WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Застосування методу телекомунікаційних проектів в загальноосвітніх навчальних закладах України - Реферат

Застосування методу телекомунікаційних проектів в загальноосвітніх навчальних закладах України - Реферат

Захоплюючою є участь учнів молодших класів у міжнародному проекті "Плюшеве ведмежа" http://www.iearn.org.au/tbear, у якому беруть участь учні шкіл с.Сухополова Прилуцького району Чернігівської області, Першої міської гімназії м.Черкаси, Ліцею міжнародних відносин №76 м. Львова., Гімназії №30 „ЕкоНад", м. Києва. Метою проекту є сприяння взаєморозумінню між учнями різних країн та розумінню інших культур. Це приклад парного проекту, в ході якого кожен клас отримує відповідного за віком партнера. Команди надсилають один одному ведмежат, які беруть участь у всіх справах класу. Учні пишуть електронні листи за ведмедика, розповідаючи про найцікавіші події та пригоди, які з ним трапляються. Проект сприяє підвищенню мотивації вивчення іноземної мови у молодших школярів, краєзнавчій роботі, вивченню як країни-партнера, так і особливостей і цікавих місць та культурні традиції рідного краю.

Український навчальний проект з обслуговуючої праці та народознавства „Україно моя вишивана" (координатори Шевчук Л.П., ЗОШ № 168, м. Київ, Пономаренко В.В., Коровякіна Л.С., ЗОШ №9, м. Фастів) об'єднав учнів і вчителів з 24 шкіл України, які, вивчаючи приклади регіональних вишивок, їх кольори та візерунки, застосування вишивок і пов'язані з ними традиції, вишивають не просто зразки, а "шматочки" карти України притаманними для свого регіону кольорами та узорами. Потім вони, домовившись по Інтернету про розміри робіт, терміни, стилі оформлення та техніки виконання, надсилають вишиті роботи кожному класу-учаснику проекту, який з'єднує у себе розрізнені вишивки в єдину вишиту карту України. Учні та вчителі досліджують інформаційні ресурси Інтернету, пов'язані з національною вишивкою, співпрацюють разом на спеціально розробленому інтерактивному веб-сайті www.vyshyvana.kiev.ua. Цікавим прикладом дискусійного проекту з неявною координацією можна вважати телекомунікаційний проект „Живемо ми в школі, чи виживаємо?" (координатор Сахацька В.О., ліцей №208, м. Київ), де учні і вчителі разом обговорюють шкільні проблеми, пов'язані з міжособистісними стосунками учасників педагогічного процесу. Така дискусія потребує певних правил, пов'язаних з особливим, відстроченим спілкуванням. В цьому навчальному році в освітній українській мережі „АЙОРН" здійснюється ще один дискусійний проект „Мистецтво виховання дітей" (координатор Забарна А.П., Смілянський природничо-математичний ліцей), в якому вперше беруть участь не тільки учні і вчителі, а й батьки.

Суттєвою рисою телекомунікаційних проектів є можливість участі у цікавій роботі всіх учнів класу, а не лише більш здібних. Підвищена відповідальність за результати своєї діяльності, з якою ознайомляться учні інших міст та країн, швидкість обміну інформацією, творчість та можливість самовираження створюють потрібну мотивацію до використання Інтернету в навчальному процесі для вчителів і учнів. Після створення відповідної мотивації до роботи у проектах з різних навчальних предметів постає проблема набуття вчителями навичок роботи за комп'ютером та в Інтернеті. Ця цікава і важлива справа виявляється складною для вчителів нашої країни тому, що нових навичок і знань з Інтернету та телекомунікаційних проектів вони здобувають поки що, здебільшого, самостійно, оскільки існуюча система курсової (раз на 5 років) підготовки і перепідготовки освітянських кадрів не сприяє швидкій переорієнтації програм, як того потребують швидкозмінні знання з телекомунікацій.

Освітянами-науковцями та вчителями-практиками, які співпрацюють в українській мережі телекомунікаційних проектів, на основі міжнародного досвіду впровадження телекомунікацій в навчальний процес розроблена і апробована серія семінарів-тренінгів для вчителів інформатики, вчителів-предметників, адміністраторів шкіл, викладачів інститутів післядипломної освіти. На цих семінарах особлива увага приділяється створенню у педагогів позитивної мотивації для використання освітніх можливостей Інтернету, для забезпечення постійного спілкування учасників мережі, що створює умови для здійснення неперервної і постійної самоосвіти вчителів. В 1999 році вперше в Україні Н.В. Морзе в межах програми був розроблений дистанційний курс "Глобальна мережа Інтернет" українською мовою для підвищення кваліфікації вчителів інформатики та проведене навчання вчителів. Курс розміщений на за адресою: http//:www.vle.computerland.com.ua. В рамках експерименту всеукраїнського рівня „Пілотні школи" розробляється дистанційний курс для вчителів-предметників з запровадження в навчальний процес загальноосвітніх шкіл методу телекомунікаційних проектів.

Інтернет все активніше використовується в навчально-виховному процесі загальноосвітніх шкіл України. Майже одночасно відбувається практичне використання освітніх можливостей всесвітньої мережі активними та допитливими вчителями-практиками та наукові дослідження і теоретичне обґрунтування дидактичних властивостей, функцій і можливостей телекомунікаційних мереж. Мережа Інтернет у порівнянні з іншими телекомунікаціями та мережами є найбільш поширеною і перспективною в освіті не тільки завдяки її доступності, порівняно невисокій вартості та широкому використанню в різних галузях науки, техніки і життя, а найбільше - завдяки її унікальним дидактичним можливостям.

Важливо об'єднати зусилля з боку всіх зацікавлених в цій новій і корисній справі впровадження телекомунікаційних проектів організацій та установ, освітніх та бізнесових структур, які б підтримали ініціативу, ентузіазм та творчість вчителів та учнів, що спілкуються та навчаються у мережевому навчальному середовищі.

Література

  1. Лестер Туроу. Будущее капитализма.-Новосибирск, 1999.-С.92

  2. Н.П.Дементієвська, Н.В.Морзе. Телекомунікаційні проекти. Стан та перспективи//Комп'ютер в школі та сім'ї.-1999.-№4,-С.12-19

  3. Новые педагогические и информационные технологии в системе образования: Под ред. Е.С.Полат. – М.: Издательский центр "Академия", 2001. – 224 с.

  4. Three Programs in One Classroom,-Sofia, Paradigma Pablisher, 2002.-268c

2


 
 

Цікаве

Загрузка...