WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання інформаційних технологій у навчанні - Реферат

Використання інформаційних технологій у навчанні - Реферат

Реферат на тему:

Використання інформаційних технологій у навчанні

Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційних технологій, які забезпечують доступ до мережі високо якісних баз даних, розширюють можливість учнів до сприйняття складної інформації. Це здійснюється шляхом побудови індивідуальних модульних навчальних програм різних рівнів складності, залежно від конкретних потреб, використання можливостей Інтернет, впровадження дистанційного навчання, випуску елементарних підручників.

Держава підтримує застосування комп'ютерних технологій до системи оцінювання знань, сприяє забезпеченню навчальних закладів комп'ютерами, побудові глобальних інформаційно-освітніх мереж.

Щоб дати вичерпну характеристику такому стану, проаналізувати його та визначити пріоритетні напрями подолання кризових явищ, слід відповісти на такі короткі взаємопов'язані запитання: Чого? Як? На чому? За допомогою чого? Хто навчатиме інформатики?

Неможливо однозначно відповісти на поставлені запитання. Та ми й не прагнемо цього роботи. Адже зазначені запитання хвилюють інформатиків уже понад 15 років, стільки існує сама шкільна інформатика. Інформатика є однією з галузей знань, що нині розвивається найдинамічніше, а нерідко й стрибкоподібно. Те, що вчора здавалось недосяжним, сьогодні перетворюється на звичне, повсякденне. Програмне забезпечення швидко прогресує, комп'ютерна техніка, не встигнувши фізично спрацюватись, морально старіє.

Фахівці, що пов'язали свою долю з інформатикою, інформаційними технологіями та інформаційною індустрією, змушені перебувати в постійному напруженні, безперервно підвищувати свій професійний рівень, оволодівати навиками й новими знаннями та навичками роботи, освоювати нові й нові програмні та технічні засоби і технології. Нині інформатика є складовою дисципліною галузі "Технології" й зазвичай викладається ( за діючою навчальною програмою) у 10−11х класах загальним обсягом 102 год. Проте допускається її вивчення й у 8−9х класах.

Нині вже недостатньо бути обізнаним з можливостями комп'ютерних технологій і мати певні практичні навички їх використання ( хоч і в цьому ми помітно відстаємо від потреб сьогодення)

У Концепції розвитку загальної середньої освіти помітна увага приділяється як інформатиці, так і інформатизації загальної середньої освіти. Зазначається, що до "складу загальноосвітніх галузей вводиться інформатика...У 7−9 класах забезпечується вивчення базового курсу "Основи інформатики", у 10−12 класах .поглиблене вивчення окремих розділів з інформатики з друкуванням профільної підготовки та за вибором учня.

"Концепція Програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризації сільських шкіл" розвиває й конкретизує загальні положення щодо ролі й місця інформатики та інформатизації навчання в загальній структурі 12−річної освіти. При цьому наголошується на необхідності розрізняти інформатику як самостійну загальноосвітню дисципліну на комп'ютерно-орієнтовані технології навчання окремих шкільних дисциплін. Процес інформатизації освіти, що розпочинався в державі у середині 80-х років зумовив впровадження у навчальні плани та програми освітніх закладів усіх рівнів нових дисциплін інформаційного циклу, а також застосування новітніх інформаційних технологій в освіті.

У педагогічних вузах підготовка вчителя інформатики, насправді єдиного носія новітніх інформаційних технологій в освіті, традиційно ведеться на фізико-математичних факультетах і лише інколи − на природничих.

Інформаційна ж підготовка вчителя початкової школи зведена до оглядового курсу основ інформатики, що як правило, тільки зміцнює початкові знання, отримані студентами ще в середній школі і лише торкається справжніх проблем професійного використання НІТ саме в початковій освіті.

Отже, проблема використання у навчальному процесі початкової школи комп'ютерів залишається актуальною і потребує детальної розробки як в науковому так і методичному плані.


 
 

Цікаве

Загрузка...