WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів - Реферат

Початкова школа в системі середньої освіти Нідерландів - Реферат

Кількість сімей, у яких обидва із батьків працюють, збільшується, і вільний від занять в школі час дитини становить проблему для них, що не лишає байдужим уряд і школу. В деяких з них працюють так звані різновікові центри, у яких діти віком від 4 до 12 років можуть перебувати після занять. Адміністрації шкіл проводять роботу з батьками, спрямовану на порозуміння та співпрацю. Функціонують так звані консультативні комітети, які допомагають координувати дії батьків і школи. Обираються вони один раз на рік або два роки і до їх складу входять і батьки, і вчителі. Взагалі, адміністрація намагається підтримувати тісний зв'язок з батьками. Вчитель обговорює з ними шкільні справи, обов'язково розкаже про результати в навчанні і поведінку дитини.

Початкова освіта в Нідерландах безкоштовна, але за спеціальну діяльність педагогів (наприклад, шкільне свято, екскурсію, подорож або спортивний захід) школа може попросити батьків зробити грошовий внесок. Ця платня невелика — від 50 до 100 гульденів, але якщо для родини внести таку суму важко, школа не відмовить дитині в участі у позашкільному заході.

Протягом перших 8 років дитина ходить до початкової школи, яка є майже у кожному населеному пункті і найчастіше дістатися до неї можна пішки. Батьки мають визначитися, учнем якої школи стане їх дитина. Для полегшення вибору адміністрація пропонує батькам ознайомитися з інформаційними буклетами, що розповідають про навчальний заклад, а також поговорити з керівництвом і вчителями школи, що допоможе їм у виборі. Після отримання початкової освіти, школа може сприяти подальшому вибору дитини щодо середнього навчального закладу. Вчитель та адміністрація порадять, до школи якого профілю краще вступити учню. При цьому будуть враховуватися бажання самої дитини, тобто чим вона хоче займатися в майбутньому, та результати закінчення початкової школи.

У багатьох початкових школах по закінченні учні складають тест. Така форма перевірки знань дає можливість визначити, що знає учень, наприклад, з арифметики, чи вміє користуватися атласом та інше. Крім того, вчитель регулярно складає звіт і передає його з дитиною батькам. В ньому записані оцінки за поточний період і поведінка школяра. В багатьох навчальних закладах знання оцінюються за десятибальною системою, у якій 1 — нижча оцінка і 10 — вища. Якщо учень отримує оцінку 6, то робота з предмета вважається незадовільною. В деяких школах не ставлять оцінок, вчитель у звіті пише про прогрес дитини у навчанні та про її поведінку.

Кожна школа вирішує сама для себе, о котрій годині ранку починати уроки. На обідню перерву діти можуть залишатися в школі, батьки вносять за цей час платню; іноді кошти на це може виділяти місцева влада. У деяких школах дітям дають молоко та фрукти, а взагалі, дитина повинна мати з собою їжу. Коли діти залишаються у школі під час обідньої перерви, деякі батьки перебувають у школі і наглядають за ними.

У кожній школі віддається перевага тим чи іншим формам і методам викладання матеріалу, що створює власний стиль школи. В одних школах всі діти вивчають одні й ті ж предмети одночасно. Але збільшується

кількість шкіл, у яких віддають перевагу індивідуальній або груповій формам навчання, використовується диференційованій підхід у викладанні предметів. Вчитель намагається враховувати те, що одна дитина здатна працювати швидко, а друга — в повільному темпі.

Значна увага приділяється дітям, що мають проблеми у навчанні і (або) поведінці. Таким дітям школою надається допомога — вчитель працює з таким учнем окремо. Але не завжди вчитель може визначити причину, через яку дитина має проблеми у навчанні. Іноді ці труднощі пов'язані з сімейними проблемами. У школах працюють соціальні працівники, психологи, що мають визначити причину негараздів і дати поради, як допомогти дитині або як розв'язати конфліктну ситуацію, змінити поведінку на ліпше та ін. У разі, якщо вчитель має звернутися за допомогою до психолога, батьки будуть попереджені про це першими. При цьому саму дитину не будуть називати проблемною, а лише вкажуть на її особисту проблему. Уряд має спеціальний план для здійснення допомоги такого характеру, що має назву "Weer samen naar school"

Деякі діти потребують допомоги, якої немає у звичайній школі. Для таких дітей існують школи із спеціальним навчанням. Зокрема, існують школи для сліпих і для глухих дітей, для дітей з вадами зору і слуху, з серйозними мовними дефектами, фізичними вадами, для дітей, які часто і (або) багато хворіють, для дітей-інвалідів, хвороба яких прогресує. Є навіть школи-лікарні. Кількість учнів у класах таких шкіл значно менша, тож школа надає більше допомоги цим дітям. Наскільки дозволяє фізичний стан, дитина опановує ті самі предмети, що і у звичайній загальноосвітній школі, але, крім цього, учням допомагають навчитися, наскільки це тільки можливо, існувати у світі самостійно. Сліпу дитину, наприклад, навчають читати за допомогою шрифту Брайля, ходити вулицею, використовуючи палицю. Діти, рухи яких обмежені, вчаться користуватися всіма видами спеціальних протезів чи апаратів. Навчальний план, за яким навчаються у таких школах, адаптований відповідно до специфіки навчального закладу і складається для кожної дитини особисто, враховуючи індивідуальні можливості учня. Школи для таких дітей називають спеціальними, так само, як і релігійні школи, тим самим, педагоги не акцентують увагу на хворобі дитини і дають змогу наблизитися їй до звичайного життя.

Останнім часом поширюється тенденція навчання (якщо це можливо) дітей-інвалідів у звичайних школах. На думку освітян, з одного боку, це надасть змогу хворим дітям краще пізнавати життя і, з другого боку, формувати у всіх інших дітей такі важливі загальнолюдські цінності, як співчуття, доброта, бажання допомагати тому, хто потребує допомоги, розуміння чужого лиха, толерантність.

Перед тим, як йти до школи з спеціальною освітою, діти екзаменуються. Екзамен приймає комісія, до складу якої входять директор школи, психолог, соціальний працівник та лікар. Якщо батьки не згодні з результатом екзаменів, вони мають можливість бесідувати з членами комісії. Тільки за згодою батьків дитина почне відвідувати таку школу. По закінченні початкової школи дитина продовжує навчання в спеціальній середній школі.

Література

  1. Going to school in the Netherlsnds. 1995 - 40p.

  2. Pre-school and primary education in the European Union. Brussels: Eurydice Unit, 1994. – 120p.

  3. Information dossiers on the structurs of the education system in the European Community 1993, the Nethrlands. 126p.


 
 

Цікаве

Загрузка...