WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва - Реферат

Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва - Реферат

Виклад основного матеріалу

Що ж потрібно зробити для реалізації ідеї інтелектуалізації в сучасному вищому технічному навчальному закладі, застосовуючи інноваційні технології? Використання комп'ютерної мультимедійної навчальної програми як елемента сучасного уроку і виховного заходу (кураторської години) підвищує їхню ефективність, враховує індивідуальні особливості кожного студента.

Формування духовно-моральних якостей інженера значною мірою може бути забезпечено соціокультурним циклом дисциплін, що включають вивчення історії, матеріальної й духовної культури, розвитку систем освіти й внеску у формування цієї системи видатних учених свого часу. Особливо варто подбати про гуманізацію природничонаукової освіти, що досягається включенням в гуманітарні предмети елементів історії, загальної історії, краєзнавства, релігієзнавства. Методи оволодіння інформацією, характерні для гуманітарних наук, розвивають евристичні навички, виробляють розуміння єдності наукового знання, формують філософські, морально-естетичні категорії, без яких неможливо духовне становлення особистості.

Використання комп'ютерної техніки у навчально-виховному процесі сприяє урізноманітненню форм уроку, кураторської години і може призвести до виникнення нової форми уроку, у якому головна роль буде відведена студентам. При цьому робота викладача не знецінюється, а тільки полегшується. Та й викладач теж отримує задоволення від такого виду навчальної діяльності.

Мусить бути розроблена спеціальна комп'ютерна програма, що містить велику кількість цікавої інформації, відео сюжетів, яскравих малюнків, голосового супроводу, що сприяє активній участі студентів у ведені дискусії під час обговорення теми. Програма повинна бути записана на компакт-дисках і використовується на кураторських годинах по темах "Творча спадщина В. Шекспіра- спосіб буття дійсного гуманізму ", "Літературна творчість Р.Бернса і проблеми формування особистості".

В програмі протиставляються 2 протилежні світогляди: виховання, кінцевою метою якого є спасіння душі через Господа і виховання selfmademan, що в перекладі з англійської означає "сам себе зробив". У випадку досягнення цілі останнього виховання визнавалось, що людина завдячує спасінню своєї душі самому собі, а не Богу. Така особистість неодмінно буде відображати свої наміри в своїй поведінці, вирощувати "плоди", що будуть відрізнятись від дій і кінцевих результатів дій віруючої людини. Для порівняння можна навести приклади: військове мистецтво О. Суворова й Наполеона, літературна спадщина Ф.М.Достоєвського і маркіза де Сада, акторське мистецтво Фаїни Раневської й Мерілін Монро [2,c.28-29].

Під час використання представленої програми користувач має змогу за досить короткий час (20-25 хв.) за допомогою засобів комп'ютерної техніки ознайомитися з творчістю діаметрально протилежних типів виховання, що вирощують плоди свого мистецтва. Відео сюжети супроводжуються яскравими фотокартками, відео кліпами, усі сторінки програми мають голосове озвучення, окремі сторінки озвучені музикальними сюжетами (творчість М.Монро). Отже, представлена комп'ютерна програма розрахована на сприйняття інформації зоровою (яскраве оформлення матеріалу), механічною та слуховою (голосовий коментар) пам'яттю.

За допомогою комп'ютера можна розробити і продемонструвати уривки зі спектаклів, в котрих головні ролі грають А.Роговцева, Ф.Раневська- приклади людей, що завдячують своїй особистості не самим собі, а Господу. На відміну від них можливо буде показати виступ М.Монро,а також уривок з кінокартин кінорежисерів А.Тарковського і М.Скорцезе як плоди двох протилежних напрямків виховання.

Висновки

В процесі експериментальної роботи увагу слід звертати на те, щоб студенти не тільки засвоювали зміст морально-етичних цінностей, але й привласнювали еталони морально-етичної поведінки.

Комп'ютер на уроці чи на кураторській годині-новина. Використання комп'ютерних програм на уроках породжує у студентства інтерес, якого так часто не вистачає в процесі виховних заходів, а особливо серед студентів технічного ВНЗ. Сама присутність комп'ютера робить урок чи виховний захід незвичним та незабутнім, а значить, запам'ятається велика частина того, про що йшлося.

Використання комп'ютерної програми оптимізує процес викладання у ВНЗ. Це нова форма роботи, яка викликає зацікавленість у студентів і викладачів. Комп'ютерна мультимедійна навчальна програма дозволить за короткий проміжок часу донести до студентства більший об'єм матеріалу, поповнити теоретичні відомості історичними фактами та подіями.

Інтерес у студентів викликають яскраві малюнки, відео кліпи, голосовий супровід, що сприяє більш активному веденню дискусії під час обговорення теми. Студент більш розкуто і комфортно почуватиме себе під час нетрадиційного уроку. Використання комп'ютерної техніки сприяє більш вираженому індивідуальному підходу до кожного студента під час навчально-виховного процесу. З'являється зацікавленість у студентів, у яких неповністю сформовані навчальні навички, і вони включаються в загальну дискусію.

Комп'ютерна мультимедійна програма вносить певну доброзичливість в колектив академічної групи, новий розвиток отримують стосунки студент- викладач; студент-студент.

В студентів відпрацьовується логіка мислення, формується вміння самостійно виражати думки. Полегшується робота викладача при підготорці до уроку та кураторської години.

Тому виховна роль ВНЗ і полягає, в першу чергу, у формуванні особистості студента, передачі студентській молоді не лише певних знань, професійного досвіду, але й формування професійної культури. Засоби ж мистецтва створюють умови для духовного розвитку, саморозкриття молодої людини в цілому.

Література

  1. Гуревич Р.С., Кадемія М.Ю. Інформаційно – комунікаційні технології у навчальному процесі: Посібник для педагогічних працівників і студентів педагогічних вищих навчальних закладів. – Вінниця: ДОВ "Вінниця", 2002. -116с.

  2. Склярова Т.В. Православное воспитание в контексте социализации: Москва: Изд-во ПСТГУ, 2006.- 149 с.


 
 

Цікаве

Загрузка...