WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Виховання поваги до батьків, жінки-матері - Курсова робота

Виховання поваги до батьків, жінки-матері - Курсова робота

Міністерство освіти та науки України
Коломийський педагогічний коледж
Прикарпатського університету
імені Василя Стефаника
Педагогіка
Тема: Виховання поваги до батьків, жінки-матері.
Курсова робота
студентки 4-0 курсу
Хлопяк Уляни
Керівник:
Матейко Н.М.
Коломия 2001
Зміст
Вступ
І розділ: Сім'я
1.1. Сім'я - первинний осередок виховання.
1.2. Матір і батько у житті дитини.
ІІ розділ: Найдорожча в світі людина.
2.1. Рідна матір - перший педагог.
2.2. Різновиди материнської любові.
2.3. Мати - берегиня роду людського.
ІІІ розділ: Батьківська любов і воля.
3.1. Батьки і діти - вічний світ.
3.2. Вдячність дітей.
IV розділ: Виховання і навчання в сім'ї.
4.1. Що звеличує вас в очах дітей.
4.2. Виховання майбутніх матерів і батьків.
4.3. Бережіть людську любов.
Висновок
Додатки: Сценарії
1. Мати - Берегиня роду.
2. Батьки і діти! Діти і батьки!
Нероздільне і одвічне коло...
Список літератури
ІV. Виховувати і навчати
4.1. Що звеличує вас в очах ваших дітей
Сім'я стає могутньою виховною силою, що облагороджує наших дітей лише тоді, коли ви, батько й мати, бачите високу мету свого життя, живете в ім'я високих ідей, що підносять, звеличують вас в очах ваших дітей. Сім'я в нашому суспільстві створюється як первинний осередок багатогранних людських відносин - господарських, моральних, духовно-психологічних, естетичних. Вступаючи в шлюб, він і вона сповнені передчуття радості, щастя, повноти духовного життя.
Але те, що він і вона живуть в одній квартирі, перебувають у відносинах фізичної близькості - це не є само по собі невичерпним джерелом радості і щастя. Щастя твориться подружжям, воно залежить від того, в чому вбачаєте ви, батько й мати, сенс життя. Від того, в чому ви бачите джерело щастя, повноти своїх відносин, від того, для чого ви об'єдналися в довічний союз, залежить виховна, облагороджуючи сила сім'ї, моральне обличчя й доля ваших дітей.
Щастя стає примарним і отруйним, якщо воно засноване на низьких пристрастях, на інтересах і спонуканнях, що принижують людину. Добро тільки тоді добро, коли воно для людей - от що треба пам'ятати, шановні батько і матір, будуючи своє затишне родинне гніздечко, споруджуючи кам'яний дім і закладаючи виноградник, милуючись квітами і дітьми своїми. Великий світ громадянства, людяності, високих ідеалів і духовних поривів мають увійти в сімейне гніздечко, осяювати довічний союз, гріти серця, щоб вони не стали холодними й байдужими. Найвищий принцип суспільства: все для людини, все в ім'я щастя людини - не якась абстрактна соціологічна істина. Це також принцип глибокого особистого, найпотаємнішого - наших взаємовідносин з тими, кого звела з нами доля, щоб продовжувати рід людський і щось залишити від себе доброго, розумного, людяного на землі. А це добре, розумне, людяне лишається тільки в пам'яті людей, а серед людей, які найдовше збережуть у своїй душі часточку вас, батько і мати, на першому місці найдорожчі люди, - наші діти. Висока мета вашого родинного життя - втілити все краще, що створено людством, у ваших дітях. Адже живуть батьки для дітей, всі найвищі святині - Батьківщина, народ, подвиг життя нашого в ім'я блага людей - усе це наповнюється плоттю і кров'ю, живим диханням і мудрістю в дітях. Наймогутнішим знаряддям, інструментом виховання дітей є те, щоб найвищу радість, щастя батькові і матері, давало творення добра і щастя для людей - для близьких і далеких, і насамперед - сердечна турбота матері й батька одного про одного, хто дав нам життя й навчив вимовляти перші слова: мама, тато, сонце, весна, Вітчизна...
Піднімайте себе в очах своїх дітей тим, що діти бачитимуть: вищим сенсом вашого життя є засів того зерна, з якого виростає буйна парость людського щастя.
Батьки виховувати дітей повинні передусім красою своїх взаємовідносин. Справжня краса взаємовідносин чоловіка й дружини, батька й матері полягає в тому, щоб взаємно творити красу - чоловік творить красу дружини, а дружина - красу чоловіка. Високу мету свого життя треба вбачати в тому, щоб взаємовідносини були постійним, невпинним, духовним удосконаленням, щоб сьогодні бути кращими ніж учора.
Треба берегти у душі дитини віру у високе, ідеальне, непорушне. Перед дитиною відкривається світ. Вона пізнає багато речей, усе для неї нове, все її хвилює: сонячний зайчик у кімнаті й казка, і яскравий метелик, і далекий ліс на обрії, й біла хмаринка в небі і сива голова дідуся. Але відкривається перед дитиною й інші: людина. Перша з чого починається пізнання світу дитиною, - це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. Якби світ весь час дивився в душу істини ласкавими очима матері, якби все, що пізніше зустріне на своєму життєвому шляху дитина, було таким добрим і лагідним, як добра мати, - в світі не було б ні горя, ні злочинів, ні трагедій. Отак і починає дитина пізнавати світ людини - з матері й батька. З того, як промовляє мати до неї, дитина, як обнімає і цілує її, як батько посміхається до матері, як він ставиться до неї, про що і як розмовляють мати і батько - з усього цього складаються перші дитячі уявлення й поняття про добро і зло, з цього постає і утверджується віра дитини у високе, ідеальне, непорушне [8, ст.81-87].
4.2. Виховання майбутніх матерів і батьків
Виховання майбутніх матерів і батьків - одно з найважливіших завдань школи.
Батько й мати дали тобі життя й живуть для того щастя, - вчимо ми дітей. - Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждання. Все, що дають батько й мати, - це їхні праця, піт, утома. Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері і батька - твоє чесне життя, працьовитість, а в шкільні роки - любов до навчання, повага до старших, активна участь у суспільно корисній праці. Принось у дім щастя, оберігай щастя сім'ї. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною - це велике горе для твоєї матері і батька. По-справжньому любити матір і батька - означає приносити в дім мир, спокій.
Дорожи честю сім'ї. Твоя сім'я - це не тільки батько й мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. З усіма людьми треба бути правдивими, та для матері й батька найменша краплинка неправди - якщо тільки вони дорожать власною честю й честю сім'ї, велике нещастя. Запитуй у батька й матері дозволу на те, що без їх волі робити не можна або ж безтактовно. Справжня свобода сина й дочки - бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків - перша школа громадянського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо ти не навчився підкорятися волі батьків і в цьому підкоренні вбачати справжню свою свободу, - ти не зможеш стати стійким, несхитним громадянином, мужнім воїном, - дисциплінованим трудівником, вірним батьком своїх дітей.
Бути хорошими дітьми - означає не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоєю поганою поведінкою. Будь-яке бажання своє піддавай контролю розуму, думки, свідомості: аяк це бажання відіб'ється в духовному світі на моїх батьків? Що воно дасть їм і що

 
 

Цікаве

Загрузка...