WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання молоді на традиціях на традиціях українського козацтва - Реферат

Виховання молоді на традиціях на традиціях українського козацтва - Реферат

Виховання молоді на традиціях на традиціях українського козацтва

Вагомою складовою морального виховання молоді є військово-патріотичне виховання, головна мета якого - усебічний і гармонійний розвиток учнів шкіл, ліцеїв і студентів ВНЗ - молодих патріотів незалежної Української держави, готових у будь-який момент стати на захист своєї Батьківщини, свого народу, його свободи, мови та культури

Українське козацтво, його славні традиції невмирущі! Доказ тому - їх відродження в умовах сучасної України. Спираючись на свої власні сили та досвід, послуговуючись авторитетом і повагою серед народу, козацькі організації в Україні сьогодні тісно співпрацюють із державними органами та місцевим самоврядуванням, політичними та громадськими організаціями.

Українська держава сприяє відродженню українського козацтва, популяризації серед молодого покоління козацьких ідеалів і принципів, вихованню молоді на славних традиціях наших предків.

Із цією метою на виконання доручення Президента України від 10 жовтня 2000 р. № 1-4/1263 про "Вжиття заходів щодо ширшого залучення козацьких товариств до військово-патріотичного виховання, організації фізкультурно-спортивної, туристсько-краєзнавчої та культурно-просвітницької роботи серед школярів, посилення ролі Українського козацтва у підготовці молоді до військової служби"; Указ Президента України від 15 листопада 2001 року № 1092/2001 "Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002-2005 роки"; Указу Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948/2002 "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді" та з метою активізації національно-духовного виховання молоді й підвищення рівня її готовності до захисту Батьківщини Міністерство освіти і науки України 25 грудня 2003 року видало наказ "Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру "Сокіл" ("Джура") Українського козацтва". Ця гра має кілька напрямів, а саме:

"Мій рідний край" (вивчення історії рідного краю);

"Гей ви, хлопці, славні запорожці" (вивчення історії Запорізького козацтва);

"Козацькому роду нема переводу" (відродження військово-спортивного мистецтва українського козацтва);

"Козацькими стежками" (туристична краєзнавча робота);

"Слава козацька не вмре, не загине..." (відродження народних мистецьких традицій);

"І на тім рушничкові..." (програма для дівчат - навчання жіночої майстерності).

Дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра "Джура" українського козацтва має стати базовою й основною позакласною формою оборонно-масової та спортивно-оздоровчої роботи, початкової військової та фізичної підготовки, ідейно-політичного, морально-психологічного та національно-духовного виховання учнівської молоді в позаурочний час, а також допризовної та призовної молоді за місцем проживання.

Керуючись вищевказаною нормативно-правовою базою, а також своїми власними статутами та іншими програмними документами, українське козацтво активно займається вихованням у юнаків і дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовкою молоді до творчої праці, військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи; формує та виховує в молоді високі морально-психологічні та морально-бойові якості: мужність, сміливість, рішучість, відвагу, стійкість, наполегливість, дисциплінованість та ініціативність на теренах відновлення національних козацьких педагогічних традицій; виховує духовно та фізично розвинене юне покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя, у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.

Окрім започаткованої державою дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри "Сокіл" кожна козацька організація на сьогодні має свою власну концепцію, чи програму розвитку, одного з найголовніших напрямів своєї діяльності - військово-патріотичного виховання молоді.

Ці слова можна проілюструвати на прикладі роботи Міжнародної асоціації "Козацтво", у лавах якої я з 2006 року. У структурі МА "Козацтво" функціонує Управа патріотичного виховання, яка тісно співпрацює з багатьма місцевими козацькими осередками, що впроваджують виховні молодіжні програми по всій Україні на місцевому рівні. Серед них такі козацькі товариства, як: Бунчукове, Київське, обласне об'єднання регіональних козацьких організацій Слобожанщини-Гетьманщини, Івано-Франківське обласне, Львівське обласне, Буковинське, Чорноморське козацькі з'єднання, Запорізьке обласне, Волинське обласне, Київське міське, Коростенське, Перевальське, Самбірське, "Ірпінська Січ", Скадовське, Кременчуцьке, Керченське, Сімферопольське, Житомирське міське, Окремий Бориспільський козацький курінь їм. П. Чубинського, створений на базі Бориспільського ліцею, Окремий Київський козацький курінь "Молода Просвіта" ім. Митрополита А. Шептицького, Окремий козацький курінь ім. Т. Шевченка, створений на базі Київської середньої школи № 112, Молодіжна козацька організація "Школа джур", створена на базі Київської середньої школи № 279, Окремий молодіжно-спортивний козацький курінь, Перший Печерський козацький курінь у м. Києві, Окремий Дніпровський козацький курінь у м. Києві, створений на базі туристичного клубу "Робінзон". Намічено плани створення "Шкіл джур" у Теребовлянському р-ні Тернопільської обл. та Кам'янець-Подільському й Дунаєвецькому р-нах Хмельницької обл.

Ось деякі факти з життя "Школи джур" школи № 279 м. Києва, що на прикладі ілюструють ту військово-патріотичну роботу, яка проводиться МА "Козацтво" серед української молоді.

Організацію було створено у вересні 2006 року. У шкільному форматі вона працює як гурток із вивчення історії козаччини. Членами гуртка стали учні 9-11-х класів, хлопці та дівчата, - усього 14 осіб. Ця організація є структурним підрозділом МА "Козацтво". У "Школі джур" існує чіткий розподіл обов'язків між її членами. Призначено командира підрозділу та його заступника, а також відповідальних за навчально-освітню, військово-патріотичну та культурно-розважальну роботу й тактичну, вогневу, стройову та медико-санітарну підготовку.

Діяльність цієї молодіжної організації здійснюється за планом, розробленим на підставі річного плану роботи МА "Козацтво" в таких напрямах: науково-історичному, туристичному, фізкультурно-спортивному, культурно-освітньому.

Мета діяльності "Шкіл джур" - усебічне виховання та розвиток учнівської молоді, молодих патріотів України. Гуртківцями за свої кошти закуплено козацьку форму й обмундирування. Закупляється туристичне спорядження. Для оформлення й ефективного функціонування новостворених козацьких організацій нами підготовлені та розповсюджуються спеціальні папки, в яких є необхідні юридичні, науково-методичні та ілюстративні матеріали. У разі необхідності даємо консультації з тих чи інших питань козацького життя.

Нами розроблено спеціальний значок з емблемою "Школи джур" МА "Козацтво". Перша партія цих значків уже розповсюджена серед молодих козаків.

"Школами джур" здійснюється активна співпраця з іншими молодіжними національно-патріотичними формуваннями. Зокрема проведено чимало спільних заходів зі студентами та викладачами Українського військово-козацького інституту ім. Великого князя Святослава МАУП.

Налагоджена співпраця із Всеукраїнським Козацьким Військом, ведеться робота над Концепцією патріотичного виховання, яке здійснюється МА "Козацтво". Плануються прийом у козацтво та посвята молодого покоління юнаків і дівчат.


 
 

Цікаве

Загрузка...