WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання молоді на традиціях на традиціях українського козацтва - Реферат

Виховання молоді на традиціях на традиціях українського козацтва - Реферат

Роботу Управи патріотичного виховання яскраво ілюструє діяльність "Школи джур" школи № 279 м. Києва. 14 жовтня 2006 року молоді козаки прийняли козацьку присягу та посвяту у Володимирському соборі м. Києва. Проведено установче засідання організації та намічено плани роботи на наступний рік; розподілено обов'язки між її членами. Відповідний план було прийнято й на 2007/08 н. р. Проводяться історичні лекторії, бесіди, вікторини та "круглі столи", присвячені найважливішим віхам в історії українського козацтва й української державності з найдавніших часів до початку XXI ст. Здійснено подорожі й екскурсії до історичних місць, пов'язаних з історією козаччини та боротьбою за незалежність України, а саме: до м. Чигирин і с. Суботова на Черкащині, с. Базар на Житомирщині. Планується поїздка до Кам'янця-Подільського. Відвідані музеї Збройних Сил України, Великої Вітчизняної війни, Музей Гетьманщини, будинок Центральної Ради, церкву на Аскольдовій могилі з місцем захоронення героїв Крут, урочище Бабин Яр і місце, де був розташований Сирецький концтабір для військовополонених. Планується відвідати Національний історичний музей і Музей локальних військових конфліктів XX ст. (Музей історії війни в Афганістані), а також Національний музей Т. Г. Шевченка. Проведено концерти та шкільні вечори-конкурси до Дня українського козацтва, ювілею УПА, Дня Збройних Сил України, Дня захисника Вітчизни та Дня Перемоги. Взято участь у роботі другої Всеукраїнської козацької ради, у громадській акції, пов'язаній з будівництвом музейно-виставкового комплексу "Мистецький Арсенал", у заходах, присвячених пам'яті репресованих політв'язнів у Биківнянському лісі. Організуються та проводяться шкільні спортивні змагання з кросу, стрільби, футболу, шахів і шашок, в яких активну участь беруть козаки. Випускаються стінгазети до знаменних дат календаря.

Заплановано взяти участь у відзначенні 360-ї річниці від початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття та 240-ї річниці початку Коліївщини. Ведеться фотолітопис діяльності Молодіжної козацької організації.

Створення та діяльність організацій "Школа джур" є надзвичайно важливими в тому плані, що вони закладають основи, фундамент у розбудову українського козацтва, є своєрідною "кузнею кадрів" українських патріотів, які готують достойну зміну старшому поколінню козаків.

РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ ГУРТКА З ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ КОЗАЧЧИНИ "ШКОЛА ДЖУР"

1. Установче засідання гуртка. Визначення суті та мети діяльності. Розподіл обов'язків між членами організації (4 вересня).

2. Екскурсія до Бабиного Яру та на територію колишнього Сирецького концтабору для радянських військовополонених - місць масових розстрілів жертв фашизму (11вересня).

3. Проведення історичного лекторію на тему "Виникнення українського козацтва та Запорозької Січі" (18 вересня).

4. Похід місцями, пов'язаними з героїчною обороною Києва від фашистських загарбників і зустріч із ветеранами війни - жителями мк-ну Жуляни (25-29 вересня).

5. Упорядкування могили загиблих воїнів-односельчан у парку "Гайок" і прибирання біля пам'ятника воїнам 212 повітряно-десантної бригади (протягом жовтня).

6. Заняття зі стройової підготовки, екіпіровки та обмундирування (2 жовтня).

7. Історичні читання, присвячені Дню Українського Козацтва (2-6 жовтня).

8. "Круглий стіл" на тему "Українське козацтво на сучасному етапі: міф чи історична необхідність" (9 жовтня).

9. Організувати шкільний конкурс стінгазет, присвячений історії Українського козацтва (13 жовтня).

10. Прикладна фізична підготовка. Участь у районних змаганнях, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників (згідно із графіком).

11. Екскурсія до Музею Великої Вітчизняної війни, присвячена річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників (23 жовтня).

12. Участь у шкільних і районних заходах, присвячених річниці визволення Києва від фашистських загарбників (6 листопада).

13. Заняття з тактичньої підготовки (13 листопада).

14. Історичний лекторій, присвячений 88-й річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки (20 листопада).

15. Заняття з вогневої підготовки: будова автомата Калашнікова, стрільба з пневматичної гвинтівки (27 листопада).

16. Проведення конкурсу "Нумо, хлопці!"(До Дня Збройних Сил України) (6 грудня).

17. Відвідати Музей Збройних Сил України (протягом грудня).

18. Лижний (піший) похід до Голосіївського лісу й елементи змагань із зимових видів спорту (18 грудня).

19. Історичний лекторій на тему "Українське козацтво наприкінці XVI ст. - першої чверті ХVІІ ст. Гетьман Петро Сагайдачний, козацько-селянські повстання (25 грудня).

20. Теоретичне заняття на тему "Нормативно-правова база та основні документи діяльності українського козацтва на сучасному етапі" (15 січня).

21. Історичний лекторій, присвячений Дню Соборності України (Об'єднання ЗУНР і УНР) (22січня).

22. Заняття зі стройової підготовки. Стройові прийоми та рух без зброї (29 січня).

23. Історичні читання на тему "Українська національна революція середини XVII ст. Створення Української держави. Б. Хмельницький" (5 лютого).

24. Заняття з медичної підготовки. Надання першої допомоги при переломах, опіках, обмороженнях. Штучне дихання та зупинка кровотеч (12 лютого).

25. Участь у шкільних заходах, присвячених Дню Захисника Вітчизни (19-23 лютого).

26. Історичний лекторій на тему "Україна в період "Руїни" - сумна сторінка нашої історії".(26 лютого)

27. Участь гуртківців у міських і всеукраїнських заходах українських козацьких організацій (згідно із планом протягом II півріччя).

28. Екскурсія місцями, пов'язаними зі створенням і діяльністю Української Центральної Ради, Генерального Секретаріату - органів УНР (до 90-ї річниці початку української революції) (5 березня).

29. Організувати та провести разом з учителями української мови та літератури шкільний вечір, присвячений ювілею Т. Г. Шевченка "Великий кобзарю, ти завжди в нашій пам'яті, ти завжди в наших серцях" (5 березня).

30. Заняття з вогневої підготовки та вивчення історії зброї (12 березня).

31. Доповідь на тему "Запорізька Січ у другій половині XVII ст. - на початку XVIII ст. Кошовий отаман І. Сірко" (19 березня).

32. Заняття з тактичної підготовки (26 березня).

33. Доповідь на тему "Гетьман І. Мазепа - національний герой України" (2 квітня).

34. Заняття з цивільної оборони (9 квітня).

35. Історичний лекторій на тему "Українська держава Гетьманщина за часів Д. Апостола й останнього українського гетьмана К. Розумовського. Ліквідація Запорізької Січі" (16 квітня).

36. Заняття з прикладної фізичної підготовки (23 квітня).

37. Пішохідний похід до урочища "Китаїв" (30 квітня).

38. Проведення й участь в урочистих заходах, присвячених річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні (7-11 травня).

39. Участь гуртківців у районних змаганнях із військово-прикладних видів спорту (14 травня).

40. "Круглий стіл" на тему "Історична роль Українських січових стрільців у боротьбі за незалежність України" (21 травня).

41. Підбиття підсумків роботи гуртка за рік. Обговорення перспективного плану роботи на наступний рік.


 
 

Цікаве

Загрузка...