WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Організація методичної роботи в умовах особистісно зорієнтованого навчання - Реферат

Організація методичної роботи в умовах особистісно зорієнтованого навчання - Реферат

"Іспити - немає проблем!";

"Жіночність. Мужність. Зітри випадкові риси";

"Пам'ять та її розвиток".

Соціально-психологічна служба веде моніторинг формування пізнавальної й особистісної сфери учнів, результати моніторингу дозволяють учителю враховувати індивідуально-психологічні та соціально-психологічні якості учнів і відслідковувати рівень навченості й освіченості учня, використовуючи методи навчання для отримання оптимального результату на уроці в зоні найближчого розвитку.

У методичній роботі значимою є професійна компетентність керівників методичних об'єднань, їхнє прагнення до постійного навчання в педагогіці. Тому керівникам була запропонована схема структури планування на науковій основі, що складається із п'яти блоків:

організаційні питання;

удосконалення лабораторії вчителя;

вивчення, узагальнення й поширення педагогічного досвіду;

удосконалення педагогічної майстерності молодих учителів;

поліпшення викладання, підвищення рівня навчальних досягнень учнів.

Кожний керівник наприкінці навчального року аналізує діяльність свого М/Про за формою, запропонованою Л. І. Сусуйкіною, що складається з 11-ти блоків, на основі цієї інформації проводиться загальний аналіз діяльності методичних об'єднань заст. директора з УНР. Керівник М/Про управляє діяльністю вчителів, включаючи їх у науково-дослідну роботу.

У системі й за планом проводяться засідання методичної ради та методичних об'єднань, тематичні педради ("Професійний ріст учителя", "Учитель - організатор пізнавальної діяльності учнів").

Результати моніторингу освоєння методики ОЗН зафіксовані в карті "Особистісно зорієнтований урок" (11 етапів ОЗН уроку).

Приклад І етапу

Даний матеріал є в кожного вчителя.

На кожного вчителя збирається "досьє успіхів": Особистісно зорієнтований урок (карта спостережень), що ведеться протягом декількох років.

Приклад

У "Портфелі" кожного вчителя є матеріали:

схема аналізу особистісно зорієнтованого уроку;

принципи розуміння суті особистісно зорієнтованого уроку;

визначення триєдиного завдання уроку;

пам'ятка "Профілактика неуспішності";

діагностика "Особистісний ріст учнів";

схема методів навчання;

системна класифікація методів навчання;

перелік надпредметних способів діяльності й алгоритм освоєння цих умінь;

рівні розвитку пізнавальних здібностей учнів;

"Мотиви поганої поведінки" та методи негайного педагогічного втручання;

"що" дивиться на уроці курируючий завуч (вимоги до уроку).

Діагностика, проведена наприкінці навчального року, визначила проблеми вчителів.

Діагностика показала, що вчителі потребують методичної допомоги з питань:

самоаналіз уроку;

проблемна ситуація;

групова форма роботи;

обґрунтованість вибору методів навчання й оцінки, що виставляється вчителем.

Ці проблеми й визначили мету, завдання та форми методичної роботи на навчальний рік.

Мета: змінити стиль роботи вчителів школи з учнями, зробити його особистісно зорієнтованим, а вчителя - організатором навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Завдання:

Упровадження елементів ОЗН: уміння вчителя виділяти об'єкт міцного засвоєння, обґрунтування методів навчання, знання типології уроків, оцінна діяльність учнів, групова форма роботи на уроці, проблемна ситуація.

Аналіз уроку кожним учителем у рамках ОЗН.

Вивчення й поширення передового педагогічного досвіду.

Підвищення рівня професійної майстерності вчителя.

Включення вчителів у науково-дослідну діяльність.

У листопаді 2003 року відбувся творчий звіт методичного об'єднання вчителів початкової школи (узагальнення досвіду). Випустили методичну брошуру, на сторінках якої представлено педагогічний портрет кожного вчителя початкової школи.

Діагностика, проведена в січні 2004 року "Чи володію я вмінням аналізувати власний урок?", дає інформацію для аналізу й визначення перспектив професійного росту, для зміцнення адекватної професійної самооцінки.

Ця інформація визначила зміст підготовчої роботи методичної служби і МО до педради, що відбулася в березні 2004 року з теми "Учитель - організатор навчально-пізнавальної діяльності учнів".

Методична робота в школі спрямована на розвиток творчого потенціалу кожного вчителя через методику особистісно зорієнтованого навчання, спрямованого на ріст рівня освіченості, вихованості й розвиненості учня.

Систематично проводяться засідання методичного об'єднання класних керівників, діяльність якого спрямована на створення умов для всебічного розвитку особистості учня, який знає свої права й обов'язки, і для надання методичної допомоги класним керівникам. Загальне керівництво здійснює Є. Л. Асташова, заступник директора з ВР.

Основні напрями діяльності МО класних керівників реалізуються у проведенні тематичних семінарів і педрад.

У 2002/03 навчальному році була проведена педрада за темою "Діяльність класного керівника в системі громадянської освіти".

Тематика семінарів:

"Класна година як основна форма роботи класного керівника";

"Особистісно зорієнтована класна година";

"Програмно-методичне забезпечення діяльності класного керівника";

"Методи діагностики. Особистісний ріст дитини та розвиток дитячого колективу".

У школі склалася система педагогічного співробітництва. У педагогічній діяльності кожного вчителя можна відзначити елементи особистісно зорієнтованого навчання, і є вчителі, які можуть вибудувати особистісно зорієнтований урок.

Педагогічна грамотність дозволяє вчителю так організувати навчальну діяльність на уроці, щоб у її результаті в учнів розвивалося мислення, творчі та інтелектуальні здібності. Як перевідні іспити в 5-7-х класах з російської мови проводиться творча робота разом із контрольним диктантом.

Однією із форм методичної роботи у школі є атестація вчителів.

Багато вчителів у школі підвищують свою кваліфікаційну категорію. У школі склалася добра традиція - відвідувати уроки своїх колег:

класні керівники спостерігають за своїми учнями на уроці;

учителі діляться своїми педагогічними "знахідками" з колегами.

Протягом декількох років у школі вівся моніторинг освоєння вчителями методики ОЗН. У 2004/05 навчальному році методична робота в школі будувалася на основі моніторингу якості освіти.

Вирішення даної проблеми - у відстеженні пізнавальних здібностей учнів. Важливо знайти інструментарій такого відстеження та освоїти технологію вивчення особистості дитини.

Така технологія існує, і суть її полягає в тому, що на основі діагностики психолого-педагогічних особливостей учнів, рівня навченості вибираються методи навчання й освітні технології.

Освоєння технології відстеження пізнавальних здібностей учнів - мета методичної роботи на наступний навчальний рік.


 
 

Цікаве

Загрузка...