WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Педагогічні умови фізичної підготовки 6-річних дітей у процесі навчання - Реферат

Педагогічні умови фізичної підготовки 6-річних дітей у процесі навчання - Реферат

Реферат на тему:

Педагогічні умови фізичної підготовки 6-річних дітей у процесі навчання

Дослідженнями останніх десяти років показано, що в Україні спостерігається тривожна тенденція до зниження темпів біологічного розвитку дітей різних вікових груп на фоні зсуву основних показників морфофункціонального стану в сторону дисгармонійності (В. Березінь, О. Литвинова, О. Іванно, М. Баранова, 1993; І. Смін, 1997; О. Горішна, 2001; А. Кірілаш, 2002; Б. Мицкан, 2003). Особливу занепокоєність викликають 6- річні діти, фізичний стан яких з року в рік погіршується, що веде до розвитку різноманітних захворювань як соматичного, так і психічного характеру (П. Бур'ян, Р. Бевз,1993; Л. Виготський, 1997). Це вкрай негативно відображається на функціональній готовності дітей до навчання в загальноосвітній школі (А. Баранов, 1999).

Дослідженнями Г. Юрко (1991), М. Голубчікова (1995) показано, що у першокласників, які не досягли належної фізичної готовності, процес адаптації до навчання в школі відбувається ірраціональним шляхом, тобто з високим напруженням діяльності фізіологічних систем організму, що в кінцевому результаті призводить як до погіршення навчання, так і до виникнення гострих і хронічних недуг.

Соматичне здоров'я і фізичний розвиток нерозривно пов'язані із створенням для 6-річних дітей необхідних умов щодо фізичного виховання в школі (М. Антропова, 1997; И. Берестецкая, И. Вовченко, 2000). Проблема щодо нормування рухової активності дітей не втрачає актуальності і потребує наукового вирішення та подальшого методичного удосконалення (Г. Венглярський, 2002, Н. Москаленко, О. Власюк, 2003), бо негативні наслідки після інтенсивного розумового навантаження можна в значній мірі зліквідувати шляхом застосування фізичних вправ. Відомо, що рівень рухової активності суттєво впливає на стан фізичної підготовленості дітей (А. Сухарев, 1991; А. Куц, 1997). На сьогоднішній день фізична підготовленість дітей і підлітків України не відповідає вимогам сучасного суспільства і особистості (О. Боделан, 1998; Б. Шиян, 1999; С. Корнієнко, 2000; Т. Круцевич, 2005). Так, за результатами обстежень, проведених у різних регіонах країни, низький рівень фізичної підготовленості мають до 40 % дітей дошкільного віку та школярів молодших класів загальноосвітніх шкіл (В. Агарков, 1995; В. Іванов, 1999).

Раціонально використовуючи різноманітні засоби і методи фізичної культури можна не тільки ліквідувати негативні наслідки факторів ранньої соціалізації, але й підвищити рівень фізичної та розумової працездатності (Е. Вільчковський, 2000; Т. Круцевич, 2005). До таких дієвих засобів фізичної культури відносять народні рухливі ігри (Є. Приступа, О. Слімаковський, 1999; Б. Мицкан, Г. Презлята, 2003). Позитивними особливостями застосування рухливих ігор є їх глибока біологічна адекватність, універсальність, відсутність побічного негативного впливу та можливість їх застосування як на уроці, так і під час позаурочних форм фізичного виховання.

Ефективність навчання в школі залежить не тільки від профілю соціального розвитку дитини (Фурман А., 2000), але й рівня її психофізичного статусу. Це потребує застосування адекватних та дієвих засобів і методів його удосконалення. Тому дисертаційне дослідження було спрямоване на виявлення взаємозв'язків між психічним розвитком та готовністю 6-річних дітей успішно здійснювати навчання в школі, що потребувало застосування корекційного впливу засобами фізичної культури на стан соматичного здоров'я, фізичної й розумової працездатності.

Таким чином, актуальність дипломного дослідження обумовлена проблемою підвищення рівня фізичного розвитку 6-річних дітей, як одного з чинників їх готовності до успішного навчання в школі. В умовах педагогічного експерименту рівень фізичної працездатності у 6-річних першокласників ЕГ збільшився в середньому в 1,2 рази і становив у хлопчиків і дівчаток, що відповідає у хлопчиків вище середнього, а у дівчаток – середньому. В КГ рівень фізичної працездатності набагато зріс, що вказує на ефективність проведення експерименту.


 
 

Цікаве

Загрузка...