WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Екологічний розвиток учнів. Екологічна освіта в Україні - Курсова робота

Екологічний розвиток учнів. Екологічна освіта в Україні - Курсова робота

сміттєсховища
Насаджувати дерева і кущі
4. Охорона живої природи.
а.} Слухання грамзапису "Голоси лісу".
- Діти, запрошую вас на лісову галявину. Черговий залишиться у класі і попрацює зі словником.
(Завдання: відшукати слово екологія і пояснити його значення). А ми всі спробуємо вловити пахощі весняного лісу. Відчули? Ну то вмощуйтесь зручніше.
(Діти сідають на килимок).
б} Бесіда-опитування:
- Дуже люблю ліс. І чому мені так легко дихається тут? (Бо у лісі багато дерев і повітря насичене киснем).
- У парку теж багато дерев. Чому його не називають лісом? (Бо парк - штучно створене природне середовище з місцями відпочинку).
- Ліс - неначе багатоповерховий будинок. Які поверхи є у ньому? (Мохи - перший поверх, трави і квіти- другий, куші - третій, а крона дерев - четвертий).
- Торік ось під тим кущиком зустріла довговухого, косоокого звірка. Не підкажете, як його звуть? (Заєць).
- А ще кого можна тут зустріти? (Білку, дику козу, їжака...).
- А ось на цьому пеньку знайшла силу-силенну грибів. Та не пригадую, як вони називаються?
(Опеньки).
- А квіти лісові любите? Ото вже нарвемо до класу цілі оберемки... (Ні, бо серед лісових квітів багато лікарських і занесених до Червоної книш. їх рвати заборонено).
- Он як. Ти так любиш ліс, піклуєшся про нього, то ми оберемо тебе лісовичком. Ти попрацюєш з літературними джерелами, розповіси нам про деяких тварин і рослини, занесені до Червоної книги України. (Ученьпрацює над завданням).
- Яку ще користь дає ліс? (Лгревину, з якої виготовляють папір, меблі; лікарські рослини, ягоди, гриби; прихисток птахам і звірам; духовну насолоду).
- Мені здається, час підводитись. Нумо приберемо після себе галявину, зберемо сміття, обгородимо мурашник. А з багаттям що зробимо? (Загасимо).
- Ой, мабуть, зараз буде дощ.
(Фізкультхвилинка "Насунула чорна хмара ").
в.) Розповідь " Сторінками Червоної книги".
(Розповідає "лісовичок"). - Зникнення одного виду тварин чи рослин обов'язково призводить до якоїсь іншої біди в природі. Маринка підготувала оповідання з книжки "Чо-мучка?" (В оповіданні розповідається про те, як отрутохімікатами знищували гусінь у лісі. Від цього загинули птахи, звірі...).
- А мультик про джмелів пам'ятаєте? Як все досконало побудовано в природі, як все взаємопов'язане. Ці зв'язки в природі вивчає спеціальна наука.
Яка? Про це розповість черговий. (Зачитуються дані з енциклопедичного словника).
- Крім того, що є спеціальна наука, покликана вивчати, охороняти, примножувати природу, у світі існують багато організацій, товариств, яким теж не байдужа доля планети. Наприклад, міжнародний рух "Грін Піс", обласне дитяче екологічне об'єднання "Паросток", районний гурток екологів "Лотос", наш шкільний екологічний клуб "Бумеранг". Крім цього, у світі працюють заповідники, заказники, де створено умови, наближені до природних, щоб наші менші брати почувалися там вільно і безпечно.
(Школярі показують на карті найвідоміші заповідники).
г) Кросворл.
- А зараз спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розв'яжемо, то довідаємося про скарб - найдорожчий і найцінніший у світі.
1. Це весняний ранній птах.
Називають його...
(шПак).
2. За вікном сніжок, піднялася віхола.
Та не страшно пташці, що сидить під стріхою.
(горобець). 3. Хитра кума сліди замела.
(лисИїуі).
4. Вправні будівельники майструють дашок
З соснових голок.
(муРахи).
5. Я найперша квітка в гаю
Синім цвітом зацвітаю.
(прОлісок).
6. Влітку наїдається, взимку відсипається.
(ведМідь).
7. Білі дзвіночки висять, гойдаються.
Як вони називаються?
(конвАлії).
1 П
2 Р
3 И
4 Р
5 О
б Д
7 А
- То який найдорожчий скарб у світі? (Природа).
- Але ви ще дуже малі і охороняти природу не можете. Мабуть, це справа тільки дорослих? (Ні. Ми хоч і малі, але вже багато можемо зробити для. збереження природи).
- Ну, тоді секретаря прошу доповнити табло своїми особистими висновками:
Не зривати квітів
Не руйнувати гнізда і мурашники
Не ламати гілок
Не знущатися над живими істотами
- А ми продовжимо розмову про скарб, який щойно відшукали. Як ставляться до скарбу? Покажіть. Візьміть у свої долоньки те, часточкою чого є ми самі.
І як це не дивно, не дико, люди іноді виступають ворогом природі, не задумуючись над тим, що в першу чергу стають ворогом собі. І тоді трапляється біда. Найстрашніша трапилась навесні 1986 року. Це була Чорнобильська трагедія - страшне свідчення того, до якої біди можуть призвести людська недбалість, безвідповідальність, байдужість. Під час цієї катаст-рофи загинуло багато синів і дочок України. Ті, хто загинув, віддали своє життя, рятуючи все живе від радіації. Сьогодні ми запалимо свічку пам'яті і вшануємо їх хвилиною мовчання.
IV. Підсумок уроку.
- Секретар протягом уроку фіксував найбільш цінні наші думки на табло. Перечитайте їх. Що вони вам нагадують? (Правила, закони...)
- Отже, ми склали пам'ятку, правила, а мовою дорослих - закони чи рішення, за якими б мали жити ми і спонукати до цього інших. Не всі з цих рішень можемо виконати ми, другокласники, але ми можемо насаджувати дерева, розчищати джерела, не засмічувати їх, економити папір і тд.
На уроці української мови ми запишемо ці правила і вивчимо ще й такі слова-заклик:
На землі, у домі вселюдському -
Протиріч і негараздів тьма,
Будьте, люди, обережні в ньому!
Іншої домівки в нас нема!
?
Охорона навколишнього середовища найактуальніша проблема сьогодення. Молода українська держава успадкувала тугий вузол економічних проблем: забруднені промисловими відходами повітря, грунти, водойми; значною мірою вичерпані природні ресурси. Економічна криза значно поглибилась у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС.
В умовах загострення проблем взаємодії людства й природи перед сучасною педагогічною наукою та практикою постає низка невідкладних завдань, пов'язаних з необхідністю виховувати молоде покоління не у згубній традиції якомога більше брати від природи, а у шанобливому ставленні до всього сущого, що споконвіку притаманне українському народові.
Серед якостей, що характеризують економічну культуру особистості, важливу роль відіграють знання про мову роль відіграють знання про природні закономірності, взаємодію людства та природи. Специфіка засвоєння економічних знань визначається складністю природних об'єктів, багатогранністю взаємозв'язків та залежностей між компонентами природних

 
 

Цікаве

Загрузка...