WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здійснення екологічного навчання в процесі вивчення водних ресурсів України в початковій школі - Реферат

Здійснення екологічного навчання в процесі вивчення водних ресурсів України в початковій школі - Реферат

Реферат на тему:

Здійснення екологічного навчання в процесі вивчення водних ресурсів України в початковій школі

В умовах глибокої екологічної кризи людство усвідомило, що своєю безконтрольною діяльністю може привести до фатальних наслідків. Тому підростаюче покоління слід виховувати не в згубній традиції якомога більше брати від природи, завдаючи їй неповторної шкоди, а в гармонійному спілкуванні з нею, дбайливому ставленні, раціональному використанні її багатств, у психологічній готовності оберігати природні цінності, розвивати екологічне мислення та свідомість. Бо рідна природа – це частина Батьківщини, охороняти її обов'язок кожної людини.

Формування в учнів важливих уявлень про природу, розкриття у доступній формі зв'язків між неживою та живою природою у самій живій природі, а також природою та трудовою діяльністю людей, прищеплення навичок, умінь та звичок бережливого ставлення до природи; виховання любові до рідного краю, уміння бачити його красу, насолоджуватися нею; виховання широкого бажання кожного учня збагачувати та примножувати її красу – такі завдання у загальноосвітній дисципліні – природознавстві.

Вивчення екологічних проблем водних ресурсів України – тема надзвичайно важлива та актуальна. Діти повинні знати природу Батьківщини, бачити її красу, слухати і доторкатись до цієї краси всіма органами чуття. Тільки тоді побачене в дитинстві залишиться в пам'яті людини. Ставлення дітей до природи формується перш за все під впливом знань. Не можна любити того, про що не маєш уявлення.

Метою роботи:було дослідити теоретичні і методичні основи екологічного виховання; екологічні проблеми водних ресурсів України та їх вивчення в початкових класах.

Аналізуючи методичну літературу, ми встановили, що дана тема достатньо висвітлена в методичній літературі. Є достатньо матеріалів, які допомагали б дослідити дану проблему. Це, наприклад, "Природа області", "Природа України", "Рідний край" та інші.

Велику допомогу надають вчителю у викладанні природознавства нові методичні посібники, які вийшли у видавництві "Навчальна книга – Богдан", у місті Тернополі. Це "Уроки природознавства" 3 клас, "Скарбничка цікавих знань з природознавства" для четвертого класу (Волошин О.М.) та "Цікаві завдання з природознавства" для третього класу (Волошин О.М.).

Проаналізувавши програми з природознавства, ми можемо сказати, що вони відповідають підручникам, уроки побудовано за принципом концентричності (знання, отримані учнями в першому класі, доповнюються в другому класі, розширюються в третьому класі і закріплюються в четвертому класі). Також використовується фенологічний, екологічний, планетарний принцип.

Вивчаючи досвід класиків та сучасних педагогів ми дійшли до висновку, що вони приділяли велику увагу формуванню природничих та екологічних понять. Найбільш доцільними формами організації навчання на їх думку є: екскурсії в природу, уроки мислення серед природи, предметні уроки, практичні заняття, позаурочна робота з природознавства.

Під час ознайомлення з водоймами потрібно формувати у дітей дбайливе ставлення до них, знайомити учнів з тими заходами, які проводяться людиною для охорони водойм. Організовуючи екскурсії, слід наголошувати на їх естетичній цінності , показувати комплексне використання.

Проведене нами дослідження допомогло виявити рівень сформованості екологічних знань. Ми прийшли до висновку, що вчителі мало уваги приділяють вивченню водних ресурсів рідного краю, не використовують набуті знання на уроках та у позакласній роботі.


 
 

Цікаве

Загрузка...