WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти - Реферат

Оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах та тестування в світі нової парадигми освіти - Реферат

Але в той час, коли ми намагаємось привести нашу систему освіти в відповідність до європейських стандартів, враховуючи особливості нашої національної освіти, інші європейські країни вже давно обговорюють існуючі проблеми тестування, яке ми беремо за зразок для впровадження в Україні. [3]

Якщо ми не будемо крокувати разом з іншими країнами в обговорюванні цих проблем, а будемо фокусувати наші зусилля тільки на пропаганді та впровадженні нововведень з тестування, в той час як роз'яснювальна робота зараз також є надзвичайно важливою, так як відчувається все-таки недостатня кількість детальної інформації, то ми ризикуємо не лише відстати в етапах свого розвитку, а й знову закласти в нову систему старі проблеми.

Але наша система освіти має перевагу перед системами освіти західних країн. Хоча зовнішнє тестування та визначення рівнів володіння мовою є нововведенням в Україні, воно тільки починає впроваджуватися і ще немає такої чіткої та відпрацьованої системи, яку мають європейські країни, саме це надає Україні перевагу, так як впроваджуючи цю систему ми можемо взяти до уваги і негативний досвід цих країн. Нам легше вже зараз зробити зміни в цій системі на етапі її створення, ніж коли вона є відпрацьованою та злагодженою системою, тобто ми маємо всі умови, щоб бути на крок попереду західних країн.

Ми маємо ще одну перевагу, а саме - наша країна завжди пишалася своїм людським та науковим потенціалом. Є відомим той факт, що через певну соціально-політичну та економічну ситуацію в країні велика кількість спеціалістів виїхала за кордон, де із задоволенням приймали фахівців з високим рівнем підготовки. На хвилі нововведень та відмови від традиційної системи освіти потрібно докласти зусиль для збереження того, що саме в старій системі освіти робило наших фахівців широко визнаними в тій чи іншій галузі, тобто потрібно не категорично відмовлятися від старої системи, а також глибоко вивчати свій власний досвід, щоб створити дійсно якісну нову систему освіти.

Саме зараз викладачі вищих навчальних закладів, щоб створити підґрунтя для якісної вищої освіти, повинні прийняти безпосередню участь в обговоренні проблем середньої школи, зокрема проблеми тестування, так як ці проблеми, які будуть невирішені в середній школі, автоматично переходять до вищої школи. Наприклад, це стосується незалежного тестування, яке визначає рівень знань та сформованість вмінь та навичок випускників шкіл. За результатами оцінювання в середній школі випускників приймають до вищих навчальних закладів. Зрозуміло, що рівень В1 та рівень В1+, які повинні мати випускники середніх шкіл згідно "Загальноєвропейських рекомендацій"[1], є початковим рівнем, з якого починається навчання у вищому навчальному закладі.

Гарантована відповідність рівням знань А1, А2, В1, В1+, сформованість навичок та вмінь учнів середньої школи визначають відповідну подальшу роботу вищої школи на набуття рівнів В2, С1, С2. Це повністю змінює напрямки роботи викладачів, вимагає іншого підходу до написання навчальних посібників, створення та розробки різних курсів, оцінювання студентів вищої школи, тощо.

Саме зараз викладачі вищих навчальних закладів повинні прийняти участь в обговоренні результатів зовнішнього тестування, так як вони бачать цю проблему не тільки з точки зору досягнення учнями відповідного рівня знань, вони розглядають її ширше – з точки зору подальшого розвитку та удосконалення навичок та вмінь, тобто з точки зору проблем вищої школи.

Викладачі вищих навчальних закладів не можуть бути байдужими до якісного наповнення тестів, їх структури та критеріїв оцінювання, а також перспективи стандартизованих тестів, зокрема з іноземної мови. Зовнішнє тестування визначає той рівень, з якого починається вища школа.

Не всі вищі навчальні заклади погоджуються з прийняттям результатів зовнішнього тестування як таких, що є вступними до вузів, а особливо це стосується іноземної мови. Для цього є певне підґрунтя, яке потребує негайного обговорення та отримання відповідей. З одного боку, при тестуванні необхідно визначити рівень знань, сформованість вмінь та навичок відповідно до вимог шкільної програми. З іншого боку, необхідно також визначити в цілому загальний рівень учня, що робить його конкурентоспроможним при вступі до вищого навчального закладу. Але в даному випадку як учні, так і викладачі повинні чітко розуміти критерії оцінювання, які завдання демонструють більш високий рівень знань, ніж вимагається шкільною програмою.

І ще одне з важливих питань: чи готові самі вчителі до втілення в педагогічну практику зовнішнього тестування як нової системи оцінювання? Викладачам також потрібні знання, що стосується цієї проблеми, необхідно спочатку розпочати детальніше ознайомлення з базовими документами, окреслити напрямки просвітницької роботи.

Стандартизація тестів – це ще одне важливе завдання. Стандартизований тест – це тест, який пройшов апробацію на досить великій кількості учасників тестування і має стабільні показники якості, а також специфікацію – паспорт з нормами, умовами та інструкціями для його багаторазового використання в різних умовах. В свою чергу стандартизований тест буде мати великий вплив на не стандартизовані тести (викладацькі тести, які складаються самими викладачами для своїх студентів). І знову ми повертаємося до тієї ж самої проблеми. З одного боку нам дуже потрібна стандартизація, а з іншого боку потрібно пам'ятати, що стандартизація може обмежити діяльність викладачів і у випадку неврахування важливих моментів навпаки призвести до негативних наслідків.

Взагалі освітяни повинні розуміти всі переваги та недоліки своєї роботи, передбачати можливий розвиток подій, і не боятися обговорення своїх результатів. Багато негативних наслідків в нашій освітянській практиці пов'язані саме з неприйняттям деяких фактів, які суперечать впровадженню нововведень місцевого та національного масштабу в нашу практику.

Висновки

Таким чином, ми можемо зробити наступні висновки про те, що необхідно зробити наступні кроки:

1. Вивчити позитивний та негативний досвід, що існує в загальноєвропейському просторі.

2. Проаналізувати найкращі досягнення нашого вітчизняного досвіду (як нового, так і старого).

3. Почати широке обговорення освітянських проблем в суспільстві.

4. Провести важливі експериментальні практичні дослідження в напрямку тестування

5. Провести стандартизацію тестів.

Тільки від спільних зусиль усіх освітян та громадськості залежить успіх та якість освіти в країні.

Література

  1. Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, навчання, оцінювання. /Науковий редактор українського видання доктор пед. наук, проф. С.Ю. Ніколаєва. — Київ: Ленвіт, 2003. — 273с.

  2. Тесленко В. "На шляху до нової парадигми освіти"// Іноземні мови в навчальних закладах. –2007. — № 3. — С.4-5.

  3. Glass G.V. "Testing Old, Testing New..." Symposium on Measurement and Testing. Vol.2. – Lawrance Erbraum Associates, 1986. - p.14


 
 

Цікаве

Загрузка...