WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання ресурсів освітнього середовища - Реферат

Використання ресурсів освітнього середовища - Реферат

1. У розділі представлений досвід взаємодії державних і недержавних загальноосвітніх установ із надання платних освітніх послуг. Даний напрям співробітництва хоча й відбиває сучасні реалії, але представляє лише один аспект взаємодії шкіл.

2. Які напрямки взаємодії шкіл актуальні для вашого регіону? Складіть прогноз можливих напрямів співробітництва шкіл в умовах вашого регіону.

3. Визначте, за яких умов будуть розширені зв'язки між школами у вашому регіоні. Які управлінські рішення на федеральному, регіональному рівні повинні бути прийняті? Обговоріть можливі механізми ініціації цих рішень.

4. У період переходу програми модернізації освіти зі стадії експерименту у стадію масового впровадження для всіх без винятку шкіл актуалізується проблема організації профільного навчання. Чи можна її вирішити у ваших умовах за рахунок кооперації діяльності різних шкіл? Які перешкоди існують для подібної кооперації?

5. Ознайомтеся із сучасним досвідом кооперації шкіл, наприклад, з досвідом, що існує в Петрозаводську, зі створення мережного об'єднання шкіл. Одним з можливих шляхів знайомства з даним досвідом може бути запит у Міністерство освіти.

6. Визначте, за яких умов вивчений вами досвід може бути розповсюджений в умовах вашої школи. Які завдання він дозволить вирішити? Що повинно бути скоректоване у вивченому вами досвіді?

7. Одним із перспективних напрямків модернізації освіти є нормативне подушне фінансування шкіл. Це може створити певні перешкоди для кооперації шкіл, зацікавлених у стабільності контингенту учнів. Визначте, яким чином можна запобігти можливим ризикам для програм міжшкільної кооперації. Які управлінські рішення необхідно прийняти?

Програми "Школа - батьки", "Школа - громадські організації"

1. У розділі фрагменту 4 представлений досвід, що може бути використаний при розробці програм роботи як з батьками, так і з громадськими організаціями.

2. Обговорюючи представлений досвід із членами проектної групи, визначте позицію школи. На яких підставах вона буде планувати свою роботу з батьками, громадськими організаціями, які цілі буде переслідувати? Цілі підтримки (кадрової, ресурсної тощо) чи цілі взаємовигідного партнерства з визначенням взаємних зобов'язань сторін? До якої системи взаємин батьки, громадські організації вашого міста (регіону, округи) підготовлені більшою мірою, до якої системи їх ще треба готувати? Яким чином може бути організована така підготовка?

3. Обговоріть, яка позиція школи стосовно громадських організацій у сучасних умовах більш продуктивна - позиція споживача чи позиція партнера? Виділіть достоїнства та недоліки кожної з позицій.

4. Сформуйте пакет пропозицій із програмами співробітництва з батьками, громадськими організаціями. Представте його членам педагогічного колективу, батьківської громадськості. На основі погодженого пакета пропозицій розробіть перспективні цільові програми роботи з батьками, громадськими організаціями. Включіть їх у загальну програму розвитку школи (програму управління якістю освіти).

Рекомендації з конкретизації завдання

1. Оцініть сформовану ситуацію, з якими загальноосвітніми установами взаємодіє школа. Які ресурси цих установ використовує школа і які власні ресурси надає партнерам? Який характер мають відносини школи та батьків учнів? Якою мірою характер цих відносин задовольняє школу? Батьків? Які установи, організації є соціальними партнерами школи? У рішенні яких завдань школа співробітничає зі своїми соціальними партнерами? Яких додаткових ресурсів - педагогічних, кадрових, методичних, фінансових - потребує школа для рішення завдання підвищення якості освіти? Які з цих ресурсів можуть бути отримані за рахунок використання ресурсів освітнього середовища?

2. Спробуйте визначити свої завдання по кожному з напрямків співробітництва з партнерами школи.

Чи існує проблема наступності дошкільної та шкільної освіти в умовах школи? Які результати дошкільної освіти було б важливо підтримати на етапі шкільної освіти? Які управлінські дії для цього необхідні?

Чи можна розширити сферу співробітництва з установами додаткової освіти? Які педагогічні ресурси установ додаткової освіти можна використати в умовах школи? Чи є необхідність і можливість створення у школі центру додаткової освіти?

З якими вищими навчальними закладами хотіла би співробітничати школа? Які можливості школи можуть мати інтерес для ВНЗ? Які ресурси ВНЗ хотіла б використати школа? Що може бути основою для співробітництва школи із професійними училищами?

При рішенні яких завдань модернізації освіти можна використати переваги кооперації з іншими школами? За яких умов дана кооперація буде можливою?

Яку стратегію роботи з батьками вибирає школа? Що переважніше в умовах школи - створення асоціації батьківських комітетів? Створення клубу типу "Корифей"? Створення батьківської організації іншого типу? Щось іще?

Які зміни у змісті спільної діяльності із соціальними партнерами школи бажані й можливі?

3. Усі зміни у сфері взаємодії з освітнім середовищем школи, які будуть визначені як бажані й можливі, відразу здійснити неможливо. Необхідно спробувати намітити етапи здійснення планованих змін, а потім визначити, які будуть потрібні управлінські дії для рішення поставлених завдань.

Самосвітні завдання від авторів

Програми "Школа - УДО"

1. У розділі представлено досвід формування освітнього середовища за рахунок організації Центру додаткової освіти на базі школи (фрагмент 1). Обговоріть цей досвід із членами проектної групи.

2. Відберіть та обговоріть матеріал (журнали, Інтернет, досвід діяльності освітніх установ тощо), що представляє інші моделі організації програм спільної діяльності (досвід організації навчання учнів на базі УДО, у тому числі за загальноосвітніми програмами, досвід розробки тематичних програм додаткової освіти, інший досвід).

3. Відібраний вами досвід має традиційний чи інноваційний характер? За яких умовах цей досвід можна буде використати в умовах вашої школи? Які завдання він дозволить вирішити? Що повинно бути скоректоване у вивченому вами досвіді для його впровадження в умовах вашої школи?

Програми "Школа - школа"

1. У розділі представлений досвід взаємодії державних і недержавних загальноосвітніх установ із надання платних освітніх послуг. Даний напрям співробітництва хоча й відбиває сучасні реалії, але представляє лише один аспект взаємодії шкіл.

2. Які напрями взаємодії шкіл актуальні для вашого регіону? Складіть прогноз можливих напрямів співробітництва школи в умовах вашого регіону.

3. Визначте, за яких умов будуть розширені зв'язки між школами у вашому регіоні. Які управлінські рішення на державному, регіональному рівні повинні бути прийняті? Обговоріть можливі механізми ініціації цих рішень.

Програми "Школа - батьки", "Школа - громадські організації"

1. У фрагменті 4 представлено досвід, що може бути використаний при розробці програм роботи як з батьками, так і з громадськими організаціями.

2. Обговорюючи представлений досвід із членами проектної групи, визначте позицію школи. На яких підставах вона буде планувати свою роботу з батьками, громадськими організаціями, які цілі буде переслідувати? Цілі підтримки (кадрової, ресурсної тощо) чи цілі взаємовигідного партнерства з визначенням взаємних зобов'язань сторін? До якої системи взаємин батьки, громадські організації вашого міста (регіону, округи) підготовлені більшою мірою, до якої системи їх ще слід готувати? Яким чином може бути організована така підготовка?

3. Обговоріть, яка позиція школи стосовно громадських організацій у сучасних умовах більш продуктивна - позиція споживача чи позиція партнера? Виділіть достоїнства та недоліки кожної з позицій.

4. Сформуйте пакет пропозицій з програми співробітництва з батьками, громадськими організаціями. Представте його членам педагогічного колективу, батьківської громадськості. На основі погодженого пакета пропозицій розробіть перспективні цільові програми роботи з батьками, громадськими організаціями. Включіть їх у загальну програму розвитку школи (програму управління якістю освіти).


 
 

Цікаве

Загрузка...