WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Система вищої освіти в Іспанії - Реферат

Система вищої освіти в Іспанії - Реферат

Знання мови є першим з необхідних умов для отримання утворення. У випадку зі вступом до університетів Міністерство утворення Іспанії надає для іноземців можливість здачі екзамену з іспанської мови і отримання свідоцтв двох рівнів: "el diploma basico de espanol" і "diploma superior de espanol".

А для тих, хто спочатку усвідомлює, що рівень знань мови явно відкине його до аутсайдерів, в Іспанії створена велика кількість літніх шкіл, у тому числі і безпосередньо при університетах. Причому навчання в мовних школах передбачає не лише вдосконалення мови, але і вивчення тієї галузі знань, по якій учень в майбутньому хотів би отримати вищу, університетську кваліфікацію.

Всупереч розхожій думці, рівень життя в Іспанії досить високий - особливо в Мадриді, містах Каталонії, Баськонії. Відповідно, ціни на житло, живлення, розваги тут відносно високі. Вища освіта теж стоїть в списку "дорогих задоволень".

Оплата занять - Зарахування студентом в державний університет, в залежності від вибраної спеціальності, коштуватиме Вам в рік від 350.000 до 600.000 песет включаючи обов'язкову страховку для студентів, що не досягли 28-річного віку. До речі, якщо Ви збираєтеся здобути освіту одному з приватних університетів Іспанії, то приготуйтеся до тренування своїх математичних здібностей. Адже вказані вище суми доведеться помножити в 5-6 разів!

Студентам, які прямують в країну по міжуніверситетській угоді про обмін студентами або на спеціальне запрошення самого університету, в плані фінансів повезло - платити за навчання вони не будуть.

Мешкання - Приготуйтеся до того, що в Іспанії отримати житло університету буде проблематично. Особливо якщо Ви сподіваєтеся вчитися в крупних вузах. У Мадриді, Барселоні, Севілье - найдорожчих містах Іспанії - поширена форма сумісного, пайового використання жилою площі декількома студентами. Для тих, кому цей варіант по яких-небудь причинам не підходить, є можливість мешкання в іспанській сім'ї. Так само майте на увазі, що в багатьох іспанських містах існують туристичні бази для молоді. Їх адреси завжди можна знайти в довіднику "Red Espanola de Albergues Juveniles". У будь-якому випадку, витрати на оплату житла зазвичай складають в середньому 40.000 песет в місяць, на живлення і транспорт - до 20.000 у місяць.

Книги і учбові матеріали - Вартість книг і учбових матеріалів включається в оплату навчання (якщо Ви не на стажуванні).

Медична страховка - В Іспанії існує обов'язкова страховка для студентів, що ще не досягли 28-річного віку. Вона не стягується окремо, а зазвичай включається в загальну суму оплати за навчання.

Типи вищої освіти.

В Іспанії розповсюджені наступні типи освіти - звичайне (аналог нашому денному, тобто де необхідна присутність студента на заняттях), вечірнє (для тих, що працюють або отримують дві освіти) - заняття проходять як правило в другій половині дня, по 3-4 рази на тиждень.

Достатньо зручна форма навчання для студентів, охочих підробити країні, дистанційна - треба мати на увазі, що в Іспанії тільки один Університет займається дистанційною освітою - UNED. Офіційна мова на якому ведеться викладання в заочному Вузі - англійський.

Також можна вибрати "навчання поштою", - воно побудоване на базі заочного і може бути як державним так і приватним. Всі дипломи видаються згідно прийнятій в країні системі.

Слід мати на увазі, що всі університети діляться на приватних і державні. Різниця у вартості істотна - якщо навчання в приватному Вузі стоїть приблизно 3 000-10 000, то в державному Вузі - від 700 до 1000. Окрім цього державні Вузи надають більше квот для іноземців. І ті, та інші передбачають вступні іспити, хоча в деяких приватних університетах вони можуть, замінені формальним співбесідою.

Вибираючи місце для навчання доцільно зіставляти власні очікування і географію. Якщо Ви вибираєте мовну школу, то тут варто виходити з того, наскільки для Вас принципова наявність морить, великий місто або маленький, атмосфера. Освітній центр - безумовно Саламанка. Місто, що представляє найбільше всього можливостей для вивчення мови або університетської підготовки. Цей Університет, заснований в 16 столітті, має найбільшу кількість факультетів. Академічна підготовка найбільш традиційна і престижна. Університет, надає великі квоти для іноземців, що обумовлює космополітизм містечка, з його вічною атмосферою студентства.

При виборі місця навчання, не обов'язково вибирати Мадрид або Барселону, окрім цього необхідно враховувати, що в Барселоні - столиці Каталонії - все навчання ведеться на каталонській мові, за виключенням декількох приватних шкіл, де викладання ведеться на англійському.

Мешкання в Іспанії, в порівнянні з іншими європейськими країнами відносно недорого - близько 15 доларів в день. Для тих, хто вважає за краще постійно спілкуватися з носіями мови - ідеальний варіант - мешкання в сім'ї - це дозволить більше говорити на мові, зрозуміти культуру познайомитися із звичаями. Для тих, хто віддає перевагу більш незалежному образу життя - підійде гуртожиток або студентська квартира. У будь-якому випадку слід мати на увазі, що іспанці привітні, відкриті і доброзичливі до іноземців.

Що стосується культурної програми, то ні в одній країні миру ви не знайдете стільки барів і ресторанчиків як в Іспанії. Іспанці - гурмани і це не можна ігнорувати. Крім того, в якій частці Іспанії Ви б не жили, вам завжди буде запропоновані екскурсії в найближчі міста. Повідомлення між іспанськими містами дуже зручне і дешеве - це можуть бути поїзди або автобуси (залежно від відстані).

Навчальний рік починається в кінці вересня - початку жовтня. І ділитися на 2 семестри - з вересня по грудень і з січня по травень. Вступні іспити у травні. Але необхідно заздалегідь подати документи на розгляд. Крім того заздалегідь потрібно з'ясувати, скільки квот надано цього року студентам-іноземцям. Взагалі до іноземних студентів відносяться лояльно і привітно в Іспанії.

Заняття в учбових закладах, як правило, з 9.30 по 13.30 і з 16.00 по 18.00- залежно від вибраного розкладу. На кожному факультеті існують обов'язкові і вибіркові дисципліни. Але слід пам'ятати, що кожен Університет є автономним і має право міняти програму і правила у встановлених ним межах.

Отримати стипендії в Іспанії практично нереально, оскільки багато ВУЗів просто не в змозі платити за Ваше навчання.

Вартість навчання в державному ВУЗі- 700-1000 дол. США в рік, в приватному - від 3000 до 10000 дол. в рік. У державному Університеті вартість навчання, як правило, включає заняття, користування університетською бібліотекою (за невеликі гроші Вам зроблять читацький квиток), комп'ютерами, лінгафонними кабінетами, лабораторіями, підручниками і книгами. Додатково доведеться платити за словники і якщо необхідно за додаткові заняття по іспанському. Групові заняття дешевші індивідуальних. Вартість години індивідуального уроку приблизно 17-20 дол. + витрати на мешкання (з розрахунку 15 дол. в день), транспорт, одяг, їжа.

У Іспанії їжа недорога і якісна. За 7 -12 доларів можна перекусити у будь-якому ресторанчику середньої руки.

Мешкання (знімна квартира) Мадриді, Барселоні - 350-400 дол. в місяць у Саламанке, Авіле - 200-300 дол. в місяць.

Ця країна не може похвалитися напливом іноземних студентів, охочих повчитися на підготовчих відділеннях. До російських атестатів про середню освіту в цій країні відносяться з повагою, а при вступі до вузів Іспанії студентам, як місцевим, так і іноземним досить здати тільки не дуже складний екзамен з іспанського Selectividad. Тому претенденти вважають за краще займатися на спеціальних курсах підготовки до цього мовного тесту. Рік навчання на підготовчому відділенні, багатьом представляється надмірною витратою часу, особливо якщо врахувати, що в іспанських вузах вчаться п'ять років.

Програма підготовки в Іспанські Університети була спочатку розроблена для іноземних школярів, бажаючих вчитися в Іспанії. У всіх країнах різна учбова програма, тому ця програма покликана підготувати іноземних абітурієнтів до іспанського вступного іспиту selectividad. Це комплексний іспит, котрый складається з обов'язкової частки і предметів на вибір. До обов'язкових відносяться Іспанська мова, Історія, Філософія, і Другий іноземний (англійський, французький або німецький), на вибір же пропонується вибрати гуманітарну частку (Література, Мистецтво, Латинський або Грецький), технічну (Математика, Фізика, Хімія) або змішану (Література, Мистецтво і Математика або Математика, Фізика, Література) частки.

Для російських школярів такий набір предметів не представляється складним, та все ж, хто Вас, що навіть знає блискуче іспанський, підготує до здачі, наприклад, математиці на мові Сервантеса? Програма розроблена таким чином, що абітурієнти-іноземці можуть підготуватися по будь-якій спеціальності, на будь-який факультет і в будь-який Університет . Центри підготовки знаходяться в Мадриді, Барселоні, Малазі і Аліканте. Абітурієнта підготують за індивідуальною програмою по тих предметах, які належить здавати, а також на гідний рівень піднімуть іспанську мову. У час підготовчих курсів пропонується мешкання в сім'ї або гуртожитку.

Школярі звикають до нової середи, спілкуються зі однолітками, з'являються нові друзі. Це реальна можливість поступити і вчитися у вибраному університеті в Іспанії.

Використана література.

  1. Вища освіта Іспанії.- К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2004.-

  2. Болонський процес: Документи.- К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2004.- 168с.

  3. Болонський процес і вища школа України.- Запоріжжя: ЗНУ, 2005.-

  4. Болонський процес: Нормативно-правові документи.- К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2004.- 100с.

  5. Болонський процес: Модель структури додатку до диплому.- К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2004.- 73с.

  6. Вища освіта України і Болонський процес.- Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2004.-

  7. Болонський процес і вища школа України: Бібліографічний покажчик/ Укл. Герасимова В.О., Чала Н.М.- Запоріжжя: ЗДУ, 2004.- 29с.- 3.51

  8. Болонський процес: Проблеми модернізації освіти України в контексті Болонського процесу.- К.: Вид-во Європейського ун-ту, 2004.- 196с.


 
 

Цікаве

Загрузка...