WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Комп'ютерно-ігровий комплекс у дошкільному закладі - Реферат

Комп'ютерно-ігровий комплекс у дошкільному закладі - Реферат

Другий варіант передбачає введення не лише навчальних, а й розвиваючих комп'ютерних Ігор відкритого типу Діти швидко переміщають свої місця до зон кабельного зв'язку, де педагог під'єднує їх до комунікаційних шин І розеток живлення Заняттю з комп'ютером відбувається у присутності керівника В таких Іграх мета не визначається, вони є Інструментом для творчості, самовираження дитини

Існує І третій варіант розміщення ІКМД з підключенням їх до центральної комунікаційної шини Особливість цього варіанта полягає в тому, що результати діяльності дітей візуалізуються не тільки на їхніх комп'ютерах, а й на центральному екрані Зазначений варіант використовується насамперед на колективних заняттях (колективно-сюжетних, режисерських та Іграх-змаганнях) Він потребує спеціально розробленого програмового забезпечення та особливої методики проведення

Організація занять

Тривалість перебування дитини перед комп'ютером не має перевищувати 15 хвилин (Загальний час перебування дитини в КІК становить 40-45 хвилин) Під час заняття в залі може перебувати не більше восьми дітей. Якщо їх у групі більше, варто поділити малюків на підгрупи Неприпустимо також, щоб біля одного комп'ютера працювало водночас двоє-троє дітей В кожного вихованця має бути Індивідуальне місце з комп'ютером (ІКМД) Відстань між столами ІКМД становить не менше 60 см, між столами та опалювальними приладами — 1 м, відстань від столів до стін — 80 см

Слід стежити, щоб між очима дитини та екраном зберігалася оптимальна відстань — 60-70 см Необхідно також добре відрегулювати яскравість зображення на моніторі (Це робиться за допомогою відповідних кнопок на його корпусі)

Оскільки розвиваючі заняття за комп'ютером спричинюють швидку втомлюваність очей, вже через 5-7 хвилин роботи варто зробити перерву І запропонувати дітям спеціальні вправи Виконуються вони з положення стоячи біля робочих місць Діти мають переключити погляд з близьких об'єктів (екрана монітора) на об'єкти, розташовані далеко та вище рівня очей (Іграшки, високо підвішені на стінах)

На початку розвиваючого заняття варто провести невеличку бесіду з викладом чітких, конкретних настанов з техніки безпеки Дітям слід розповісти про призначення всіх приладів на ІКМД, а також пояснити, що під час роботи на ПК вони не повинні :

Приносити в КІК зайві предмети,

Пересувати меблі,

Заходити за задню панель ПК, розташовану в небезпечній зоні, та торкатися кабелів,

Бігати по комп'ютерній залі

Малим часто хочеться доторкнутися до екрана, коли вони бачать персонажа, який їм сподобався Треба вчити їх виявляти свої емоції в Інший спосіб (поплескати в долоні, пострибати тощо) А щоб діти не водили пальцями по екрану, можна покласти перед ними не застругані олівці, які можна використовувати як указки.

Не варто примушувати дітей увесь час сидіти на місці, обмежувати їхню потребу в русі. Дисципліну слід регулювати не прямими вказівками, а переключенням уваги вихованців на Інше завдання або проблемну ситуацію. У дитини має бути вибір: з ким І коли працювати. Сидіти за комп'ютером чи взагалі вийти до іншої зали.

Паралельно з навчально-ігровою діяльністю дітей у комп'ютерній залі можна проводити комп'ютерну

діагностику, результати якої виводяться на екран монітора або на принтер.

Таким чином, комп'ютерна зала є частиною загальної, універсальної інформаційної системи дошкільного закладу. Вона є навчально-ігровим середовищем, де на обмеженому просторі відбувається різноманітна діяльність. Багатоваріантність використання простору комп'ютерної зали дає змогу максимально урізноманітнити дитячу ігрову діяльність, варіювати її, пристосовувати до конкретних умов І оперативно реагувати на зміни в поведінці кожної дитини.

НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДИТИНІ:

Наближати обличчя до екрана монітора ближче, ніж на 60 см.

Торкатися кабелів.

Водити пальцями по екрану монітора.

ІГРОВА ЗАЛА

До комп'ютерної має прилягати ігрова зала — місце, де дитина може гратися будь-якими підручними засобами: паличками, коробочками, клаптиками тканини...

Приміщення та обладнання

Площа ігрової зали має становити не менше 40 м2. Розпис стін тут може бути більш динамічним і яскравим, ніж у комп'ютерній залі, а також гармоніювати з її оформленням. Бажано обладнати в ігровій залі 6-8 зручних робочих місць для образотворчої діяльності, конструювання, дидактичних, настільних Ігор. Це можуть бути, скажімо, складані мольберти, які не обмежують корисної Ігрової площі зали. Для зберігання іграшок в залі мають бути вбудовані шафи і комора.

В ігрову залу бажано також помістити комплект м'яких модулів або ігрових кубів різної величини. Вони є еталонами таких понять як форма та одиниця кількості. Оскільки елементи в м'яких модулях і куби досить великі (завбільшки з дитину), вони можуть використовуватися не тільки як іграшки, але і як меблі.

Організація занять

В Ігровій залі має здійснюватися підготовка дитини до осмисленої гри на комп'ютері. Комп'ютерні Ігри, потребують розвитку в дитини певного рівня теоретичного мислення. Щоб керувати комп'ютерною грою, необхідно розуміти, що означають знаки та символи, які в ній використовуються. Тому на підготовчих заняттях в Ігровій залі малих навчають узагальнювати, тобто абстрагуватися від форми та конкретних ознак предмета, виділяючи загальні риси, притаманні цілому класу предметів.

Під час таких занять в Ігровій залі не повинно бути конкретних Іграшок (посуд, лікарські набори,

спеціальні ляльки — кухар, медсестра тощо). Натомість бажано мати різні конструктори, предмети-замінники (мотузки, стрічечки, дротики, клаптики тканини, пакети, коробочки тощо), саморобні ляльки (особливо добре, якщо вони виконані в національному, фольклорному стилі з урахуванням кращих традицій народної Іграшки).

СПОРТИВНИЙ КОМПЛЕКС

До складу КІК входить невеликий спортивний комплекс. Його призначення — зняти втому дитини після напруженої розумової праці, активізувати та нормалізувати кровообіг І дихання за допомогою спеціальних фізичних вправ. Саме для цього тут доречні кольорові фанерні куби. Адже щоб підняти такий куб, дитина має широко розвести руки, глибоко вдихнути, нахилитися І випростатися. Особливістю спорткомплексу, важливою для проведення сюжетно-рольових Ігор, є можливість використання простору не тільки по горизонталі, а й по вертикалі. Його легко перетворити на "корабель", "джунглі", "цирк", "космічний тренажер", що дає педагогові можливість непомітно, в грі поєднати розумову й фізичну діяльність дитини.

КІМНАТА РЕЛАКСАЦІЇ

Кімната (зона) психологічного розвантаження (релаксації), яка межує з комп'ютерною залою - це затишне, гарно оформлене приміщення з обов'язковим природним освітленням, її рекомендують обладнувати у вигляді зимового саду, де можна розмістити рибок в акваріумах, пташок, черепах, кошенят та Інших тварин. Ця кімната — місце усамітнення, роздумів та зосередження. Для створення належного настрою, бажано також мати магнітофон І програвач, відповідну фонотеку.


 
 

Цікаве

Загрузка...