WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ігрові вправи - Реферат

Ігрові вправи - Реферат

зразка;
- розвивати мовленнєву активність і самостійність учнів;
Граматичні ігри містять найважливіший граматичний матеріал - дієслова to be, to have, may, can, must; конструкції there is, there are, часові форми дієслів груп Indefinite, Continuous, Perfect; умовний спосіб; непряму мову. Розглянемо деякі граматичні ігри.
На першому етапі навчання творчість учня проявляється переважно в його відтворюючій активності, для якої характерно оволодіння навиками і умінням за зразком. На цьому етапі достатньо внести в заняття елемент несподіванки, щоб відтворення уже знайомого матеріалу набуло емоційне забарвлення, стало ситуативно важливим і, відповідно, творчим. Ігри, які належать першому рівню активності - рівню творчого відтворення, пропонується використовувати на початковому етапі навчання іноземній мові чи під час первинного засвоєння теми на будь-якому етапі.
Наступний, другий, рівень творчої активності учнів - творча інтерпретація - характеризується умінням використовувати засвоєний матеріал в нових ситуаціях. Це дуже важливий етап роботи, так як досить часто, вивчивши конкретний граматичний чи лексичний матеріал на уроці, учень не здатний використати його ні в одній із життєвих ситуацій. Для третього рівня творчої активності учнів - творчого відбору і використання мовного матеріалу в запропонованій ситуації - характерний самостійний пошук вирішення мовних задач. Найвища творча активність учнів на уроках іноземної мови проявляється в тому, що вони можуть використовувати увесь засвоєний лексичний і граматичний матеріал для вирішення комунікативних завдань. Такі завдання можуть бути поставлені в основу драматичних ігор на заключній стадії вивчення теми і особливо рекомендується для використання на середньому і заключному етапі вивчення. У відповідності з трьома рівнями творчої активності учнів ми виділили три види драматичних ігор:
- ігри на рівні творчого відтворення;
- ігри на рівні творчої інтерпретації:
- ігри на рівні творчого відбору і використання мовного матеріалу в запропонованій ситуації.
В даній статті змальовано ряд драматичних ігор на рівні творчого відтворення і на рівні творчої інтерпретації для початкового етапу навчання.
Гра 1
Вчитель (чи ведучий) пропонує одному з учнів назвати будь-яку букву англійського алфавіту. Учень, що сидить поряд, повинен швидко назвати букву, що йде наступною за названою в алфавітному порядку. Потім учитель звертається до іншого учня з тим же проханням, сусід по парті називає наступну букву і т.д. Гра проводиться в швидкому темпі. Можна встановити ліміт часу. Учень, який не зміг швидко і правильно назвати букву, вибуває з гри. Виграє той, хто ні разу не помилився.
Гра 2
Учитель пропонує учням згадати обстановку одного із шкільних класів (кабінета літератури, хімії, біології). Потім він задає декілька питань, наприклад:
How many windows (doors, lights) are there in the room?
Are any of the windows open?
What is there on the teacher's table?
Are there any pictures on the wall?
What is there in the left (-right) hand corner?
Учні повинні подумати і обговорити відповіді парами. Учитель ходить по класі, слухає як відповідають діти, допомагає їм, коли необхідно і називає кращих. Можна показати учням попередньо підібрану картинку попередньо підібраної кімнати. Давши їх можливість подивитись на картинку якийсь час, учитель потім забирає її і задає декілька запитань.
Гра 3
Учитель пропонує учням стати, пройтись по класу, подивитись, хто як одягнений і постаратись запам'ятати як можна більше деталей одягу своїх друзів.
Через якийсь час учитель просить всіх швидко стати парами спиною один до одного. Кожен учень повинен описати, у що одягнений його партнер. Учень, одяг якого описують, може допомагати партнеру по грі, задаючи питання. Наприклад:
P1: You have trousers and a shirt on.
P2: You are right. What colour are my trousers?
P1: They are blue.
P2: Dark blue or light blue?
P1: They are dark blue.
P2: That's right. And what about my shirt? І.т.д.
Можна розділити учнів на групи (наприклад, по рядах), тоді кожний учень подивиться уважно і запам'ятає деталі одягу друзів тільки в своїй групі. Переможцем може стати команда (група, а не одна людина).
Гра 4
Учитель попередньо підбирає листівки з портретами різних людей. (бажано, щоб ці люди не були знайомі учням). Гра проводиться парами. Кожна пара отримує по листівці. На протязі декількох хвилин учні вивчають зовнішність людини, яка зображена на листівці. Потім один із учнів кожній парі повертає листівку іншою стороною до себе і починає її опис. Інший в цей час дивиться на портрет і задає декілька запитань, наприклад:
What can you say about his nose?
Wnat colour are his eyes?
Is his hair long or short? І.т.д
Виграє той, хто правильно і точно описав зовнішність людини.
Гра 5
Клас ділиться на групи, які складаються з трьох учнів. Кожна група отримує по картинці із зовнішністю будь-якої людини. На одних картинках можуть бути зображені звичайні (що не мають будь-яких характерних ознак) люди в звичайній обстановці, на інших - люди з яскраво вираженими рисами характеру. Учитель задає декілька запитань (їх можна записати на дошці). Наприклад:
How old is the person?
What is his/her profession?
What does he/she like to do?
What is he/she doing at the moment?
What kind of person is he/she?
Потім всі ці запитання обговорюються в групах, вислуховуються різні варіанти відповідей на кожне запитання і вибирає один з них. Після того, як група закінчить роботу над одним портретом, вона може обмінятись картинками з другою групою. Таким чином, в одній групі можна обговорити три, чотири портрети. В итоге вчитель збирає всі листівки і, показуючи їх по черзі, вислуховує відповіді всього класу. Виграє група, яка описала більшу кількість портретів.
Гра 6
Учитель заранее готовить карточки, на яких по-українськи написані ситуації. Їх потрібно буде передати мімікою і жестами. Ось декілька варіантів ситуацій.
Ситуація №1
Події відбуваються в магазині. Дівчинка (хлопчик) пробує купити продукти до закриття магазину. (настав час обідньої перерви). Їй (йому) це вдається з трудом.
Ситуація №2
Події відбуваються вдома. Хлопчик (дівчинка) збирається рано до школи: умивається. Робить зарядку, вдягається, снідає і т.д. Він (вона) дивиться на годинник, і бачить, що запізнюється до школи. Він (вона) швидко одягає пальто, бере портфель і вибігає з дому.
Ситуація №3
Події відбуваються вдома. 8 год. вечора. Хлопчик(дівчинка) зробив (ла) всі уроки і дивиться цікавий телевізійний фільм. По іншій програмі показують вечірню казку для дітей, і маленька сестричка просить його (її) переключити телевізор на іншу програму. Він (вона) погоджується.
Клас ділиться на групи, що складаються із 3-4 учнів. Одному з учнів в кожній групі учитель дає карточку, на якій записана одна із ситуацій, і просить зобразити цю ситуацію мімікою і жестами. Іншим учням пропонується вияснити:
1. Яку подію він зображає;
2. Де відбуваються події;
3. В який час вони відбуваються.
Умова гри така, що вияснити це учні можуть тільки з допомогою загальних запитань.
Наприклад, учитель дає учениці карточку з ситуацією №1. Після того, як дівчинка відтворила ситуацію,

 
 

Цікаве

Загрузка...