WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України. - Реферат

Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України. - Реферат

Реферат на тему:

Інформаційна освітянська мережа ЮНЕСКО – молодим громадянам України.

Європейською педагогікою 90-і роки були названі"десятиріччям громадянськості". Це часи історичних змін, що залишили відбиток на громадянському вихованні і освіті, і поставили перед суспільством серйозне завдання – виховувати громадян, які можуть жити та розвиватись в оновленому світі і покращувати його, долати труднощі шляхом реформування і вдосконалення, бути громадянами світу, залишаючись при цьому громадянами своєї батьківщини.

На початку третього тисячоліття Генеральна Асамблея ООН, керуючись гуманістичними та миролюбними пріоритетами, проголосила, що роки з 2001 по 2010 стануть Декадою культури миру і ненасилля для дітей світу, та обрала ЮНЕСКО координаційним центром.

В рамках затвердженої програми і бюджету на 2002-2003 роки були виділені такі напрямки роботи ЮНЕСКО :

1. Велика програма І – освіта

2. Велика програма І І – природничі науки

3. Велика програма ІІІ – соціальні та гуманітарні науки

4. Велика програма І V – культура

5. Велика програма V – комунікація та інформація

Важливість і необхідність комунікаційного та інформаційного забезпечення системи освіти є аксіомою. ЮНЕСКО має розгалужену, достатньо децентралізовану інформаційну мережу. До неї входять такі сектори, як комунікації та інформації, освіти та ін., у яких працюють інститути, відділи, бюро, здійснюються програми і проекти. Спектр дії Програми ЮНЕСКО DANIDA спрямований на правову освіту, освіту у галузі Прав Людини та Прав Дитини. За проектами ЮНЕСКО працюють такі відомі мережі, як мережа Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, що нараховує близько 4500 шкіл у 137 країнах світу. Сьогодні в Україні існує 40 асоційованих навчальних закладів ЮНЕСКО, діяльність яких допомагає молодим Українцям зайняти активну громадянську позицію у житті. Проблеми, які обирають діти і вчителі для вивчення стосуються прав людини, культури інших народів, охорони і збереження природи та ін.

Ще одна не менш відома програма – ЮНІТВІН – мережа, кафедр ЮНЕСКО, яка нараховує понад 500 навчальних закладів у 113 країнах світу. В Україні працює 12 кафедр ЮНЕСКО у вузах Києва, Харкова, Донецька, Одеси, які залучаються до реалізації різного роду проектів, що здійснюються у рамках Програми ЮНЕСКО. Участь українських ВНЗ у Програмі сприяє розвитку їх міжнародної співпраці та інтеграції вітчизняної вищої освіти і науки у світові науково-освітні процеси.

Інформаційна культура розвивалася різними шляхами, намагаючись якнайширше задовольнити потреби людства в інформуванні і найповніше здійснити свої безпосередні функції. Традиційними сферами комунікації були і залишаються інформаційні агенції, преса, радіо, телебачення, кіно та кінохроніка, які є засобом реалізації активної громадянської позиції.

Сьогодні до інформаційного середовища приєднується Інтернет і використання його у освітній галузі поширюється.

Проект ЮНЕСКО "Інформаційна мережа культури світу" ставить за мету створення мережі сайтів, що дасть змогу здобути інформацію про діяльність проекту ЮНЕСКО "На шляху до культури світу", а також в поширити інформаційну продукцію щодо культури світу і ненасильства.

На сайті ЮНЕСКО (www. unesco. org) можна знайти достатньо інформаційних матеріалів щодо освіти і виховання, зокрема громадянської освіти. Ось лише деякі вузли в Інтернет, що містять відомості, присвячені цій проблемі: Правові акти ( Legal instruments) - посилання на деякі найважливіші документи ЮНЕСКО (конвенції, угоди, декларації, тощо); Інформаційні служби ( Information services). ЮНЕСКО має більше за 50 інформаційних служб і безліч інформаційних джерел, в тому числі, доступних on-line: бібліографічні, довідкові і повнотекстові бази даних.

Відомий вислів "Хто володіє інформацією, той володіє світом" сьогодні, коли, інформаційні технології стають дедалі потужнішими все більше і більше, є аксіомою. І якими будуть ці володарі залежить значною мірою від зусиль педагогів.

Література:

  1. A, Sannikov, P. Fontani UNESCO's Action in the Field of Education for Citizenship and Human Rights. In: M. Ostini The Basic Concepts and Core Competencies. Written Contributions, Strasbourg, Council of Europe, 1998, p. 4-10. UNESCO Action Plan in Education for Citizenship, Paris, UNESCO (Department of Education for a Culture of Peace), 1998.

  2. А. Хорват, О.Михай "Глобализация образования и Восточная Европа" //Перспективы. Вопросы образования №2, 1991 - с. 9-22

  3. World Communication Report, Paris, UNESCO, 1989, 1576 pp.


 
 

Цікаве

Загрузка...