WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методичні рекомендації з проведення конференцій для батьків учнів 1-х класів - Реферат

Методичні рекомендації з проведення конференцій для батьків учнів 1-х класів - Реферат

Для створення комплексів ранкової гімнастики використовуються вправи, які розподілені на розділи. Вправи треба добирати та використовувати в комплексі приблизно в такому порядку:

1. Вправи для м'язів рук, плечового поясу та спини (типу потягування стоячи).

2. Вправи для м'язів тіла, переважно для м'язів черева - нахили тіла вперед.

3. Вправи для м'язів тіла - нахили в боки.

4. Вправи для м'язів ніг (типу присідань).

5. Вправи для м'язів спини - різні напружені вигинання, стоячи або лежачи на животі.

6. Вправи для м'язів живота - різні рухи ніг і тіла, лежачи на спині або сидячи в упорі ззаду.

7. Вправи для м'язів плечового поясу та спини: стоячи - відведення рук у сторони та назад зі зближенням лопаток.

8. Вправи для м'язів ніг: стоячи - рухи прямих ніг у різних напрямках (махи).

9. Вправи для м'язів тіла, переважно косих м'язів живота: стоячи - повороти тіла в сторони .

10. Вправи для значного посилення діяльності органів кровообігу й дихання - біг, стрибки, підстрибування.

Усі ці вправи впливають на м'язову систему, забезпечують її зміцнення. Розвивають м'язи тіла та живота, спини та ніг, збільшують рухомість у суглобах та загально добре впливають на організм, різко посилюючи роботу внутрішніх органів і систем.

Пропонуємо можливий варіант комплексу ранкової гімнастики.

Орієнтовний комплекс загальнорозвивальних вправ.

Вправи без предметів

1. В. п. - основна стійка. 1 - рухи дугами назовні за голову; 2 - руки вгору, підняти праву ногу назад і потягнутись (вдих); 3 - приставити ногу, руки за голову; 4 - руки вниз (видих). Піднімати по черзі праву й ліву ногу. Нога пряма, носок відтягнути. У положенні "руки за голову" лікті тримати широко. Вправу виконати 8-10 разів у середньому темпі.

2. В. п. - стійка ноги нарізно, руки вгору. 1 - лицеве коло руками всередину; 2-3 - пружні нахили вперед, руки в сторони; 4 - в. п. Вправу виконати 6-8 разів у повільному темпі. Нахиляючись, спину тримати рівно, прогнутись упоперек, голову відвести назад, ноги не згинати. Дихання довільне, без затримок.

3. В. п. - стійка ноги нарізно, руки на пояс. 1 - нахил у правий бік, ліву руку підняти вгору (видих); 2 - в. п. (вдих). Під час виконання вправи нахилятись уперед. Вправу виконати 8-10 разів у середньому темпі.

4. В. п. - упор присівши. 1 - упор присівши на лівій нозі, праву вбік на носок; 2 - в. п.; 3-4 - те саме з другої ноги в інший бік. Дихання довільне. Вправу виконувати в повільному темпі 8-10 разів. Слідкувати, щоб носок ноги, що відведена вбік, знаходився на одній лінії з руками. Варіант цієї вправи: із вихідного положення упор присівши на одній нозі, друга вбік на носок - зміна положення ніг на кожний рахунок.

5. В. п. - стійка ноги нарізно, руки в сторони. 1 - поворот тіла в правий бік, руки в сторони (видих); 2 - в. п. (вдих); 3 - поворот тіла в лівий бік, руки в сторони (видих); 4 - в. п. (вдих). Вправу виконувати 8-10 разів у середньому темпі. Повертаючись, ноги тримати напружено, п'ятки від підлоги не відривати.

6. В. п. - основна стійка, руки на пояс. 1 - стрибок, ноги нарізно; 2 - стрибок, ноги разом. Стрибки виконувати на носках, слідкувати за ритмічним диханням. Виконати 30-35 стрибків і перейти на ходьбу на місці.

Комплекс вправ ранкової гімнастики дуже корисно завершувати водними процедурами (обтиранням, обливанням або душем) і розтиранням тіла сухим рушником.

Ранковий туалет. Варто почистити зуби та вмитися прохолодною водою. Дуже корисно привчити дитину приймати контрастний душ (спочатку теплий, а потім завершити холодним, щоб загартовувати організм). Для загартування корисно ногами потоптатись на гладких морських камінчиках, змочених водою (або на ґудзиках різних розмірів, що нашиті на шматочок фланелевої пелюшки, яку теж варто змочити водою), або потоптатись на масажері для ніг (усі, мабуть, пам'ятають, що на підошвах ніг знаходяться біологічно активні зони, які пов'язані із внутрішніми органами. Недарма ж існував закон в давньому Римі, що забороняв носити сандалії молодим людям до 21-го року. Сьогодні всім відомо, як корисно ходити босоніж).

Харчування. Виявляється, що в органів травлення є час, коли вони працюють активно і коли - пасивно. Найвища працездатність органів травлення із 7:00 до 15:00 години. Але необхідно зважати й на те, що коли один орган активно працює, інші органи та функції знаходяться у пригніченому стані і тому їх бажано не перевантажувати. Найнижчий рівень працездатності органів травлення відзначається з 19-ї години вечора до 3-ї години ночі.

Отже, сніданок із 7:00 до 9:00 години ранку дуже корисний для організму, тому що це час найвищої активності шлунка. За сніданок необхідно споживати 15-20 % їжі добового раціону. Після другого уроку варто робити другий сніданок. Учням він вкрай необхідний, тому що з 9:00 до 11:00 години активно працює підшлункова залоза, яка регулює рівень цукру у крові, і якщо не вгамувати голод, то знижується розумова працездатність. За другий сніданок необхідно спожити 20-25 % їжі добового раціону.

Обідати бажано з 12:30 до 13:00. Це час максимального об'єму їжі - до 40 % раціону, тому що з 13:00 до 15:00 години - час найвищої працездатності тонкого кишечника, активізації процесів травлення.

Вечеря не бажана після 19:00 години. Вона повинна бути легкою, тобто каші, овочі, молочно-кислі продукти, та становити 10-15 % добової норми.

Після обіду активний відпочинок, але без зайвих перенавантажень.

Робота над домашнім завданням. Другий підйом розумової працездатності - 17-19 години. Тому виконання домашніх завдань слід перенести саме на цей час. Після кожних 20-30 хвилин розумової праці 3-5 хвилин відпочити. При цій роботі варто враховувати особливості темпераменту (див. розділ 5).

Після вечері дитина має вільний час.

О 20:00 годині - підготовка до наступного дня. Необхідно все приготувати звечора (це допоможе уникнути зранку негативних емоцій та зайвої напруженості).

О 20:30 час вечірнього туалету, але спочатку треба розстелити постіль і відчинити кватирку. Повітря в непровітреному приміщенні, окрім пилу, містить багато вуглекислого газу, який дратує нервові закінчення дихальних шляхів, що призводить до виникнення в корі головного мозку осередку збудження, який перешкоджає засинанню. Ось чому кімнату перед сном треба провітрювати. Окрім того, життєвим досвідом та експериментальними дослідженнями доведено, що знижена температура сприятливо впливає на сон. Якщо в кімнаті прохолодно, дитина швидко засинає і сон її глибокий, а працездатність наступного дня вища й самопочуття значно бадьоріше.

21:00 - час сну. Доросла людина повинна спати 7-8 годин на добу, підлітки 9 годин. Найкращий сон до 24 години, а не після. Тому важливо лягати в ліжко вже о 21-22 годині. У першокласників (5-6 років) сон має складати 12-11,5 години (з них 10-11 годин уночі та 1,5-2,5 години вдень). Для учнів 2 класу - 11 годин і для учнів 3-4 класів - 10 годин. Чим менше вік дитини, тим більше вона повинна спати.

Людей завжди цікавило, що таке сон, що відчуває людина уві сні, що таке сновидіння. Було відомо, що тривале позбавлення людини від сну призводить до розбалансування психіки людини та є дійсною тортурою.

Дослідження фізіологів показують, що сон буває різним - "повільним" і "швидким". Під час "повільного" сну активність усіх процесів знижується, розслаблюються м'язи, стає рівним і більш повільним дихання, знижується серцебиття, практично зникає рух очей. Під час "повільного" сну найчастіше не буває сновидінь.

"Повільний" сон - це глибокий сон, коли проходять не тільки відновлювальні процеси в усіх тканинах організму, а й упорядковується вся інформація, що надійшла за день, усувається інформаційне перенавантаження. Під час засипання та перших стадій "повільного" сну уповільнюються дихання та серцевий ритм, знижується артеріальний тиск, тонус м'язів. У глибших стадіях "повільного" сну частота дихання та скорочень серця дещо підвищується, а загальна кількість рухів сплячого стає мінімальною. У цей час людину важко розбудити.


 
 

Цікаве

Загрузка...