WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сільська школа ХХІ століття - Реферат

Сільська школа ХХІ століття - Реферат

Реферат на тему:

Сільська школа ХХІ століття

Серед глобальних проблем розвитку української освіти слід виділити питання функціонування сільської школи. Сільська школа стикається з комплексом проблем, зумовлених регіональними особливостями кожного населеного пункту, умовами сільськогосподарської праці, певною замкненістю сільського життя, особливостями життєдіяльності сім'ї, недостатньою соціально-культурною інфраструктурою, малокомплектністю, віддаленістю від культурних, методичних та наукових центрів, наближенням до природи, територіальною роздрібненістю населених пунктів.

Однією з важливих проблем школи взагалі, сільської зокрема, є підготовка дитини до навчання. Склалася ситуація що в сільських населених пунктах різко скоротилася кількість дошкільних закладів.

Другою важливою проблемою є забезпечення сільської школи висококваліфікованими кадрами, постійне зростання їхнього професійного рівня. Необхідність посилення уваги до професійної підготовки та перепідготовки вчительських кадрів села пояснюється, головним чином, зростанням ролі сільської загальноосвітньої школи в житті суспільства. Підготовка вчителя для малокомплектної школи знаходиться в погіршеному стані або зовсім відсутня.

Скорочення наповненості класів у зв'язку з демографічними проблемами країни також є проблемою. Уся діяльність з навчання та виховання в класах з невеликим наповненням повинна бути більшою мірою розрахована на врахування індивідуальних особливостей, на використання методів диференційної роботи.

Проблемою є також забезпечення шкільної бібліотеки необхідною для навчання літературою.

Сільські школярі набувають менший досвід моральної поведінки в умовах повної самостійності.

Ще однією проблемою школи є матеріально-технічне забезпечення. Немає коштів, щоб підтримувати в належному стані заклад, забезпечувати навчальним обладнанням кабінети. Здебільшого в селі відсутні люди, які могли б надати спонсорську допомогу.

Діти на селі залучені до трудової діяльності з найбільш раннього віку, задовго до юридично дозволеного. І тому сьогодні необхідно розробити вимоги до врахування фізичних та вікових особливостей дитини під час трудового навантаження.

Проблемою є і забезпечення шкіл комп'ютерами, а у зв'язку з цим також впровадження в навчально-виховний процес новітніх інформаційно-комунікаційних технологій навчання, які можуть забезпечити якісні знання учнів.

Запорукою цивілізованого розвитку школи, як основної ланки організації навчально-виховного процесу на селі, в сучасних соціально-економічних умовах можна визначити її чотирьохсторонній розвиток. По-перше, це оптимізація мережі з огляду на сьогоднішню демографічну ситуацію. По-друге, оновлення змісту навчально-виховного процесу, запровадження інноваційних технологій. По-третє, кадрове забезпечення сільської школи творчо мислячими педагогами, озброєними новітніми технологіями. І, по-четверте, зміцнення матеріальної бази школи. Поняття "система початкового навчання" є звичайним, але треба докласти чималих зусиль, щоб на далі початкова школа функціонувала як система, в якій взаємо погоджено розв'язалися б цілі урочної і позаурочної діяльності, а робота вчителів, вихователів, батьків підпорядкувалася б кінцевій меті – формуванню здорової, вихованої, мислячої дитини.


 
 

Цікаве

Загрузка...