WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування творчої особистості школярів засобами української казки - Реферат

Формування творчої особистості школярів засобами української казки - Реферат

Реферат на тему:

Формування творчої особистості школярів засобами української казки

Серед багатої духовної скарбниці значне місце у розвитку дитини посідає казка, яка і є мистецьким твором народу і засобом його виховання. Звернення саме до неї залишається завжди актуальним.

Визначні педагоги, теоретики дитячої літератури неодноразово підкреслювали педагогічну цінність народно-етичних творів для дітей, і зокрема, казки. Завдяки казці дитина пізнає світ не тільки розумом, а й серцем. До цього жанру мистецтва звертаються і письменники, і художники, і композитори.

Казка супроводжує людину протягом всього життя. Цей вид усної народної творчості найпопулярніший серед дітей та дорослих.

Кожна казка обов'язково має певну дидактичну мету. Вона повчає дітей, як потрібно діяти в певній ситуації, застерігає від неправильних дій.

Педагогічне значення українських народних казок полягає в тому, що в них закладено народом значний виховний потенціал. Матеріал, викладений в казці, простий, доступний, зрозумілий та захоплюючий. Казки мають величезний емоційний вплив на дітей, несуть в собі позитивний емоційний заряд.

Непересічність виховного значення казок пояснюється їхніми художніми засобами, які легко сприймаються дітьми, добре й надовго запам'ятовуються.

Взагалі, казка - поняття видове, оскільки об'єднує декілька жанрів: про тварин, чарівні і побутові. Походження цих жанрів сягає різної історичної глибини. Найдавніші казки про тварин, далі – чарівні, а вже потім – побутові.

З раннього віку діти чують казки в сім'ї, в дитячому садку. Як тільки дитина оволодіє грамотою, вона з захопленням читає книжки. Казка відіграє важливу роль в шкільному житті дитини. Для молодших школярів казка - це не просто оповідання про фантастичні події, а цілий світ, в якому дитина живе. Казка є особливим способом пізнання світу, бо через неї світ стає зрозумілішим, привабливішим, більш захоплюючим.

Казка у навчальному процесі розвиває дитячу уяву, увагу, пам'ять, мислення, які допомагають учневі в оволодінні необхідним матеріалом. Використовуючи казкові сюжети на уроках в початковій школі, ми полегшуємо молодшим школярам процес засвоєння нового матеріалу, створюємо відповідний емоційний настрій для виконання завдання на уроці, а головне сприяємо формуванню всебічно розвиненої особистості молодшого школяра.

Підвищення рівня інтересу та зацікавленості роботою творчого характеру над складанням казок залежить, насамперед, від визначених педагогічних умов стимулювання творчої активності учнів шкільного віку, які полягали у:

  • використанні художніх творів та застосуванні різноманітних творчих завдань;

  • забезпеченні рівня складності змісту матеріалу відповідно віку та індивідуальному розвитку дітей;

  • формуванні інтересу до процесу творчої діяльності;

  • систематичному використанні художньої творчості в навчальному процесі.

Отримані результати підтверджують значимість впровадження педагогічних умов цілеспрямованого використання творчих завдань на уроках читання в початкових класах.


 
 

Цікаве

Загрузка...