "кадровий оазис". А навіщо оазис, якщо із села все одно їдуть?"

"...Привабливими здавались проекти, в яких запит про надання конкретних сум був аргументований, і заявки співставлено з програмою розвитку школи та її задачами на найближчий час. Як позитивний момент слід зазначити те, що школа, що запросила гроші на харчування дітей, надала викладення сум на харчування з урахуванням вирощеної на пришкільній ділянці продукції..."

"...Добре зерно є в кожному проекті. Але є захмарність, фантазування. Багато хто хоче прийняти бажане за дійсне. Ніхто з виступаючих нічого не сказав про вплив місцевої влади на реалізацію задуманого. Хочеться, щоб заявки були більш аргументованими та містили в собі порівняльні діаграми, результати діагностики, кошторис. Часом керівникам не вистачало емоційності для більшої переконливості, вони недостатньо виявили себе у своїх виступах..."

Спонукувані покладеною на них відповідальністю за долю розподілених грошей, експерти віддають перевагу реалістичним, продуманим проектам, розрахованим на забезпечення розвитку освітньої установи. Один керівник один раз точно помітив: "Гроші треба вкладати в людей, і тоді шкільні дахи не потечуть".

П'ятий етап гри пов'язаний з обговоренням її результатів та підбиттям підсумків. Він так і називається - "Підсумки".

Наприкінці заняття всіх учасників просять відповісти на запитання: "Що ви одержали у процесі участі у грі?". Відповіді керівників бувають різними. Деяких учасників гра переконує в їх залежному від вищого начальства становищі. На щастя, їх меншість. Міркують вони приблизно так.

"Гра показала, що не треба фантазувати."

"Ми ще раз переконались у тому, що без папірця ти комашка."


 
 

Цікаве

Загрузка...