WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методичні матеріали дитячо-юнацької організації - Реферат

Методичні матеріали дитячо-юнацької організації - Реферат

Закон чергового командира. Черговий командир має право давати будь-які розпорядження (не порушуючи законів острова), що повинні бути виконані без сперечань (але не бездумно). ДК відповідає за свої дії та рішення перед кожним з остров'ян на найближчій свічці. Пропонуєш - не відходь убік.

Закон пісні. Пісня, яку заспівали, повинна бути закінчена. Заспівуючи пісню, подумай, чи приємна вона для оточуючих і чи доречна в цей час. Кожний важливий.

Закон кола. Ті, хто зібрався в коло для обговорення, рівні між собою. Кожний із них має право бути вислуханим. Кожний зобов'язаний вислухати інших.

Закон 00. Усе, що передбачалось, повинно бути розпочате й закінчене вчасно. Усі, хто повинен прийти, повинні прийти вчасно. Справа загону - справа кожного.

Закон "Зеленого друга". Що зірвав - з'їв! А не можеш з'їсти - не рви! І взагалі, природу треба берегти (до бур'янів не відноситься). Побачив роботу - роби.

Закон піднятої руки. Для оточуючих: людина, яка підняла руку, вимагає тиші й уваги. Її треба вислухати. Для себе: якщо я підняв руку - хочу сказати щось нове й важливе. Я не стану просити слова із дрібного приводу. Я заздалегідь сформулюю свою думку.

Поважай символи та ритуали. Важливим аспектом є символи й ритуали. Вони дозволяють відчути свою єдність не тільки через діяльність, а і через загальну форму.

Символи й атрибути організації

Краватка - символізує знання, досвід і відповідальність за виконання взятих на себе обов'язків.

Прапор - символ єдності організації.

Державні прапор, герб і гімн країни - показують на приналежність остров'ян до нашої країни.

Пісня організації - відбиває основні принципи організації.

Атрибути, крім усього іншого, є одним із засобів підвищення мотивації в розвитку дитини. Як приклад можна навести значки, які діти одержують після проходження курсу острівного навчання. Курс розбитий на два ступені, після проходження кожного дитина одержує значок відповідного ступеня "ЗОК I" або "ЗОК II". Після проходження обох ступенів дитина може самостійно розвиватися за кожним із напрямів острівного навчання й по досягненні визначених успіхів може одержати значок "Майстер із напряму". Бажаючи одержати черговий значок, який носять її старші товариші, дитина сама ставить собі розвивальні цілі, наприклад, пройти черговий курс навчання. Цікавим моментом є те, що система значків як би розбиває часовий процес розвитку дитини на більш короткі періоди, таким чином формується зона найближчого розвитку дитини.

Види діяльності

Розвивальні табори. Під час кожних канікул протягом навчального року відбувається виїзд на "збори" в інше місто Росії, а влітку - у трудовий табір. "Збори" й табір є концентрацією життя організації. Різновікові загони та система чергових командирів створюють основу для самоврядування, розвивають навички комунікацій і соціально орієнтують остров'ян.

Інтенсивність творчих справ сприяє зняттю ряду комплексів, а також творчому й інтелектуальному розвитку дітей. Щовечірні "свічки", на яких проводяться обговорення й аналіз минулого дня, дозволяють глибше розбиратись у собі, у взаєминах з іншими людьми, у навколишньому світі.

Рольові ігри. Велике місце в житті організації займають рольові ігри. Граючи в них, діти знайомляться з різними професіями, історією та культурою різних народів. Рольові ігри допомагають розвинути навички спілкування, сприяють адаптації до різко мінливого сучасного світу.

На "Острові" розроблено близько десятка великих рольових ігор. Багато які з них уже стали традиційними: "День капіталіста", "Я - законодавець", "Музична індустрія", "День індіанця".

Видавництво й журналістика. Велика увага приділяється виготовленню газет, причому як стінних, так і багатотиражних. Основним періодичним виданням організації є газета "Острів". У ній діти діляться наболілими проблемами, обговорюють гострі питання, публікують свої вірші та розповіді. Крім "Острова" виходять й інші видання:

"Збірна газета" - виходить на творчих виїздах організації в інші міста. Примітно, що ця газета описує справи, які пройшли за день, виходить щоранку.

"Острівець комерції", "Music News" та інші - міні-газети. Випускаються під час рольових ігор.

"Просто газета", "Веселка", "Об'єктив", "Добре tіме" - видавались у літніх трудових таборах профільним загоном журналістики.

Налагоджено регулярне постачання матеріалів у районну газету "Підліток - твоя газета". Крім газет регулярно випускаються збірники пісень і віршів, навчальна допомога з курсів острівного навчання, фотогазети й маса менш професійних неперіодичних видань, трудячись над якими, діти одержують додаткові навички спілкування та роботи в колективі.

Театр. Протягом року діти активно займаються організацією концертів, капусників і свят для молодших класів. Вони пишуть сценарії, репетирують і виступають зі своїми сценками на шкільних вечорах, беруть участь у театральних фестивалях. Крім невеликих сценок протягом року йде робота над великими спектаклями та мюзіклами. За останні чотири роки вийшло вже шість музичних спектаклів: "Принцеса та Свинопас" за п'єсою Є. Шварца "Голий король", "Русалочка" за мотивами однойменної казки, "До побачення, Яр" за розповіддю К. Сергієнко, "Пригоди в казковій країні", "Маленький Принц" за однойменним твором А. Екзюпері, "Дракон" за п'єсою Є. Шварца. З "Яром" діти виступали в Політехнічному музеї м. Москви. Особливої уваги заслуговують постановки під час наших поїздок. Вони нехай і не завжди вдалі, але дають можливість кожному побувати на сцені та спробувати себе в ролі сценариста або режисера, тому що створюються буквально протягом години, причому без участі дорослих.

Туризм. Щороку остров'яни організовують і проводять по два туристичних злети для своїх шкіл: розробляють і встановлюють смугу перешкод, прокладають маршрути на орієнтування. Беруть участь у туристичних злетах району та міста. Удосконалюють свої знання в невеликих походах протягом року й регулярно виходять у великий похід на озеро Селігер.

Телекомунікації

З 1998 року "Острів скарбів" веде свій сайт в Інтернеті. На ньому висвітлюється поточне життя організації: регулярно вивішуються оголошення про заходи, публікуються матеріали про справи, які вже пройшли. Є колекція посилань на інші дитячі організації, тексти острівних пісень, сценарії спектаклів, курси острівного навчання, методичні матеріали, електронні версії газет. Сайт "Острова скарбів" став лауреатом другого відкритого конкурсу web-сайтів освітніх установ "Шкільні сторінки 99".

Те, що 518 та 45-а школи територіально віддалені одна від одної, приводить до активного спілкування учнів за допомогою електронної пошти.

Навчання. Курс острівного навчання покликаний доповнити шкільну програму і складається з таких дисциплін:

туризм, медицина - розвивають побутові й організаторські навички, адаптаційні здібності;

журналістика - спрямована на розвиток мови, розвиває самоорганізацію, навички проектування та планування, допомагає в освоєнні технологічних ланцюжків;

театр - сприяє творчому розвитку, знайомить з багатьма театральними професіями;

курс молодшого інструктора - дає необхідні кожній людині знання з педагогіки та психології, сприяє розвитку лідерських якостей, допомагає в роботі в малих групах.

У кожного курсу два рівні, кожний з яких можна пройти буквально за кілька занять. Здавши заліки із другого рівня й регулярно працюючи за одним із напрямів навчання, остров'янин одержує значок майстра, що дає йому можливість навчати інших остров'ян.


 
 

Цікаве

Загрузка...