WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Методи стимулювання інтересу учнів до навчання на уроках математики - Реферат

Методи стимулювання інтересу учнів до навчання на уроках математики - Реферат

Реферат на тему:

Методи стимулювання інтересу учнів до навчання на уроках математики

Методи навчання виконують важливі функції в процесі стимулювання інтересу до навчання: з їх допомогою здійснюється передача учням змісту досліджуваних предметів, керування пізнавальною діяльністю учнів, інтелектуальний розвиток учнів і формування необхідних особистісних якостей.

Проблема інтересу в навчанні існувала протягом всього історичного процесу розвитку педагогічної думки і школи. Ще в епоху гуманізму педагогіка висунула ідею про привабливе навчання, про врахування інтересів дітей. Ще Я.А. Каменський у "Великій дидактиці" приділяв цьому велику увагу. Величезну роль інтересу додавав Жан-Жак Руссо. У Росії цим питанням займалися такі видатні вчені, як Н.І. Пирогов, І.І. Новиков, М.А. Данилов, Я. Лернер, К.Д. Ушинський. Цю же проблему, проблему стимулювання інтересу учнів до навчання, вирішували і вітчизняні педагоги і психологи: A.M. Алексюк, О.І. Бугаїв, С.У. Гончаренко. О.І. Корнейчук і ін.

Інтерес — активно пізнавальне відношення учнів до навчання і праці, його виховання і методичне використання. Інтерес є одним з найважливіших стимулів одержання знань, розширення кругозору. При наявності інтересу знання засвоюються ефективно; при відсутності — навчальний матеріал засвоюється важко, часто формально, не знаходить застосування в житті, легко і швидко забувається. Завдання навчання лежить у формуванні широкого кола стійких позитивних інтересів. Одним з основних шляхів виховання позитивних, стійких і діючих пізнавальних інтересів – розуміння учнями значення матеріалу, що вивчається. Інший шлях – залучення учнів до активної творчої діяльності шляхом підбору цікавих, досить різноманітних, нових за змістом і формою завдань, що підштовхують до самостійних, активних міркувань. Важливо щоб одержання інформації було зв'язано з позитивними емоціями, з радістю.

На формування інтересу до знань і на процес їхнього придбання впливає багато факторів: зміст навчального матеріалу, чіткість і організованість навчального процесу, уміле сполучення різних методів, прийомів і засобів навчання, ерудиція вчителя, емоційність викладу, майстерне використання різної наочності і технічних засобів навчання і т.п.

Спираючи на методи стимулювання інтересу учнів до навчання, учитель може розраховувати на те, що одночасно він сприяє інтелектуальній активності, емоційному підйому, вольовим устремлінням школярів.

Таким чином, ми бачимо, що методи навчання мають складними методологічними і власне педагогічні характеристики. Так, кожен метод навчання предмету, завжди суб'єктивний, адекватний досвіду, на який спрямований при поставленні мети. У вузькому змісті метод навчання є способом керування пізнавальною діяльністю учнів.

При проведенні експериментальної роботи нами були використані такі методи навчання, що зв'язують пізнавальну активність учнів з пізнавальним інтересом: репродуктивний метод, абстрактно-дедуктивний і конкретно-індуктивний методи навчання, метод доцільних задач, дослідницький метод, частково – пошуковий метод, чи евристична бесіда, проблемне викладання, пояснювально-ілюстративний метод.

Робота з використання методів стимулювання інтересу учнів на уроках математики дала позитивні результати, отже є ефективної і може бути використана вчителями математики.


 
 

Цікаве

Загрузка...