WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Нова організаційна культура та команда однодумців - Реферат

Нова організаційна культура та команда однодумців - Реферат

При складанні резюме треба постійно пам'ятати про те, що воно - та "одежинка", по якій вас зустрічають. Необхідно враховувати й те, що на вакансію керівника претендує деяка кількість бажаючих зайняти саме це місце. Усі вони є вашими конкурентами. Відповідальний за підбір кадрів, переглядаючи резюме, що надійшло, може не встигнути або не захотіти вникнути в усі деталі. Швидше за все він буде керуватись першим, багато в чому поверхневим, враженням.

Ваша задача - скласти резюме так, щоб навіть попри швидкий перегляд воно виглядало добротно, справляло сприятливе враження. Пам'ятайте - ніяка деталь, що підсилює сприятливе враження, не повинна бути упущена. Це відноситься й до змісту резюме, і до якості шрифту, і навіть до кольору паперу. Шанси на сприятливе враження при неохайному за зовнішнім виглядом або за змістом резюме - мінімальні.

Отже, у резюме (у вашій саморекламі) повинні бути особливо підкреслені тільки ті ваші якості, що привернуть до вас підвищену увагу як до керівника, професіонала й людини.

Звичайною практикою є підготовка вихідного екземпляра резюме, що потім копіюється необхідну кількість разів. Якщо ви претендуєте на керівну роботу в кількох галузях професійної діяльності, що розрізняються (школа, навчально-виробничий комбінат, центр дитячої творчості), то необхідно підготувати кілька резюме, в кожному з яких так викласти матеріал, щоб увага читачів концентрувалась на ваших виграшних професійних якостях.

Типи резюме

У складанні резюме установилась загальновизначена традиція. Вона відноситься й до форми, і до його змісту. Незважаючи на величезну кількість різних професій і посад, використовуються всього лише кілька типів резюме, кожний з яких має визначені достоїнства та недоліки.

Основний (базовий) тип резюме. Включає таку інформацію: 1. Прізвище, ім'я, по батькові. 2. Координати, за якими з вами можна зв'язатись (адреса та номер телефону). 3. Освіта. Укажіть найменування всіх навчальних закладів, дати вступу та закінчення. Якщо ви закінчили навчальний заклад у числі кращих, відзначте цей факт. Укажіть, які нагороди були отримані вами. Необхідно також указати набуту кваліфікацію та тему дипломної роботи. 4. Список місць роботи (трудовий досвід). Необхідно включити навіть тимчасову роботу, що виконувались у період навчання. 5. Список публікацій (якщо є). 6. Патенти (якщо є). 7. Ваша кваліфікація та професійні можливості. Усе, що ви виклали до цього місця в резюме, готувало роботодавця до думки про "достатність" вашої кваліфікації для виконання конкретної роботи. У цьому місці резюме настав час сказати про це прямо, спираючись уже на конкретні факти вашої діяльності чи вашої освіти. 8. Громадська діяльність. У цьому пункті вказується характер громадської діяльності, членство у громадських організаціях і рухах. 9. Позапрофесійні навички професійного рівня. Ваші захоплення можуть послужити гарну службу, коли виникне необхідність вибору з великої кількості претендентів зі схожими професійними біографіями. 10. Особисті дані.

Переваги основного резюме: легкість сприйняття інформації навіть не дуже кваліфікованим читачем через просту структуру резюме та зв'язаність між собою його окремих розділів. Недоліки: може вийти, що ви "варті" більше, ніж це з'ясовується при читанні резюме.

Хронологічне резюме. Відносно проста та ясна структура хронологічного резюме дає можливість підкреслити солідний "послужний список" претендента на посаду та динаміку його просування як керівника. Список робочих місць необхідно давати у зворотному порядку, тобто почати з останнього місця роботи та перелічити всі місця аж до початку робочої кар'єри: 1. Прізвище, ім'я, по батькові. 2. Координати, за якими з вами можна зв'язатись (адреса, номер телефону). 2. Ваші устремління у плані кар'єри - посада, на яку ви претендуєте. 4. Освіта. Укажіть найменування всіх навчальних закладів, дати вступу та закінчення. Якщо ви закінчили навчальний заклад у числі кращих, відзначте цей факт. Укажіть, які нагороди ви отримали. 5. Список місць роботи (трудовий досвід). Для кожного місця вказуйте, чим ви займались, опишіть коло ваших обов'язків. Для кожної роботи наведіть адресу, дати початку та кінця роботи. Якщо ваш послужний список дуже великий, має сенс частину робочих місць, які ви займали на початку кар'єри, перелічити без деталізації часу. 6. Публікації. 7. Патенти. 8. Ваша кваліфікація. 9. Громадська діяльність. 10. Позапрофесійні навички професійного рівня. Фахівець із великим стажем роботи використовує цей розділ для того, щоби звернути увагу роботодавця на те коло професій, якими він володіє. Додатково треба вказати захоплення та корисні навички. 11. Особисті дані.

Переваги хронологічного резюме: воно дозволяє роботодавцю добре "побачити" динаміку росту кваліфікації претендента й тим самим визначити для себе його реальні можливості. Недоліки: "за кадром" можуть залишитись ті можливості автора резюме, що не могли бути реалізовані на всіх попередніх місцях роботи.

Функціональне резюме. Його задача - висвітити рівень досвіду у визначеному виді діяльності. Порядок його написання такий: 1. Прізвище, ім'я, по батькові, адреса, телефон. 2. Сфера діяльності. 3. Професійні досягнення. 4. Список робочих місць у зворотному хронологічному порядку. Оскільки в цьому типі резюме список робочих місць відіграє другорядну роль, він може бути стислим. Інші пункти - як у попередніх типах резюме.

Переваги функціонального резюме: роботодавець одержує найбільш повну інформацію про найбільш сильні сторони претендента та його устремління. Недоліки: можлива об'єктивно неправильна оцінка автором резюме своїх сильних сторін. Не чітко проглядаються зв'язки між тими чи іншими досягненнями з конкретними місцями роботи.

Оповідальне резюме. Являє собою творчу автобіографію й на відміну від інших типів резюме не має формального розподілу на пункти. Його задача - показати своє вміння охопити проблему в цілому, уміння провести глибокий аналіз ситуації та знайти необхідні рішення. Усе це має бути проілюстроване по ходу викладу прикладами рішення конкретних проблем.

Цей тип резюме вимагає, як мінімум, доброго володіння мовою, хорошого стилю письма та дуже високого професійного рівня в тій сфері, в якій йде пошук роботи. Якщо це резюме добре написано, воно може справити добре враження на роботодавця.

Типові помилки при складанні резюме

Освіта: при одержанні підготовки на великій кількості спеціалізованих курсів і при великому обсязі резюме має сенс трохи скоротити цей обсяг. Для цього обмежтеся простим перерахуванням отриманих спеціальностей.

Ваш досвід і кваліфікація: потрібно показати себе як працівника з різнобічними можливостями, але "товсте" резюме перешкоджає цьому. Краще залишити в ньому найважливішу інформацію й опустити несуттєві деталі.

Зарплата: включати інформацію про вашу зарплату має сенс тільки в тому випадку, якщо ви "варті" більшого і це ясно випливає з інформації, що наведена в резюме.

Референти: уникайте вказувати в резюме адреси, телефони та імена ваших референтів, як би заманливо не звучали їхні титули.

Розглянуті матеріали стосувались організаційних заходів і мотиваційної підготовки керівників щодо переведення освітньої установи з режиму функціонування в режим розвитку. Згадані заходи проводяться на другому, "переломному" етапі переходу школи від функціональної організації своєї життєдіяльності до розвивальної. Основний зміст цього етапу розвитку школи складають ретельний перегляд її досягнень, переоцінка її традицій і перспектив.

Для даного етапу роботи керівника, який став ініціатором шкільних перетворень, характерна активна взаємодія з педагогічним колективом. У процесі їхнього інтенсивного спілкування формується змістовна мотивація на подальшу продуктивну роботу. Відкриті, чесні обговорення різних сторін шкільного життя впливають на шкільну організаційну культуру. У колективі з'являються нові традиції, нові напрями роботи, нові кадри. Показником сприятливого проходження цього етапу розвитку школи служить підвищення задоволеності працею в усіх членів педагогічного колективу. Це виявляється не стільки в тестових показниках, скільки в підвищенні якості роботи та відповідальності за її результати.

Завдання для самостійної підготовки керівників до виступів на навчальних заняттях, семінарах, "круглих столах"

1. З погляду керівника школи сформулюйте основні вимоги до претендента на посаду вчителя. Обговоріть перелік ваших вимог із колегами та отримайте відповіді на запитання:

Чому саме ці якості ви вважаєте важливими для працівників вашої школи?

Наскільки ваші умови прийнятні для тих, хто поступає на роботу?

Як ви збираєтесь ураховувати індивідуальний професійний потенціал знову прийнятого працівника при розробці перспективних напрямів розвитку школи?

2. Організуйте та проведіть рольову гру "Співбесіда з претендентом на посаду". За її підсумками систематизуйте отриману від спостерігачів інформацію, розділивши її за темами: "Наявні достоїнства претендента", "Потенціал розвитку працівника", "Його можливий внесок у розвиток освітньої установи".


 
 

Цікаве

Загрузка...