WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Від школи функціонуючої до школи, що розвивається - Реферат

Від школи функціонуючої до школи, що розвивається - Реферат

Далі гра розвивається як імітація передвиборної кампанії у країні. Учасники стають "перехожими на вулицях", а "журналісти" їх опитують: "Представтесь, будь ласка. За кого Ви будете голосувати на виборах? Поясніть свій вибір".

Після опитування та до підрахунку результатів виборів учасникам пропонують спрогнозувати, який "дім" (політична партія) найбільш популярний серед виборців, і який "дім", на їхній погляд, зможе зібрати найбільшу кількість коштів із бюджету. Надалі буває цікаво порівняти прогнози з реальною підсумковою картиною виборів.

По ходу проведення опитування ведучий складає таблицю підрахунку голосів. Отримані дані дозволяють скласти уявлення про те, які первісні переваги властиві даній групі учасників. На цьому етапі гри, як правило, переважають гуманістичні. Ведучому треба це спеціально підкреслити. Як правило, надалі вони сильно змінюються вбік прагматичності, корпоративності, зниження цінності людських стосунків і посилення орієнтації на власну вигоду.

Третій етап являє собою актуалізацію знань і відтворення соціального досвіду керівників. На цьому етапі учасники працюють у малих групах над складанням передвиборних програм і підготовкою проектів бюджету. За результатами обговорення в малих групах учасники повинні представити виступ (своєрідну програму від імені "дому"), в якому варто відбити відповіді на такі запитання: Який "дім" ви вважаєте головним, що заслуговує пріоритетного розвитку? Як би ви розподілили бюджет (основний, додатковий, президентський фонд)? Як відіб'ється пріоритетний розвиток одного "дому" на стані інших, тобто що відбудеться з кожним "домом" після такого варіанта розподілу бюджету? Нижче представлені основні положення програми кожного "дому" (політичної партії). Їхні тексти люб'язно надали учасники ігор.

"Наш дім - Земля": основні продовження програми

Скасування всіх державних кордонів.

Уведення заборони на всі види озброєння.

Збереження національної самобутності та традицій різних народів.

Пріоритетний розвиток природоохоронних наукових програм.

Пропаганда здорового способу життя, доступність дорогих програм освіти й оздоровлення для кожного громадянина.

Основні кошти передбачається витратити на розвиток свого "дому", додаткові кошти та президентський фонд (2/5 частини всіх коштів, що розподіляються) - на підтримку "Сім'ї та школи" для здійснення освітніх та оздоровчих заходів.

Запитання та заперечення з боку інших слухачів

Як пропонується боротися з міжнародним тероризмом, якщо на це не виділяються кошти? Як простежити використання бюджету на розвиток своєї країни за відсутності державних кордонів? Як зберегти національну самобутність і традиції при розмитості кордонів між країнами?

"Наш дім - держава": основні положення програми

Відновлення та розвиток сільського господарства.

Відродження історичних і культурних цінностей і визначних пам'яток Батьківщини.

Підтримка науково-прикладних досліджень, що дають негайну віддачу.

Відкриття та благоустрій притулків для безпритульних дітей.

Зміцнення матеріально-технічної бази освітніх установ.

Відновлення мережі оздоровчих установ у сільській місцевості.

Повсюдне відкриття дитячих спортивно-оздоровчих центрів.

Основні та додаткові кошти передбачається витратити на розвиток свого "дому", президентський фонд (1/5 частина всіх коштів) - на підтримку "Сім'ї та школи", для будівництва спортивних споруд для дітей.

Запитання та заперечення з боку інших слухачів

Якщо всі основні гроші вкласти в сільське господарство, то що стане з обороною країни, її промисловістю, охороною здоров'я, освітою?

"Наш дім - наша фортеця": основні положення програми

Спрощення формулювань законів, прийняття тільки тих, які можуть бути забезпечені державною скарбницею. Забезпечення доступності законодавчих актів для всіх громадян країни.

Установлення рівноправності всіх громадян перед законом, у тому числі представників законодавчої та виконавчої влади.

Скорочення у два рази силових структур та адміністративного апарату та підвищення рівня професійної підготовки тих, хто залишився на службі, технічне оснащення цих служб.

Забезпечення доступності національної спадщини (природних і культурних ресурсів, надприбутку) для всіх громадян.

Основні кошти передбачається витратити на розвиток " Сім'ї та школи", додаткові залишити собі, а президентський фонд спрямувати на підтримку "дому" "Земля" для поліпшення екологічної обстановки.

Запитання та заперечення з боку інших слухачів

Наскільки правомірними є положення про скорочення силових структур при сучасному рості злочинності?

"Наш дім - броньований сейф": основні положення програми

Скасувати діяльність усіх партій.

Зміцнити міждержавні кордони.

Провести заходи з підйому курсу національної валюти та збереження її міцності.

Вкласти гроші в акції нафтових, газових, інших енергетичних компаній, а також золотих копалень, перевести акції в закордонні банки та активи.

Здійснити підбір на службу тільки висококваліфікованих фахівців.

Скоротити апарат адміністративного управління.

Основний бюджет передбачається спрямувати на розвиток фінансової галузі, додатковий - на "Наш дім - наша фортеця" - на той його сектор, що займається охороною банків і фінансистів, а президентський фонд - на підтримку "Сім'ї та школи" для забезпечення якісної освіти дітям співробітників свого "дому".

Запитання та заперечення з боку окремих слухачів

Якщо всі гроші вкладати в іноземні банки, то як буде розвиватись держава? Якщо практично всі гроші передбачається направляти на забезпечення потреб самих фінансистів, як це буде сприйнято іншим населенням країни?

"Наш дім - сім'я та школа": основні положення програми

Повсюдне створення безкоштовних оздоровчих баз для дітей і дорослих.

Створення центрів розвитку дитячої творчості.

Розширення місць проведення сімейного дозвілля.

Створення шкіл підвищеної комфортності для учнів (комп'ютери, спортивні зали з тренажерами та басейнами).

Відкриття кімнат психологічного розвантаження в кожній дитячій установі й на кожному підприємстві.

Підвищення заробітної плати вчителям.

Зміцнення матеріально-технічної бази освітніх установ (наочність, методична література, доступ до електронних носіїв інформації).

Створення якісної системи безкоштовного підвищення кваліфікації працівників освіти.

Основний бюджет припускає спрямувати на розвиток свого "дому", додатковий - на "Фортецю", президентський фонд - на підтримку "дому" "Держава".

Запитання та заперечення з боку інших слухачів

Більша частина програми присвячена рішенню питань організованого дозвілля дітей. Чи не спричинить це відлучення від батьків і розмивання основної лінії освіти?

Загальна характеристика всіх передвиборних програм - їхня декларативність, а також відсутність перспектив розвитку держави й обґрунтованості вкладення основних засобів. На даному етапі гри стає помітно, що ідентифікація з однією із професійних груп відразу проявляється у схильності до захисту її інтересів на шкоду іншим групам людей.

Після того як вислухані представники від кожної працюючої групи, їм має бути "розкладений" бюджет за напрямами використання державних коштів (за "рахунками"). Це означає в ситуації гри, що учасники розкладають видані їм заздалегідь монети достоїнством 1 та 5 копійок по капсулах з назвою кожного "дому". Відбувається, таким чином, таємне голосування з розподілу бюджету. У процесі цієї процедури ведучий розмінює учасникам п'ятикопієчну монету, чим створює спокусу "розбазарювання бюджету" та розподілу грошей не так, як було задекларовано в передвиборній програмі.

Рахункова група, що складається із представників від кожного "дому", підбиває підсумки та виголошує коментар із приводу отриманих результатів. У цей час іншим учасникам пропонується виступити у ЗМІ з політичним прогнозом, у якому повідомити, як представники даної партії ("дому") оцінюють підсумки минулих виборів і якими приблизно можуть бути результати. Ведучому на цьому етапі доводиться нагадувати граючим, що взаємні обвинувачення не входять до завдання виступаючих. Припущення про перемогу на виборах після подання програм відрізняються від тих, які бувають після первинного опитування та передвиборних обіцянок. Якщо спочатку керівники, які беруть участь у грі, упевнені в тому, що пріоритетами країни є сім'я, школа й держава, то на цьому етапі вони вважають, що переможуть швидше за все гроші чи сила - тобто "Сейф" або "Фортеця". Реальний підрахунок голосів показує, що перемагають гроші. Ми проводили цю гру більше 20-ти разів, і в усіх випадках відбувалося саме так.


 
 

Цікаве

Загрузка...