WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання вчителем особистого сайту - Реферат

Використання вчителем особистого сайту - Реферат

Для своїх перших електронних журналів, як і більшість учителів, використовував електронні таблиці MS Excel. Такий журнал просто створювати та заповнювати, його структура й зовнішній вигляд нагадують свого паперового побратима. Разом із тим головним недоліком такого способу є орієнтованість електронних таблиць на одного користувача. Такий журнал не можуть одночасно заповнювати кілька вчителів. Дані з нього важко викласти у відкритий доступ, тому що інформація в електронних таблицях погано структурована, що ускладнює одержання різної статистичної інформації.

Професійні продукти, що намагався використовувати у своїй діяльності, наприклад, "Мережна школа NetSchool" (http://netschool.roos.ru/), відрізнялися складністю установки, для їх роботи були потрібні додаткові комерційні програмні продукти. Перед їх використанням необхідно було ввести багато інформації про учнів, учителів, скласти навчальний план. Такий продукт практично неможливо використовувати одному вчителю. Програмний продукт, створений мною, первісно орієнтовано на використання його в мережі Інтернет. Уся інформація в журналі зберігається на виділеному комп'ютері, кілька вчителів одночасно можуть заповнювати його, виставляючи оцінки, записуючи пройдені теми, а учні можуть цю інформацію переглядати вдома. У даний момент електронний журнал розміщується за адресою www.titorov.ru/ services, у ньому знаходиться інформація про успішність учнів класів.

При розробці електронного журналу хотілося зробити його максимально простим у використанні, зробити так, щоб ним могли користуватись усі вчителів (в ідеалі весь педагогічний колектив), також інформація, збережена в журналі, повинна бути захищена від несанкціонованого доступу. У перших версіях електронного журналу всі дані були відкритими. Кожний бажаючий міг переглянути всі оцінки будь-якого учня, а оскільки це порушує приватність учасників освітнього процесу, були внесені відповідні зміни. Зараз при вході в сервіс комп'ютер попросить вас ввести свій логін і пароль. За введеною інформацією комп'ютер ідентифікує вас, визначає ваші права та відкриє тільки ті сторінки, інформацію на яких ви маєте право переглядати або змінювати.

На заповнення інформації про урок іде не більше двох хвилин. Учитель вводить статус уроку (звичайний урок, контрольна робота тощо), тему уроку, домашнє завдання та виставляє оцінки. Окрім цього можна додати додаткову інформацію про урок, для того, щоб іншим разом можна було освіжити в пам'яті ключові моменти заняття, на що треба звернути увагу наступного разу. Дата уроку встановлюється автоматично, при бажанні її можна змінити. При виставлянні нових оцінок комп'ютер автоматично обчислює середній бал учня по предметах. Звичайно, це значення не може бути керівництвом до дії, яку підсумкову оцінку ставити учню, але може служити орієнтиром для вчителя, учня й батьків.

Будь-яку інформацію, введену в електронний журнал, у подальшому можна змінити. Зроблено це для того, щоб учитель міг виправити допущені помилки чи змінити оцінку учня, наприклад, при перездачі. Якщо в систему ввійшов учень, то він може переглянути тільки свої оцінки, інформацію про проведені уроки. Таким чином, учень одержує можливість довідатись, що було пройдено на уроці у випадку, якщо він був відсутній на занятті. Учні з розумінням ставляться до появи нового сервісу. Починаючи з іронії й жартів, що тепер нічого не приховаєш від батьків, вони серйозно ставляться до збереження особистих паролів, до перегляду своїх поточних оцінок, боргів. Усі розуміють, що рано чи пізно освіта прийде до використання таких сервісів, і вони стануть настільки ж природними, як електронні підручники чи мобільні телефони.

Використовую створений інтерактивний сервіс уже півроку. За цей час він показав свою ефективність. Використання даного програмного продукту внесено в перспективну програму розвитку освітньої установи "Ліцей" на 2007-2010 роки, і з наступного року він почне впроваджуватись у діяльність усієї освітньої установи. Зрозуміло, використання електронного журналу буде ефективним тільки у випадку, якщо заповнюються всі уроки з даного предмета. Від учителя потрібні невелика підготовка й самоорганізація, але зусилля на заповнення ще одного журналу окупаються, коли вчитель розуміє, що він одержує в підсумку зручний інструмент для роботи. Використання сервісу в жодному разі не повинно насаджуватися адміністративним шляхом. Дуже важливо, що проект може стати своєрідним інструментом для підвищення інформаційної культури вчителів, учнів та їхніх батьків, стати свого роду локомотивом, що витягає освітню установу на новий рівень розвитку інформатизації.

Тестовий модуль

Електронний журнал має додатковий тестовий модуль. Використання тесту як форми для швидкої перевірки навчальних досягнень дуже широко використовується в педагогічній практиці. Разом з тим у вчителя немає зручного інструменту для створення та проведення тестування. Численні тестові системи, що автор використовував у своїй роботі, принципово не підходять для вилученого тестування, вони встановлюються локально. Багато тестових систем були платними та переставали працювати після нетривалого часу. Слід зазначити, що багато тестів, що виконуються локально на комп'ютері користувача, дуже легко "зламати", правильні відповіді зберігаються тут же. Тест, написаний мовою PHP, і тест, що використовує в якості сховища вилучену базу даних, розкрити вже зовсім непросто.

Створена тестова система зорієнтована на використання в мережі Інтернет, вона інтегрована в систему електронного журналу. Це означає, що список учнів, список предметів береться з таблиць журналу. Питання аутентифікації користувача, шаблони оформлення вирішуються також засобами електронного журналу. Учитель створює новий тест до вибраного предмета й додає до тесту необмежену кількість запитань. У модулі можна використовувати запитання двох типів: вибір правильної відповіді (можна, щоб таких відповідей було небагато) і введення значення. Кожному запитанню можна призначати різну ціну та за необхідності додати зображення.

При створенні тесту можна задати його тип. Тренувальний тест можна виконувати неодноразово, він служить для ознайомлення учнів із рівнем складності завдань, для самоперевірки навчальних досягнень учнів. Перевірочний тест дається для однократного виконання учнем. Він, як правило, проводиться на занятті, і на його виконання виділяється фіксований час. Результат перевірочного тесту автоматично заноситься до електронного журналу. У даний момент у базі даних тестів знаходяться тільки підсумкові тести з інформатики й інформаційних технологій, але вже в наступному році планується розширити їх тестами з кожної теми до різних предметів. Використання такого сервісу дає учню велику свободу при підготовці до занять, готує його до підсумкової атестації. Учитель у свою чергу одержує зручний інструмент для швидкої перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

Навчальний форум

Створюючи свій проект, відразу запланував включити до нього навчальний форум і використовувати його для організації діалогу учень-учень, учень-учитель поза уроком. Таке інтерактивне спілкування додає процесу навчання нових фарб, дозволяє вирішити багато проблем.

По-перше, учень на форумі вчиться коротко та зрозуміло викладати свою проблему. Уміння виділити свою проблему та грамотно сформулювати своє запитання - це важлива навичка сучасної людини, яка живе в інформаційному просторі. Також форум учить відповідати на запитання, зрозуміло пояснювати складний матеріал.

По-друге, використання форуму позбавляє вчителя від багаторазового пояснення складних моментів у практичній, домашній роботі. Те, що раніш учитель робив багаторазово в електронних листах, якими обмінювався зі своїми учнями, тепер можна одноразово зробити на новій гілці форуму.

По-третє, працюючи над загальним проектом, учні одержують засіб для спілкування, для обговорення разом з учителем проблем і можливих шляхів їх вирішення.

Звичайно, тільки створити форум недостатньо, необхідно зробити так, щоб учні побачили у форумі корисний інструмент. А для цього спочатку я сам формулював запитання й під різними іменами вступав у дискусію. Накопичивши деякий мінімум реплік на форумі, до обговорення стали підтягуватись учні. Причому деякі з них ставали модераторами, тобто людьми, які відповідають за деяку тему, стежать за тим, щоби спілкування не "ішло вбік", не переходило деякий культурний рівень.

Використання цього сервісу не має нічого спільного зі списуванням, людина, яка хоче нечесно одержати оцінку, завжди знайде спосіб, як це зробити, а в учителя завжди достатньо засобів, щоб визначити першоджерело. Використання нового середовища для спілкування формує в учня нові здібності, дозволяє краще організувати навчальний процес.


 
 

Цікаве

Загрузка...