WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Управління взаємодією на тренінгу - Реферат

Управління взаємодією на тренінгу - Реферат

  • завжди майте другий сценарій заняття. Що б ні відбулося - заняття повинне відбутися.

Встановлення базових правил.

Базові правила можуть дуже придатися для групової роботи. Нижче розміщені деякі вихідні моменти, на основі яких можна виробити практичні базові правила.

• Автором базових правил повинна бути конкретна група. Різні базові правила, що приводяться нижче, варто розглядати тільки як вихідні пункти, що кожна група може або приймати, або адаптувати і розставляти відповідно до їх важливості для даної групи.

• Будьте чесні. Успіх групової роботи залежить від чесності. Так само нечесно "миритися" з тим, з чим ви не згодні чи з чим ви не можете жити, як і говорити неправду.

• Для того щоб працювати з людьми, необов'язково випробувати до них симпатію. При колективній роботі так само, як і в професійному житті, люди працюють у тій команді, у якій вони виявилися. Всі особисті незлагоди потрібно вирішувати таким чином, щоб вони не перешкоджали прогресу команди в цілому.

• Підтримуйте колективну солідарність. Коли були обговорені вес питання і команда максимально одностайно прийняла по них рішення, необхідно домовитися про колективну солідарність, де кожний підтримує рішення команди і не висловлює свої особисті заперечення за межами групи.

• Розвивайте і тренуйте навички слухання. Кожен голос заслуговує бути вислуханим, навіть якщо ви споконвічно не згодні з висловлюваною точкою зору.

• Повноцінна участь. У процесі групової роботи повинні розглядатися різні точки зору. Не утримуйтеся від висловлення своєї думки.

• Справедливий розподіл робочого навантаження між всіма учасниками. Це не означає, що усі повинні робити те саме. Краще, коли члени групи узгоджено розподіляють задачі.

• Групі вигідніше розподіляти завдання відповідно до сильних сторін учасників. Робота групи може бути ефективно виконана, якщо завдання будуть розподілятися відповідно до досвіду і кваліфікації кожного члена групи.

• Але варто завжди розподіляти завдання відповідно до сильних сторін. Робота в командах може мати на меті розвитку, тому розподіл завдань може виявитися ідеальною можливістю дозволити членам команд заповнити прогалини чи відсутність досвіду в деяких сферах.

• Ведіть облік результатів. Повинні бути результати, на які потрібно оглядатися. Їх можна відзначати в плані заняття, чи протоколах інших документах, що виявляють прогрес у роботі групи. Передавайте по колу обов'язок записувати підсумки і визначати, де зараз знаходиться група щодо плану завдань.

• Терміни виконання робіт для команди непорушні. Успішна робота колективу ґрунтується на принципі: "Ти можеш підвести самого себе, але не всю команду".

• Підтримуйте колективізм. Колективна робота іноді жадає від людей підкоряти свої особисті інтереси і бажання заради досягнення мети всієї групи.

• Підтримуйте творчість і новаторські ідеї. Не допускайте, щоб учасники не були вислухані, навіть якщо це, на ваш погляд, "веде" групу від теми. Знайдіть оптимальний баланс між прогресом і творчістю.

• Працюйте системно. Розробка регулярного графіка зустрічей, плану розподілу завдань і термінів їхньої здачі дозволять налагодити ефективну і продуктивну роботу групи.

• Розглядайте базові правила як щось динамічне. Має сенс час від часу переглядати і змінювати умови базових правил, створювати нові правила для рішення зненацька виниклих проблем. Однак важливо не забувати і не залишати без уваги ті базові правила, що довели свою цінність на практиці, хоча застосовувалися неусвідомлено.

Як допомогти учасникам підвищити мотивацію.

Одним з показників здоров'я навчальної групи служить загальна атмосфера, коли учасники хочуть учитися. Іноді це називають "внутрішньою мотивацією", але найбільше ясно це передає недвозначне слово "прагнення". Стимули типу грошей чи кар'єрного росту можуть спонукувати учасників до навчання, але насправді це лише "зовнішня мотивація". Набагато краще, якщо бажання учитися виходить від самих людей. Наступні рекомендації можуть допомогти вам стимулювати прагнення учасників до навчання.

• Зробіть так, щоб учасники задумалися над питанням: чому я повинен активно прагнути до навчання? Групове навчання припускає витрати часу і сил. Не має сенсу чекати, що учасники будуть викладатися без видимих причин.

• Запитайте в тих, хто вже успішно й активно учиться, що їх до цього спонукає. Вас може здивувати велика розмаїтість мотивацій, що дають заряд різним людям. Чим більше ви будете дізнаватися про те, що успішно мотивує людей при навчанні в групах, тим більше ви зможете використовувати деякі з цих стимулів для мотивації інших людей.

• Постарайтеся дати учасникам більш вагомі підстави для навчання в групі. Іноді учасники учаться, виходячи з неясного почуття, що це потрібно, чи тому, що групи створювалися спеціально для них. Допоможіть їм відшукати більш вагомі причини прагнути до успішного навчання в групі, щоб при виникненні труднощів у навчанні в них була досить сильна мотивація продовжувати навчання.

Зробіть так, щоб учасники почували, що їхнє бажання учитися виходить від них самих. Різні люди одержують стимул до навчання в залежності від усіляких причин. Оптимально, коли кожен член групи почуває, що в нього є свої особисті причини для навчання в групі. Деякі можуть мати досить незвичайні чи навіть дивні причини для навчання, але якщо вони створюють мотиви до навчання, то в цьому немає нічого поганого.

• Нехай учасники самі визначать для себе цілі свого навчання в групі. Допоможіть учасникам ставити конкретні і реалістичні цілі й установити реальні терміни їхнього досягнення, також допоможіть розбити навчальний план на зручні для виконання етапи,.

• Запропонуйте учасникам оголосити їхні плани. Якщо вони розповідять іншим учасникам про свої цілі, це допоможе їм їх досягти: адже ніхто з нас не хоче, щоб з'ясувалося, що ми не змогли домогтися своїх цілей. Особлива користь полягає в тому, що інші учасники будуть мати уявлення про поставлені особисті цілі і термінах їхнього досягнення. Таким чином, це служить значною рушійною силою.

• Направте мотивацію членів групи в русло практичного навчання. Якщо учасникам важливо, щоб їхнє навчання протікало активно, то навряд чи їх улаштує перебувати в стані невідомості з приводу ходу навчального процесу. Вони захочуть стежити за тією віддачею, що одержують після виконання кожної частини їхнього навчального плану.

• Розвивайте в учасників бажання учитися на зворотному зв'язку. Зворотний зв'язок — це життєво важливий компонент успішного навчання, тому необхідно намагатися розвивати в учасників спрагу зворотного зв'язку, а не просто учити їх гідно сприймати висловлювані коментарі. Учасники, що прагнуть одержати зворотний зв'язок, здатні набагато швидше навчатися на основі регулярних, а не епізодичних, виправлень.

• Розвивайте в учасників бажання цілком засвоїти вивчений матеріал. Не завжди легко засвоїти складний матеріал, але якщо учасники намагаються розібратися разом, то підвищується імовірність, що в них усе вийде. І все-таки нагадайте учасникам, що на усвоение деяких речей потрібен час. Часто виходить, що людина може щось цілком адекватно виконувати, не маючи чіткого уявлення, як це відбувається.

• Зверніть увагу учасників на їхнє успішне навчання в минулому. Заохочуйте їх радуватися своїм успіхам. Допоможіть виявляти причини успіху навчання і власних методів, що учасники могли б використовувати для підвищення ефективності навчання на наступному етапі.

Рекомендована література

  1. Авалян К. Как обеспечить высокое качество тренинга? // Отдел кадров. – 2003. - № 20. – С. 36-39.

  2. Арредондо Л. Искусство деловой презентации: Пер.с англ. – Челябинск: "Урал LTD", 1998. – 513 с.

  3. Артюшина М.В. Групова навчальна діяльність студентів в підвищенні рівня професійної підготовки фахівців // Неперервна професійна освіта: теорія і практика // Науково-методичний журнал. – 2001. – Випуск 3. – С.96-104.

  4. Бадалова М.В. Развитие метафоричности в рамках тренинга интеллектуальных навиков консультирования. - Практична психологія і соціальна робота. – 2004. № 1. С. 1-10.

  5. Бакирова Г.Х. Тренинг управления персоналом. – СПб.: Речь, 2004. – 400 с.

  6. Бакли Р., Кэйпл Дж. Теория и практика тренинга. – СПб: Питер, 2002. – 352 с.

  7. Барнс Л.Б., Кристенсен К.Р., Хансен Э.Дж. Преподавание и метод конкретных ситуаций. – М.: Гардгрия, 2000.

  8. Бишоп С., Тэйлор Д. Тренинг изменений в организации. – СПб.: Питер, 2002.


 
 

Цікаве

Загрузка...