WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Система вищої освіти в Іспанії - Реферат

Система вищої освіти в Іспанії - Реферат

Реферат на тему:

на тему:

Система вищої освіти в Іспанії

Навчальний рік в Іспанії проходить з жовтня по червень.

Вимоги під час вступу:

Заздалегідь перед надходженням необхідно підтвердити шкільний атестат. Визначення еквівалентності іноземних дипломів знаходитися в веденні іспанського Міністерства Освіти. Для отримання допуску до здачі вступного іспиту в іспанські Університети, необхідний позитивна відповідь з Міністерства Освіти. Вступний іспит "selectividad" - це комплексний іспит, що складається з обов'язкової здачі іспанського (декілька завдань) і або гуманітарною або технічній частці (предмети можуть бути вибрані таким, що поступає).

У випадку, якщо абітурієнт має диплом об складання мовного іспиту (Diploma de Espanol como Lengua Extranjera/ Іспанська мова як іноземний), то під час вступу до Університету він може бути звільнений від здача мовного тесту.

Вимоги до знання мови:

Для вступу до Іспанських Університетів необхідний достатньо високий рівень знання іспанської мови, інакше неможливо здати вступні іспити. У деяких Університетах існують курси іспанського для іноземних студентів.

Якщо ж Ви переводитеся з російського в Іспанський університет, то мовний тест в цьому випадку не здається, студентові досить підтвердити предмети за системою "creditos".

Витрати на навчальний рік:

У Іспанії не існує безкоштовної освіти. Вища освіта в Іспанії відносно недорога - від 700 (державний ВУЗ) до 10 000 дол. США в рік, не рахуючи житла, харчування та інших витрат. Вартість магістратури - від 1000 до 7 000 дол. США в рік. Вартість мешкання приблизно 15 дол. в добу.

Зовсім недавно в Іспанії пройшла реформа освіти (1996-2000 рр.) і разом зі старою системою, успадкованою з 1970 р. діє нова, і до того ж в деяких центрах розроблена своя - експериментальна - система.

В основному реформа торкнулася початкової і середні школи, що ж торкається університетів, то тут слід мати на увазі, що кожен університет в Іспанії є автономним і може вносити свої зміни (деколи істотні) у програму.

Отже, на сьогоднішній день, система освіти в Іспанії представляє собою наступне:м

  • Дитяча освіта (Educacion Infantil) з 0 до 6 років (розділено на 2 цикли - з 0 до 3 і з 3 до 6 років) і не обов'язково;

  • Початкова освіта (Educacion Primaria) з 6 до 12 років (розділено на 3 циклу, по 2 курси) - обов'язково для всіх і на цьому етапі даються основи по всім предметам.

  • Середня обов'язкова освіта (Educacion Secundaria Obligatoria) також ділиться на цикли: перший цикл - 12-14 років - два курси і другий 2 цикл - 14 - 16 років - два курси і є останньою ланкою в базовій культурній соціальній і технічній підготовці.

У Іспанії існують спеціальні центри, в яких можна скласти іспити на даний

ступінь. Це школи, Інститути (Бакалаврат), Центри професійної

підготовки, а також всі центри повноваження, що мають на це .

Такий іспит може бути державним і в цьому випадку він проходить в травні і жовтні. Але також його можна здати в приватній установі, яка має на це відповідну ліцензію.

Після закінчення середньої освіти у учня є можливість:

продовжувати освіту (вчитися далі і отримувати ступінь Бакалавра або продовжувати навчання в середньому учбовому закладі і отримати Професійну підготовку) або закінчити свою освіту.

Бакалаврат охоплює 2 курси (як правило, надається можливість підготовки в Університет по гуманітарних предметах, соціальних наукам).

Після проходження бакалаврата, студенти можуть поступати в Університет. Слід мати на увазі, що в деяких Університетах недостатньо подібної дворічної підготовки; тут потрібно пройти додаткову річну підготовку (COU) - курс орієнтований на університет - аналог нашим підготовчим курсам при університетах. (Зазвичай COU необхідний для вступу до медичних, математичних Вузів).

Вступний іспит в Університети - комплексний, називається "selectividad" і включає обов'язкові предмети і вибіркові (гуманітарні або технічні, залежно від Вузу і комплексна частка по іспанському (для іноземців).)

Післядипломна освіта це додатково 2-3 (у деяких Вузах більш) навчання. Треба мати на увазі, що в Іспанії небагато ВУЗів можуть запропонувати післядипломне навчання по всіх предметах, тому треба бути готовим продовжити свою освіту в іншій провінції або місті.

Заочне навчання

Серед 50 університетів Іспанії помітну роль в підготовці кваліфікованих кадрів грає Національний університет по заочному навчанню (НУЗО). Його створення в 1972 році було відмічене активним економічним зростанням і, як наслідок цього, значним попитом на час для більшості осіб середнього віку, зайнятих у сфері виробництва або що проживають у видаленні від університетських центрів, було практично неможливо використовувати традиційну систему вищої освіти. Таким чином, НУЗО був покликаний допомогти даному контингенту осіб в отриманні університетської освіти без відриву від своєї постійної роботи, а також охочим мати другу вищу освіту.

По своїй структурі і внутрішній системі організації НУЗО є одним з державних університетів з тією особливістю, що здійснює свою діяльність на всій території країни і згідно Закону про університетську реформі підпадає під юрисдикцію Генеральних кортесів Іспанії, у той час як всі інші університети - під юрисдикцію автономних співтовариств.

Центральний орган НУЗО забезпечує розробку і випуск учбових матеріалів, програм, а також здійснює адміністративне управління всім університетом. Регіональні асоційовані центри забезпечують студентів необхідною викладацькою підтримкою, учбовими матеріалами, а також всіма іншими допоміжними засобами (бібліотеки, відео - і фонозали, лабораторії, аудиторії) для здійснення адекватного університетським програмам учбового процесу. Випускники НУЗО отримують дипломи, які прирівнюються до дипломів інших університетів країни.

НУЗО налічує 60 асоційованих центрів, розташованих у всіх провінціях Іспанії, окрім Луго і Саламанки. Іншою відмітною особливістю цього університету є те, що він виходить за національних рамки і поширює свою учбову діяльність в 10 містах миру: Бонн, Брюссель, Женева, Каракас, Лондон, Мехіко, Париж, Росаріо (Аргентина), Сан - Пауло (Бразилія) і Малабо (Екваторіальна Гвінея). Окрім центрів підтримка, за кордоном існують і центри, де проводяться вступні іспити: Нью-Йорк, Рим, Токіо. Зарубіжні центри покликані забезпечити, в першу чергу, доступ до вищої освіти численним іспанським співвітчизникам, що проживають за кордоном, а також тим іноземцям які бажають отримати іспанський диплом.

НУЗО веде підготовку студентів по наступних спеціальностях:

  • Менеджмент

  • Ділове адміністрування, економіка, економічні науки.

  • Підприємництво, педагогіка, фізика, математика, хімія, політологія, соціологія, право, іспанська філологія, філософія, географія і історія

  • Інженер промислового підприємства, інженер в області інформатики, управління, інженер в області системної інформатики,

  • Психологія.

Загальне число студентів, що навчалися в НУЗО в 2006-07 рр., включаючи підготовчі курси для осіб старше 25 років, склало 240 тис. чоловік.

Вартість навчання в НУЗО - 20% від вартості навчання в звичайних держуніверситетах. Середній прохідний рівень - 5 балів (по десятибальній іспанській системі), що декілька нижче, ніж в інших вузах.

Структура вищої освіти.

По іспанських законах тільки університети можуть давати вищу освіту і в цьому сенсі Іспанія значиться як країна консервативна.

До складу іспанських університетів входять чотири типи учбових підрозділів, які в інших країнах складають альтернативу університетській освіті.

Університетські факультети (facultades universitarias) - вищі учбові заклади, де вивчаються не технічні теоретичні дисципліни. Навчання на них охоплює всі три цикли вищої освіти.

Вищі технічні училища (escuelas tecnicas superiores) мають, навпаки технічну орієнтацію, але так само передбачають всі три цикли вищі утворення.

Університетські школи (escuelas universitarias) мають визначену професійну орієнтацію і здатні довести студента тільки до першого ступеню вищої освіти.

Університетські коледжі (colegios universitarias) так само як і школи здійснюють навчання тільки по програмах першого рівня. Ці програми зазвичай аналогічні традиційним університетським і не дають професійної орієнтації.

Всього в Іспанії 51 університет. Всі вони відрізняються між собою не тільки за профілем дисциплін, що вивчаються, але і по числу ступенів, які можна освоїти - що називається по рівню кваліфікації. Найстаріший університет - Університет Саламанки, заснований в 1218 році. Іспанські університети діляться на три категорії: державні (їх більш всього - сорок три), приватні (їх тільки три) і ще одна рідка для всього світу різновид вищих учбових закладів - духовні, або що знаходяться під опікою церкви (окрім стандартного для всіх вищих учбових закладів набору дисциплін, вони здатні по справжньому поглибити ваші знання по такому предмету як "Історія релігії").

Бакалавр.

У Іспанії ступені бакалавра рівні три основні ступені, які отримують студенти університетів після закінчення першого циклу (ступені) навчання:

"Arguitecto Tecnico" - ступінь, що присуджується студентам, що навчаються тільки в області архітектури;

"Ingeniero Tecnico" - ступінь, що присуджується студентам технічних спеціальностей;

"Diplomado" - ступінь, що присуджується студентам, що навчаються по всіх інших напрямам.

Магістр

У Іспанії ступеня магістра відповідає кваліфікація, яка привласнюється після закінчення другого циклу навчання. Залежно від напрями навчання це може бути:

Архітектор ("Arcuitechto")

Інженер ("Ingeniero Superior")

Ліцензіат ("Licenciado")

Магістр-дослідник. В Іспанії зазвичай їй відповідає певна кваліфікація - "Master"

"Diplomado", "Experto" і тому подібне Вона привласнюється після завершення третього циклу навчання і визначається університетом, що організував даний курс.

Доктор.

У Іспанії вона називається так само, як і в більшості розвинених країн - ступінь доктора ("Doctor"). Її можна отримати, піднявшись на третій ступінь вищої освіти. Після двох років навчання необхідно представити підготовлену дисертацію на розгляд вченої ради.

Перед надходженням Вам доведеться пройти спеціальна профорієнтація курс - "Curso de Orientacion universitaria" (COU). Він триває близько року і покликаний підготувати абітурієнта до складання вступного іспиту.

Selectividad - це вступний іспит в університети, покликаний офіційно підтвердити здібності претендентів. Щоб виявити загальний рівень освітньої підготовки абітурієнта передбачається два види письмових випробувань. Причому у випадку з іноземцями по її результатах визначається не лише загальний культурний рівень і так звана "зрілість" кандидата, але і мовна підготовка. Майте на увазі, що в процесі здачі "selectividad" до іноземців пред'являються ті ж вимоги, що і до іспанським абітурієнтам. І вимоги ці високі. Відомо, що деякі факультети або "Escuelas Tecnicas superiores" приймають тільки тих, хто здав "selectividad" на вищі оцінки. Іспити проводяться щорік в липні і вересні. Складання іспиту можливе і при посольстві.


 
 

Цікаве

Загрузка...