WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Глобальні освітні мережі - Реферат

Глобальні освітні мережі - Реферат

До Skillsnet входять висококваліфіковані дослідники та представники освіти з усього світу. Вони представляють на розгляд, обговорюють та аналізують результати та методи досліджень з ідентифікації умінь та навичок, що змінюються відповідно часу та вимогам ринку праці, а також прогнозують довгострокові перспективи щодо нових умінь та навичок, які будуть потрібні на ринку праці через деякий час.

Мережа забезпечує форум поколінь нових дій та проектів з ідентифікації умінь та навичок на ранній стадії через інтеграційні процеси між середнім та іншими рівнями освіти. Результати обговорюються з політиками з освіти, юристами, службами зайнятості та соціальними службами, які працюють в напрямку ідентифікації умінь та навичок з метою надання висновків та пропозицій в міністерства освіти для подальшого практичного застосування.

За останнє десятиріччя спостерігається швидке створення та налагодження роботи великої кількості освітніх мереж, розвитoк дистанційного, онлайн, інтернет навчання та різних інших форм отримання освіти через глобальні освітні мережі, які є самі по собі дуже інформаційно насиченими структурами. Їх можливості сприяють конструктивному процессу навчання та можуть бути гнучко підстроєні відповідно до потреб учня.

Мабуть, однією з найбільш поширених глобальних мереж, яку використовують у навчально-виховному процесі вчителі та учні зарубіжних шкіл є глобальна мережа Global SchoolNet (GSN). Вона забезпечує зв'язок між школами, громадськими організаціями та бізнес структурами з метою підготовки школярів та студентів для їх майбутнього життя у суспільстві, орієнтуючи їх на вимоги сучасного ринку праці. Заснована ще у 1984 році на цей час мережа об'єднує більш ніж 90 000 освітян та 45 000 шкіл з 194 країн світу. Через мережу вчителі можуть обмінюватися та отримувати уроки з різних предметів, методичні матеріали, створювати та проводити освітянські проекти, приймати участь в інноваційних освітніх програмах, які допомагають школярам отримати знання з економіки, навколишнього середовища тощо. Постійно відповідно до вимог часу проводяться проекти присвячені різним напрямам.

Широкою популярністю користується глобальна мережа для вчителів Teachers Net на якій вчителі з різних країн світу мають можливість обмінюватися досвідом із складання планів уроків, розміщувати найбільш вдалі уроки на цьому порталі або використовувати у своїй практиці вже опробовані іншими вчителями. Постійно проводяться конкурси серед вчителів. Свій досвід або питання, які виникають впродовж роботи можна обговорювати на професійному чаті або форумі. З роками існування такого порталу розширюється спектр напрямів діяльності, яку можно впроваджувати в навчально-виховний процес. На сайті проводяться проекти та акумулюється інформація стосовно використання інформаційних технологій у навчальному процесі школи. Таким чином у вчителів є можливість розширювати свої знання та удосконалювати професійні навички не виходячи із свого кабінету.

До найбільш відвідуваних у віртуальному освітньому просторі професійних порталів можна віднести, наприклад, Сервер для вчителів corporate.classroom.com, який надає інформацію для викладачів, плани Інтернет-уроків, анонси подій в освіті, підручники та посібники. Завдяки йому здійснюється інтерактивне спілкування між викладачами; вебсайт освітніх програм НАСА (NASA Education-Освіта NASA) education.nasa.gov - пропонує різноманітні міжнародні проекти, програми, конкурси для системи середньої, вищої та неформальної освіти (США).

У "близькому зарубіжжі" - Російській Федерації визнаним та популярним серед освітян не тільки Росії, є портал "Интернет-образования". На ньому можна отримати велику кількість інформації стосовно методик, програм, які сприяють підвищенню кваліфікації вчителів, дізнатися про інноваційні напрями в освіті Росії, ознайомитися з аналітичними дослідженнями тощо.

Global School Psychology Network - Глобальна Шкільна Мережа з Психології - інноваційне Інтернет співтовариство для шкільних психологів, яке спрямоване на удосконалення професійного рівня, обговорення та вирішення питань та проблем, які постають впродовж роботи, проведення досліджень та надання необхідної допомоги. Залучення до інтерактивного Інтернет спілкування така глобальна мережа дає можливість шкільним психологам самим бути в епіцентрі розвитку інформаційно-комунікаційних технологій, які стають повсякденням нашого життя та мають величезний вплив на формування особистості дитини починаючи з самого раннього віку.

Використання можливостей такого роду порталів та сайтів будь-яким "споживачем" будь-якої країни надає їм статус глобальності.

В Україні найбільш діючою та поширеною є міжнародна освітня та ресурсна глобальна мережа "Айорн" ("iEARN" - International Education and Resource Network). Створена у 1988 році вона об'єднує більш 80 країн світу, є найбільшою неприбутковою глобальною мережею, спрямована на сприяння та підртимку вчителів та учнів у використанні Інтернет та інших інформаційних телекомунікаційних технологій шляхом проведення спільних міжнародних та національних телекомунікаційних проектів за різними напрямами. В Україні ця програма запроваджується Ресурсно-методичним центром "АЙОРН".

Постійне підвищення своїх професійних навичок, які б відповідали сучасним вимогам, уможливлюється завдяки вже створених та постійно оновлюючихся сайтів та порталів, які пропонують отримання он-лайн знань з різних окремих предметів. Такими прикладами можуть слугувати: Інтернет - портал для вивчаючих англійську мову english4u.dp.ua , на якому розміщені методики, програми, тести, література для учнів та вчителів з англійської мови; літературна Інтернет бібліотека школяра www.litbook.by.ru, де розміщені твори з української, російської та зарубіжної літератури, що вивчаються згідно шкільної програми, а також біографії, реферати та твори школярів;Українська освітня мережа Educational Network Ukraine пропонує інформація про освіту в Україні - школи, коледжі, університети, освітні організації, навчальні програми за кордоном, вивчення іноземної мови, освітні видання та багато інших.

Доступність до такого віртуального простору знань можливо тільки завдяки підключення до мережі Інтернет, що ще не стало, на превеликий жаль, звичайною ситуацією для багатьох шкіл України.

За даними компанії Nua.com у 2002 році Інтернет мережа нараховувала 172 міліонів хостів, а кількість користувачів була 689 міліонів чоловік з більш ніж 170 країн світу, що дорівнює 9 % населення Землі.

В порівнянні з іншими країнами світу по ступіню розповсюдження Інтернет та інших інформаційних технологій Україна знаходиться на 82 місці у світі. П'ятірку лідерів по цим показникам становлять Сінгапур, Ісландія, Фінляндія, Данія та США. Японія знаходиться на 8-му місці, ФРГ - на 14-му місці, Франція - на 20-му місці. Серед країн, які входили до складу СРСР, лідирують країни Прибалтики: Естонія, Литав та Латвія, які займають відповідно 25, 43 та 56 місце у списку. Далі йде Росія - 62 місце. По ступіню розповсюдження інформаційних технологій Росія випереджує Польщу та Болгарію (72 та 73 місця).

Компанія Nielsen//NetRatings Inc. визначає, що найбільший рівень "інтернетизації" демонструє Швейцарія, де Інтернет використовують 62 % населення, далі йдуть Австралія - 50%, Нідерланди - 47%, Франція - 37%, Великобританія - 36% та Німеччина - 34%.

Такі цифри говорять самі за себе. Залишається тільки ще раз констатувати, що застосування нових інформаційних технологій в галузі освіти стало загальною необхідністю. Завдяки їх втіленню у навчально-виховний процес школи можна говорити про поступовий перехід освіти на новий, якісний рівень, який забезпечується новими методами та засобами навчання. Немає сумніву, що нові інформаційні технології впливають на всі компоненти системи навчання: мету, зміст, методи та організаційні форми навчання, засоби навчання, що дозволяє вирішувати складні і актуальні задачі педагогіки, а саме задачі розвитку інтелектуального, творчого потенціалу, аналітичного мислення та самостійності людини.


 
 

Цікаве

Загрузка...