WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Пригоди Колобка (Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови) - Реферат

Пригоди Колобка (Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови) - Реферат


Пригоди Колобка
(Індивідуальне логопедичне заняття з розвитку звуковимови)
Цілі: - Розвивати рухливість мовних органів;
- Розвивати фонетичний слух;
- Розвивати навички розуміння мови;
- Розвивати силу, висоту та тембр голосу;
- Познайомити з артикуляцією звука "Ш";
- Закріпити артикуляцію і вимову голосних "А", "О", "У", "І";
- Розвивати дрібну і загальну моторику;
- Вчити самостійно вимовляти короткі фрази -штампи;
- Повторити лексичний матеріал по темі "Овочі і фрукти";
- Виховувати уважне ставлення до оточуючого.
Обладнання: Настільний театр "Колобок", іграшка Їжак, муляжі овочів та фруктів, масажери - "Їжаки" для рук.
Хід заняття:
1.Вступна частина:
Логопед запитує у дитини, яка зараз пора року. Дитина відповідає, що осінь. Педагог звертає увагу на те, що на дворі стоїть сонячна погода і ще тепло, майже як влітку.
2.Основна частина. (Виконується перед дзеркалом)
Логопед: Сонечко світить яскраво, всі ми йому дуже раді і посміхаємося ось так . (Вправа "Посмішка"). А сонечко у відповідь цілує нас своїми промінчиками. Ось так. (Вправа "Поцілунок"). Діти посміхаються сонечку ("Посмішка"), а сонечко знову їх цілує ("Поцілунок"). Посміхаються сонечку татка і мами ("Посмішка"), сонечко цілує і їх ("Поцілунок"). Раді сонечку дідусі і бабусі ("Посмішка"), а сонце дарує їм свої поцілунки ("Поцілунок").
В такий от сонячний день на підвіконні лежав Колобок. Був Колобок товстий. Ось такий. (Надути щоки)
Він ліниво грівся на сонечку. Ось так. (Вправа "Лопатка"). Набридло йому лежати і він зіскочив на підлогу свого будиночка - рота. ( Різко прибрати язик всередину і закрити рота).
Покотився Колобок в ліс і зустрів Зайчика. Зайка каже :"Колобок, Колобок, я тебе з'їм". Колобок відповідає "Не їж мене, давай я тебе навчу грати у футбол". (Вправа "Футбол"). Погралися Колобок і Заєць у футбол, Зайка і говорить: "Відпущу я тебе, тільки спочатку відгадай загадку. Який я зараз звук вимовляю?" (Логопед показує артикуляцію звука "А" без голосу, а дитина відгадує)
Побіг далі Колобок, а назустріч йому Вовк і ось так зуби вишкіряє. (Вправа "Парканчик"). А Колобок йому й каже: "Не злися, вовче, давай я тобі на дудці зіграю". Ось так (Вправа "Дудочка"). Вовк дуже захотів Колобка залякати і знову зуби показує ("Парканчик"). А Колобок не боїться, на дудці грає ("Дудочка"). Здивувався вовк: може дудочка чарівна? Попросив він Колобка, щоб той навчив його на дудці грати і Колобок погодився. Почали вони разом грати. Колобок грав ось так :"Ду-ду-ду!"(Вимова високим голосом). Вовк грав ось так "Ду-ду-ду!" (Вимова низьким голосом).Сподобалось вовку грати з Колобком і вирішив він його відпустити. "Тільки спочатку відповіси мені, який звук ми вимовляємо, коли губи схожі на дудочку?" (Дитина відповідає: "У")
Покотився далі Колобок і зустрів Ведмедя. Ведмідь йому каже :"Колобок, я тебе з'їм". "Не їж мене, Ведмедику, я тебе медом пригощу", - відповідає йому Колобок. Наївся Ведмідь меду, аж губи замастив. (Логопед намазує губи дитині медом - Вправа "Оближи губи"). Весело стало Ведмедику і Колобку, і почаливони танцювати
(Динамічна пауза - Танок з ритмічними рухами).
Каже Ведмідь Колобку: "Добре, відпущу я тебе, тільки відповіси мені, який це веселий звук ми вимовляємо, коли посміхаємось" (Логопед без звуку показує артикуляцію "І", дитина відповідає)
Побіг Колобок далі, а назустріч йому лисиця. Каже руда: "Колобок, я тебе з'їм", а Колобок відповідає :"Не їж мене, лисичко, я тобі пісеньку заспіваю. Ось таку - Ла-ла-ла..."(Дитина повторює за логопедом тихо).
Лисиця каже:" Стара я стала, нічого не чую, співай голосніше. (Дитина співає голосніше). Лисиця :"Ще голосніше!" (Дитина співає дуже голосно). Хитра лисиця каже: "А, нумо, сідай мені на язичок і заспівай, тоді я почую". Колобок був ще маленький і не знав, яка лисиця підступна, тай сів на язик. Ось так. (Вправа "Голочка"). Лиса взяла Колобка і занесла до рота (Вправа "Кицька п'є молоко"). А проковтнути Колобка не може, бо він дуже на сонечку нагрівся і став гарячим. (Вправа "Чашечка"). Подула лисиця на язик ось так: (артикулювання "Ш"). З рота пішло тепле повітря: "ш-ш-ш". Не витримала лиска, відкрила рота, та закричала :"О-о-о!". Став рот у лиси круглий, як Колобок, він вискочив та й утік.
Біжить далі Колобок і зустрічає Їжака. Їжак запитав, куди це він біжить стрімголов. Розповів їжаку Колобок про свої пригоди, а їжачок запропонував Колобку збудувати будиночок для нових друзів. Щоб вони всі могли жити разом: грати у футбол із Зайчиком, танцювати з Ведмедиком, грати на дудочці з Вовчиком. Але для цього треба надягнути чарівні рукавички. (Логопед надягає дитині масажери -"Їжаки" на долоні). Виконується вправа:
Тук, тук, я стучу, Зайке домик сколочу. (Руками плескаємо)
Тук, тук, я стучу, Волку домик сколочу. (Руками б'ємо по колінах)
Тук, тук, я стучу, Мишке домик сколочу. (Руками б'ємо по щоках)
Логопед дістає іграшковий будиночок: Ось і нове помешкання для друзів.
3. Пальчикова гімнастика:
"На полянке дом стоит, ("будинок")
Ну а к дому путь закрыт. ("ворота закриті")
Мы ворота открываем, ("ворота відкриті")
В гости в домик приглашаем" ("будинок")
4. Логопед нагадує дитині, як артикулюється звук "Ш". Дитина повторює за педагогом. Логопед пропонує дитині уважно його слухати, і коли серед інших звуків дитина почує звук "Ш", вона повинна плеснути в долоні . - (Гра "Піймай звук")
Логопед пропонує послухати імена дітей з групи, і якщо в якомусь імені пролунає звук "Ш", дитина повинна плеснути в долоні. (гра "Піймай слово")
5. Гра "Це я!". Логопед питає у дитини її прізвище і пропонує послухати прізвища дітей із групи. Коли дитина почує своє прізвище, вона повинна голосно сказати "Це я !".
6. На столі у логопеда лежать муляжі овочів та фруктів. Логопед пропонує дитині знайти: щось кисле, щось червоне, щось довге, щось м'яке, щось велике і т. і. Дитина виконує завдання і кожний раз називає фрукт чи овоч, який бере. Серед предметів знаходить сюрприз-подарунок від Осені та Колобка.
7. Заключна частина.
Дитина пригадує, чим вона займалася на занятті. Логопед допомагає їй, ставлячи питання, що носять характер підказки.
Loading...

 
 

Цікаве