WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання укрупнення дидактичних одиниць - Реферат

Використання укрупнення дидактичних одиниць - Реферат

Реферат на тему:

Використання укрупнення дидактичних одиниць

Освіта ХХІ століття – це освіта для людини . Її стрижень – розвиваюча, культуротворча домінанта, виховання відповідальності, здатності до самоосвіти й саморозвитку особистості, яка вміє критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв'язання проблем, прагне змінити на краще своє життя й життя своєї країни.

Всім відома аксіома: освіта повинна орієнтуватися на перспективи розвитку суспільства. А це означає, що в сучасній освіті необхідно застосовувати найновіші інформаційні технології. Освіта повинна не "плестися в хвості цивілізації" а "випереджати", відбиваючи тенденції її розвитку.

Одним з найважливіших етапів навчання учнів є початкова школа. Саме тут, зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства забезпечується подальше ставлення особистості дитини, її інтелектуальний, фізичний, соціальний розвиток. Пріоритетними в початкових класах є оздоровчі функції. Характерним для початкової школи є практична спрямованість змісту, інтеграція знань, що дає змогу краще враховувати визначальну особливість молодших школярів – цілісність сприймання і освоєння навколишньої дійсності.

Важливу роль у розв'язанні вищезгаданих проблем має початковий курс математики. Немає необхідності доводити вирішальну роль початкового навчання математиці для розвитку інтелекту учня взагалі.

Багатство базисних асоціацій, що знаходяться школярем за чотири роки навчання, при правильній постановці справи стає головною умовою самонарощування знань у наступні роки. Якщо цей запас вихідних представлень і понять, ходів думок основних логічних прийомів буде неповний негнучкий, збіднений, то при переході в старші класи школярі будуть постійно випробувати труднощі, незалежно від того, хто їх буде учити.

Як відомо початкова школа функціонує в нашій і інших країнах багато століть у той час як загальна середня освіта здійснюється лише кілька десятиліть. Зрозуміло звідси, що теорія і практика початкового навчання набагато багатша своїми добротними традиціями, ніж навчання в старших класах.

Дорогоцінні методичні знахідки й узагальнення з початкового навчання математики були зроблені ще К.Д.Ушинським, С.І.Шохор-Троцьким, В.Латишевим та іншими методистами ще в минулому столітті.

Значні результати були отримані в останні десятиліття за методикою початкової математики в лабораторіях Л.В.Занкова, О.С.Пчолко, а також у дослідженнях з укрупнення дидактичних одиниць.

Стійкі ж у часі, здатні до саморозвитку тільки системні укрупнені знання, у багатстві зв'язків і обумовлюють і доповнюють один одного. Отже, укрупнена дидактична одиниця знань, будучи "єдністю різноманітного багато чого", представляє системну одиницю знань; у цих цілях варто будувати пояснення нового матеріалу великими блоками, що припускає опору на інтегративне мислення.

Системність знань досягається через застосування у свою чергу, системи різноманітних методів навчання.

Таким чином, використання вчителем на уроках математики укрупнення дидактичних одиниць підносить молодших школярів на вищий щабель у їхньому розумовому розвитку.

Слід зазначити, що проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів проблеми, що розглядається. Перспективним, на наш погляд, є глибокий аналіз програмного матеріалу з математики, підпорядкування його програмі і знаходження можливості застосовувати УДО при вивченні будь-яких тем з математик в початкових класах.Перспективним на наш погляд, є вивчення впливу УДО на якість засвоєння учнями різних тем з математики, зокрема, робота над задачами, геометричний матеріал, елементи алгебри та інше.

Отже, дана проблема має перспективи для подальших наукових пошуків. А це значить, що вона має широкий діапазон для творчості вчителя.


 
 

Цікаве

Загрузка...