WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Значення творчості Леоніда Глібова у навчально-виховному процесі початкової школи - Реферат

Значення творчості Леоніда Глібова у навчально-виховному процесі початкової школи - Реферат

Реферат на тему:

Значення творчості Леоніда Глібова у навчально-виховному процесі початкової школи

Твори Л.Глібова для дітей відзначаються високою художньою майстерністю й оригінальністю. За своїм змістом вони близькі до уявлень та інтересів дітей, доступні для їх розуміння. Оригінальна форма його творів – весела розмова з елементами гумору, жарту.

У дитяче читання ввійшло чимало байок Л.Глібова, хочвони призначені не лише для дітей і іноді бувають складними для розуміння соціального змісту алегорій. У байках поета викриваються і засуджуються різні пороки експлуататорського класового суспільства: хижацтво, паразитизм і зневажливе ставлення до людей, жадоба до збагачення, фальш і лицемірство, підлабузництво та інше.

Правдивість у зображенні ситуацій, вміння користуватись діалогом, індивідуалізація мови персонажів – все це свідчить про високу художню майстерність творів, спрямованих на захист працюючих.

Діти з цікавістю читають байки Глібова – невеличкі за розміром, алегоричні, епічні твори, повчально-гумористичного змісту, у яких людське життя відтворюється або в образах тварин, рослин чи речей, або зведені до простих і умовних стосунків.

Байки поета доступні дітям різного віку. Найменших зацікавлюють життя і стосунки тварин, старші можуть досягнути і смисл алегорії. Глібов надавав великого значення байці, як своєрідному засобу розкриття суспільних відносин. Свою літературну діяльність байкаря Глібов почав під впливом І.А.Крилова. У його байках відображено життя, побут і звичаї народу, звучить жива розмовна українська мова.

Байки ввібрали в себе народну мудрість, народне ставлення до певних явищ, конкретних вчинків. Тому й художні засоби байкар добирав у народній скарбниці. Окремі байки виростали з приказок, мораль і структуру яких визначала сама приказка.

На основі реалізму й народності Леонід Глібов обновив і утвердив в українській літературі жанр байки, надавши їй демократично-визвольного спрямування. Іншого такого письменника, який повністю віддав свій талант жанрові байки, немає. Стиль байки Л.Глібова неповторний, позначений багатством іронічних засобів, сатиричною дотепністю, народно-розповідним колоритом, прийомами прихованого езопівського сміху. Яскрава образність, невимушеність і задушевність розповіді, багатство мовних інтонацій, що черпались з глибини народного гумору, визначили місце письменника в літературному процесі.

У творах для дітей, як і для дорослих, Глібов виявив себе талановитим поетом, майстром художнього слова. Він з натхненням прищеплював дітям любов до всього прекрасного, до того, що приносить людині радість і щастя. Його твори не тільки сприяють збагаченню знань дитини, а й навчають її любити життя, спостерігати за явищами природи і навколишньою дійсністю. Твори Глібова реалістичні, близькі до життя, вчать любити народ, народну мудрість і творчість, барвисту і мелодійну народну мову.

Вже за життя Глібова його твори для дітей набули масового розповсюдження. Упродовж багатьох десятиліть вони включались у хрестоматії й читанки, використовувались як під час навчання, так і на дозвіллі.

Твори Л.Глібова вивчаються за програмою у початковій школі, адже письменник виявив глибоке розуміння, дитячої психології, свій неабиякий педагогічний хист, вдавався до найрізноманітніших форм впливу на юного читача, майстерно наслідуючи народнопоетичні здобутки.

Спадщина письменника має важливе пізнавальне, виховне й естетичне значення. Його твори сприяють розумовому вихованню дітей, розвиткові їх уяви, кмітливості, уваги, спостережливості, викликають радісні настрої.


 
 

Цікаве

Загрузка...