WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання вчителем особистого сайту - Реферат

Використання вчителем особистого сайту - Реферат

Використання вчителем особистого сайту

Нове століття принесло в наше життя багато новин. Якщо ще пару десятиліть тому вчитель конкурував за увагу учнів тільки з телебаченням і радіо, то зараз комп'ютери, мобільні телефони, mp3-плеєри, КПК та інші цифрові пристрої більше приваблюють учня

Нові цифрові пристрої стають усе більш мініатюрними, стають звичайним атрибутом сучасної молодої людини. Учні залюбки спілкуються з комп'ютером, а не з книгою.

Нові форми роботи - виклик часу

За цих умов для успішної роботи вчителю треба не тільки самому активно використовувати сучасні інформаційні технології, але робити так, щоб учень активно використовував їх. Уважаю однією з важливих форм роботи сучасного вчителя створення та використання особистого Інтернет-сайту, що дозволить учителю краще організувати навчально-виховну діяльність на уроці, підвищить пізнавальну активність і навчальні досягнення учнів. При створенні нового Інтернет-ресурсу переслідується така мета: підвищення пізнавальної активності учнів і, як наслідок, підвищення ефективності навчання. Основною цільовою групою є учні певного класу чи школи. Також новий ресурс може бути корисним директорам, їх заступникам, методистам, усім учителям, які цікавляться новими інформаційними технологіями.

Для досягнення заявленої мети вирішувались такі задачі:

Створити новий ресурс максимально професійно.

Представити матеріали, актуальні для учнів.

Оформити інформацію у вигляді, максимально зручному для сприйняття.

Зробити всю розміщену на сайті інформацію особистісно забарвленою, авторською.

Формулюючи для себе останню задачу, хотів, щоб відвідувач сайту, знаходячи потрібний для себе матеріал, бачив за ним автора, виділяючи даний ресурс із багатьох подібних. Уважаю, що учні повинні бачити за Інтернет-сторінками свого вчителя. Ресурс було створено відносно недавно, домен www.titorov.ru було зареєстровано на початку грудня 2006 року, а перші матеріали на сайті були опубліковані в середині грудня. З лютого 2007 року йде аналіз відвідування ресурсу, активна робота з його просування в мережі Інтернет. У даний момент сайт постійно поповнюється новою інформацією, на ньому з'являються нові сервіси, сайт активно використовується мною у професійній діяльності.

Публікація авторських підручників

Особливістю викладання інформаційних технологій є те, що за їх допомогою можна знайти багато спеціалізованої літератури, документації, розташованої в мережі Інтернет, але практично немає літератури, адаптованої до навчального процесу. У якийсь момент почав створювати власні елективні курси, писати для них програми та підручники. На своєму сайті в першу чергу почав викладати у відкритому доступі повні версії своїх курсів. Окрім програми курсу, посібника для вчителя й учня відвідувач також знайде на сайті діючі проекти та необхідні файли для завантаження. Курси активно використовуються як на уроках, так і для самопідготовки учнів.

Дуже цікаво проходила публікація на сайті профільного курсу "Інтернет-технології". Він призначається для учнів старших класів інформаційно-технологічного профілю. На початок 2006/07 навчального року робота була готова на сімдесят п'ять відсотків, необхідно було дописати деякі глави посібника, вивірити текст, підібрати ілюстрації. У той момент коли почалось викладання курсу у профільному 10-му класі, створив на сайті новий розділ та опублікував у ньому перший розділ навчального посібника. Робота у класі підстьобувала мене до написання нових уроків, задавала строки виходу нової глави. Учні звикли до того, що на сайті можна прочитати докладний текст пройденого матеріалу, уважно розглянути ілюстрації, скопіювати фрагменти програмного коду, довідатись про завдання для самостійної роботи.

Пропонуючи свої роботи для вільного скачування, не забував про захист авторського права. Оскільки в даний момент курс "Інтернет-технології" ніде не опубліковано, викладав у відкритому доступі рівно стільки, скільки необхідно учням для підготовки до уроків. Програму курсу, методичний посібник для вчителя, оновлену версію дидактичної допомоги на сайті можна буде побачити тільки після одержання авторського посвідчення.

Публікація матеріалів до уроку

Не для всіх уроків мною створені авторські підручники, проте на кожному уроці підкреслюю авторський погляд на досліджуваний матеріал, пропоную авторські домашні завдання. Починаючи з травня 2007 року, почав публікувати на сайті матеріали до деяких проведених уроків. На сторінках учень зможе побачити опорний конспект уроку, скачати файл з домашнім завданням, побачити посилання на матеріали в мережі Інтернет, котрі учень може використовувати при підготовці до уроку. Чи означає це, що учневі тепер не треба використовувати на уроці зошит і слухати вчителя? Звичайно, ні! Просто час на уроці краще витрачати на розв'язання змістовних проблем, а не на диктування домашньої задачі. Опорний конспект допоможе учню, який пропустив заняття, краще підготуватись до заняття.

Не тільки школа

Сучасний учитель - це не тільки грамотний фахівець, а і всебічна особистість. Від того, наскільки викладач буде цікавий своїм учням, залежить успішність навчання. Саме тому вважаю важливим публікувати на сайті свої дизайнерські роботи (так склалось, що крім викладання професійно займаюсь дизайном), поетичні опуси, інші матеріали. Вони додають навчальним матеріалам особистісне забарвлення, формують позитивний імідж учителя.

Інтерактивні сервіси

На своєму сайті представляю крім статичних Інтернет-сторінок інтерактивні сервіси: "Термінологічний словник", "Електронний журнал", "Тестуючий модуль", "Навчальний форум". Їх використання дозволяє організувати інтерактивну взаємодію між учителем та учнем, винести в нову площину. Використовуючи сервіс, відвідувач сайту не тільки пасивно сприймає пропоновану інформацію, а й активно формує її. Усе це дозволяє створити та зберегти зацікавлену аудиторію сайту.

Термінологічний словник

Ідея даної форми роботи проста. Наприкінці пройденої великої теми учні складають термінологічний словник. Їм пропонується виділити ключові терміни у пройденому матеріалі, знайти або самостійно описати їх. У подальшому такі термінологічні словники зводились у єдиний файл і друкувались у вигляді брошури. Мною запропоновано інтерактивний web-сервіс "Термінологічний словник", де я виділив основні ідеї даної форми роботи та зробив її електронний варіант.

У мережі Інтернет розміщається web-сервіс, в якому кожний бажаючий може переглядати вже описані терміни з будь-якої теми. Після реєстрації відвідувач може самостійно формувати словник, додаючи нові терміни. Інші учасники проекту можуть писати йому електронні листи, обмінюватись ідеями. У сервісі можна реєструвати необмежену кількість користувачів - учнів і вчителів, створювати необмежену кількість словників із різних тем. Діючий сервіс можна побачити за адресою www.titorov.ru/services/.

Чим цікава така форма роботи? По-перше, вона дозволяє учням швидко повторити пройдений матеріал, виділяючи в ньому змістовні одиниці. Для словника підходять далеко не всі слова, що використовуються на уроці. У словник попадають визначення, що позначають предмет чи явище, або терміни, що описують процес. Цим словам, як правило, потрібен етимологічний аналіз. По-друге, у моєму сервісі до кожного терміна вчитель може додати коментар, висловити своє ставлення. Між учителем та учнем вибудовується діалог, адже саме в діалозі народжується будь-яке знання. При всій змістовності він може бути в дещо жартівливій формі, додаючи до роботи емоційне забарвлення. По-третє, складання словника додає у процес навчання елемент змагання. Оскільки два учні не можуть описати той самий термін, приступаючи до роботи, кожний учасник проекту повинен подивитись, що вже зроблено до нього. Між учнями починається змагання, хто знайде й опише більше слів. Вони з азартом шукають нові недосліджені терміни, що робить процес навчання більш ефективним. По-четверте, в електронному сервісі "одним щигликом" можна одержати статистику, скільки термінів описав кожний учень, виконати пошук за ключовим словом, що неможливо в його паперовому варіанті. До того ж сервіс розташовується в мережі Інтернет, тому доступ до нього відкритий для будь-якого бажаючого.

Уважаю таку форму роботи дуже важливою, тому в курсі "Інтернет-технології" для учнів 10-11-х класів інформаційно-технологічного профілю створено главу, присвячену розробці спрощеної версії даного web-сервісу. Це - творчий проект для учня, тому у главі не наводиться алгоритм, як зробити термінологічний словник, але в тексті описані основні ідеї, представлені основні блоки програмного коду, докладно розглянуті місця, що можуть викликати ускладнення. Тепер будь-який учитель може не тільки скористатись моїм сервісом, а й разом з учнями створити його.

Електронний журнал

Ідея створити альтернативу паперовому шкільному журналу та зберігати дані про уроки, оцінки в комп'ютері не нова. Його використання полегшило б доступ до інформації про поточну успішність учнів, дозволило виконувати різні статистичні запити для наступного аналізу діяльності на педагогічній раді. Роботи зі створення електронних журналів ведуться як професійними компаніями, так і вчителями-ентузіастами.


 
 

Цікаве

Загрузка...