WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Освіта культури миру – ознака демократичного суспільства - Реферат

Освіта культури миру – ознака демократичного суспільства - Реферат

Асоціація працює в різних напрямках систем освіти. Вона проводить оцінювання систем освіти та постійного моніторінгу, виявляючи застосовуються чи ігноруються стандарти в галузі освіти прав людини; залучає структури, які вміщують права людини та навчання миру в своїх програмах; організує міжнародні контакти, які сприяють усвідомленню понять прав людини та освіти миру; створює мережі підтримки та інформаційного забезпечення вчителів; підтримує діяльность міжурядових організацій, зокрема ЮНЕСКО, ООН; організує конференції та семінари.

Асоціація також всебічно підтримує наукові розробки, які досліджують проблеми спрямовані на освіту в галузі прав людини та освіту миру. Основними напрямками вона визнає моральне виховання та громадянську освіту, виховання цінностей, а також нові, прогресивні форми та заходи навчання та виховання, які активно впроваджуються (системний підхід, реалізація проектів, кооперативне навчання та ін.); норми поведінки при життєвих змінах; рівні можливості в одержані освіти; усунення всіх форм дискримінації в змісті підручників; використання методики гри в навчанні прав людини та освіті миру.

В результаті своїх досліджень проводиться розробка навчальних матеріалів та посібників з освіти культури миру, особливу увагу приділяється проблемі національностей та національних меншин. Саме в цій галузі основні акценти направлені на: розповсюдження та ознайомлення з Універсальною Декларацією Прав Людини, Конвенцією Прав Дитини та іншими документами; організацію навчальних сесій для вчителів з проблем прав людини та політики миру; оцінювання освітньої політики країн; збір інформації стосовно попрання освітніх прав та ігнорування навчання прав людини.

Одним з переконливих свідчень активної діяльності та розповсюдження досвіду є постійне інформування громадськості шляхом публікації бюлетенів, монографій, періодичних видань, окремих документів та довідників з питань прав людини таких як журнал „Thematique" , присвячений проблемному аналізу з юридичних, соціально-політичних, педагогічних питань, проблем, присвячених правам людини. Особливої уваги заслуговують публікації документів Ради Європи, міжнародним конвенціям з прав людини та дитини та спеціальним виданням для дітей молодшого та середнього віку, серед яких „Права людини в іграх", „Намалюй мені права людини", „Відкриваємо Конвенцію прав дитини","50 років прав людини" та ін. Асоціація регулярно випускає власний бюлетень „Школа за мир", а також журнал з одноіменною назвою.

Існування та плідна праця Асоціації та мережі шкіл освіти миру підтримується такими міжнародними організаціями як ЮНЕСКО, ООН та іншими. В Україні роботу в цьому напрямку проводить Українська Рада Миру заснована у вересні 1951 року як Український республіканський комітет захисту миру з ініціативи видатних представників української творчої інтелегенції та вчених – Є.Патона, О.Палладіна, Н.Рибака, В.Комісаренко, М.Семененко, М.Рильського, Н. Ужвій, П.Тичини та інших знаних в Україні людей.

Першим Головою – з 1951 по 1962 рік був академік Микола Семененко, з 1962 по 1975 рік її очолював академік Василь Комісаренко, а з 1975 цілих двадцять років – до останніх хвилин життя – головою Ради Миру був письменник академік Олесь Терентійович Гончар. Період його керівництва співпав з кардинальними змінами у системі міжнародних відносин, радикальним переглядом підходів вирішення кризових ситуацій.

З 1997 року і по цей час Українську Раду Миру очолює перший президент незалежної України – Леонід Макарович Кравчук, саме та людини, яка започаткувала державний без"ядерний рух, як приклад державної миротворчості, здорової громадянської психології, що спрямована на утвердження миру і є прикладом для інших держав.

Розглядаючи свою діяльність як невід"ємну частину світового миротворчого процесу, Українська Рада Миру декларує відкритість і постійну готовність, на основі народної дипломатії, бути партнером і учасником різних форм і структур міжнародного співробітництва по лінії ООН, ЮНЕСКО та інших неурядових організацій, національних миротворчих рухів і фондів. До її складу входять 15 обласних осередків в різних областях України.

Головною метою Рада Миру вбачає об"єднання зусиль громадськості на утвердження миру та злагоди в Україні та за її межами. Саме тому пріоритетними напрямками її роботи було визначено:

- розроблення і здійснення програм, що сприяють утвердженню в Україні конституційних принципів і законів мирної, нейтральної без"ядерної цивілізованої держави, що гарантує своїм громадянам право жити в умовах миру, злагоди та міжнародного співробітництва;

  • активна протидія пропаганді війни, мілітарним ідеям, спробам національно-територіального розмежування, допомога у мирному та справедливому вирішенні конфліктів на умовах взаємозацікавленості, пошуку загальноприйнятих компромісів;

  • участь у розвитку різноманітних форм народної дипломатії з метою активного пошуку моделей ненасильницького світу, забезпечення умов для вільних контактів, спілкування і взаєморозуміння між країнами і народами, представниками громадських сил, створення позитивної громадської думки про нашу державу за її межами;

  • сприяння інформаційному забезпеченню у пропагуванні миролюбної політики іноземних держав в Україні;

  • надання допомоги жертвам війни, агресії, національних конфліктів і катастроф.

Українська Рада Миру співпрацює з міжнародними організаціями багатьох країн світу.

Виконуючи миротворчу міссію Рада Миру приділяяє значну увагу освіті, її розвитку, напрямкам , та пріоритетам, які обираються у цій сфері. Тому вона є співзасновником фонду "Відродження", міжнародного дитячого фонду "Мир дітям", Інституту управління конфліктними ситуаціями діяльність якого спрямована на сприяння збереження стабільності в українському суспільстві, зокрема, попередження етнічних, екологічних, міжконфесійних та інших конфліктів, впровадження практики європейських країн у сфері вивчення та вирішення конфліктних ситуацій, розвитку економіки, участі громадян у суспільному житті.

Українська Рада Миру на громадських засадах акумулює функції державних та недержавних структур і втілює їх через свої програми такі як „Мир і культура", „Виховання в дусі миру", „Мир в нашому домі", „Міжнародна освіта" та інші.

Для нашої країни життєво важливими є питання пов"язані з визначенням нового шляху, по якому треба рухатися незалежній державі, усвідомлення нової політичної ситуації, в котрій опинилася Україна, створенння національної матеріально-технічної бази. Усе це треба вирішувати, пов"язуючи з головним – збереженням миру та злагоди в Україні. Саме тому в час загострення міждержавних, міжнаціональних, етнічних і політичних протиріч є актуальним пропагувати і нести ідею миротворчості з метою запобігання конфліктів та насильництва через систему освіти, навчально-виховні процеси, створюючи відповідні механізми спрямовані на виховання демократичних норм поведінки, усвідомлення необхідних для мирного співіснування знань та навичок.


 
 

Цікаве

Загрузка...