WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Шпаргалка - Реферат

Шпаргалка - Реферат

112.Планування навчального заняття.

Планування заняття з теми зумовлюється орієнтовними навчальними цілями. Саме навчальні цілі заняття з певної теми є вирішальними при плануванні заняття. Зміст навчання, форма та методи добираються відповідно до поставлених цілей. Приступаючи до планування та підготовки заняття, вчитель має скласти робочий план, який є своєрідним відображенням уявлення педагога про майбутній урок. Такий план ескізно представляє бачення вчителем основних етапів роботи, які в процесі розробки наповнюються змістом. Часовий розподіл означає, що заняття має певні часові обмеження, які необхідно враховувати, щоб здійснити поставлені навчальні цілі. Залежно від поставлених дидактичних цілей ті чи інші структурні компоненти можуть домінувати на занятті, тобто їм буде відводитись більше часу. Розгорнутий план заняття з теми повинен мати такі обов'язкові структурні компоненти: 1. Дата проведення заняття, номер заняття за тематичним планом, клас, в якому проводиться заняття. 2. Тема, цілі та завдання заняття. 3. Структура заняття з розкриттям послідовності його етапів та приблизного розподілу часу на ці етапи. 4. Зміст навчального матеріалу. 5. Методи та прийоми роботи вчителя й учнів у кожній навчальній ситуації. 6. Перелік навчального обладнання, учбових та наочних посібників та місце їх застосування на занятті. 7. При необхідності — плани розв'язування задач, вправ. Однак план — не єдиний спосіб проектування майбутнього заняття. Існує ще декілька способів, кожен з яких обирається у відповідності з уподобаннями та досвідом педагога, типом навчального заняття, змістом теми: Конспект — скорочений виклад основного матеріалу (визначення найважливіших понять, цифри і факти, формулювання висновків, яскраві вирази, порівняння і метафори). Такий спосіб зручний при великій кількості різноманітного матеріалу, що важко запам'ятати. Скорочений план + конспект. Викладач робить свій виклад за детальним конспектом, а короткий план, чітко написаний чи надрукований (бажано на одній сторінці), знаходиться весь час перед очима. Картки. Іноді конспект заміняється картками, розташованими у певному порядку відповідно до орієнтовного плану. Картки дозволяють в майбутньому змінювати структуру повідомлень. Тези - стислий узагальнений виклад основних положень повідомлення. Використовуються при усних повідомленнях. Сценарій заняття - найповніша форма проекту заняття, де розписана діяльність викладача і учнів на кожному етапі заняття. Він дозволяє в деталях продумати весь хід заняття, послідовність висвітлення питань, використання необхідних фактів і цифр, художніх уявлень, наочних посібників і т. п.

113.Історичні форми організації навчання.

ДЕЯКІ ІСТОРИЧНІ ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ:

Класно-урочна система навчання. Виникла у XVII ст. на основі робіт Я. Штурма та Я.А.Коменського. Основні характеристики: постійний склад учнів, однакових за віком і рівнем підготовки, постійне місце проведення занять у відповідності до розкладу, навчальний рік має фіксований початок і кінець, конкретний зміст навчання по роках навчання. Белл-ланкастерська форма навчання. Вчитель організовує навчання в молодших класах за допомогою залучення до викладацької роботи учнів старших класів, яким він надавав інструктаж. Дальтон-план Запропоновано американським педагогом Е. Паркгерст у 1909 р. у м. Дальтон. Замість класів використовувались лабораторії, оснащені усім необхідним для навчання, в яких учні можуть використовувати все для навчання. При виникненні труднощів діти можуть звертатися по допомогу до вчителя. Маннґеймська система Теорія диференційованого навчання була втілена доктором Зіккінгером у м. Маннґейм. Діти були розділені на 4 групи у відповідності до психометричних показників: 1) діти з середніми здібностями (50—60 % від усіх дітей), 2) малоздібні діти, які не можуть закінчити школу (20—39 %), 3) розумово відсталі діти (2,5 %), 4) високообдаровані діти (1,2 %) та обдаровані діти (20—25 %). Термін навчання тривав 4—8 років в залежності від групи.

План Трампа Застосовується в американських школах. Була запропонована та апробована Д. Ллойдом Трампом. За цією системою 40 % навчального часу відводиться на роботу у великих групах по 100—150 чоловік та 20 % часу — у малих групах по 10—15 чоловік, ще 40 % часу — на самостійну роботу. Метод проектів. Розроблено В. Кілпатріком. Учні в процесі навчання розробляють певний проект, залежно від напряму якого визначалися методи, зміст та форма роботи учнів. Розробка проектів дозволяла поєднувати роботу та навчання.

114.Класно-урочна форма навчання.

Класно-урочна система навчання. Виникла у XVII ст. на основі робіт Я. Штурма та Я. А. Коменського. Основні характеристики: постійний склад учнів, однакових за віком і рівнем підготовки, постійне місце проведення занять у відповідності до розкладу, навчальний рік має фіксований початок і кінець, конкретний зміст навчання по роках навчання


 
 

Цікаве

Загрузка...