WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування наукового світогляду на уроках математики засобами інформаційних технологій - Реферат

Формування наукового світогляду на уроках математики засобами інформаційних технологій - Реферат

Enter;
Наприклад,
=C2/2*(I2+J2) - значення у клітинці C2 поділити на 2, результат помножити на суму значень у клітинках I2 та J2.
Доцільно також запропонувати учням змінити значення a,b,h, щоб вони побачили, як при цьому змінюється S. Або ж записати інші значення змінних у наступних рядках, поширивши при цьому дію формул на відповідні клітинки.
В освітній галузі "Математика" Державних стандартів базової і повної середньої освіти [3] вивченню функціональної змістової лінії не випадково надається першочергове значення. Проте властивості, наприклад, квадратичної функції засвоюють не всі учні з різних причин, серед них - недостатня кількість розв'язання задач.
Використання табличного процесора MS Excel може докорінним чином змінити ситуацію. Докладно вивчивши послідовність побудови графіка функції один раз, наступні приклади можна розв'язувати за допомогою "Майстра діаграм".
Наведемо приклад побудови графіка функції y= 0,25x2-6x+1:
1) визначити відрізок із області визначення, на якому побудуємо графік;
2) визначити крок аргументу;
3) визначити значення аргументу;
4) увести формулу та визначити відповідні значення функції;
5) побудувати графік з накопиченням;
6) обрати зручний вигляд поля побудови діаграми, лінії графіка.
Використовуючи готові графіки не важко навчитиучнів "зчитувати" властивості відповідних функцій: проміжки монотонності, знакосталості, точки екстремуму, розв'язувати нерівності f(x) 0) тощо.
Варто зазначити, що таку роботу доцільно проводити не у мультимедійному, а у комп'ютерному класі, бажано разом із вчителем інформатики, який міг би закріпити та оцінити вміння учнів користуватися можливостями MS Excel.
Вважаємо, що тісна співпраця вчителів математики та інформатики якісно змінює результати учнів з обох дисциплін. Викладання математики при цьому набуває більш динамічної форми, а інформатика стає для учня прикладною.
Тестування як засіб педагогічної діагностики дозволяє оперативно і точно визначити рівень знань окремого учня, характеристики навчального процесу в класі, групі, паралелі класів, школі, місті тощо.
Тестові методики добре зарекомендували себе у багатьох країнах світу. А з урахуванням впровадження у загальноосвітніх навчальних закладах незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень випускників потребують ширшого впровадження у практику роботи. Систематична робота з комп'ютерним тестом повинна стати для учня звичною справою. Тоді зростають його шанси на успішного складання завдань незалежного зовнішнього тестування.
Широке використання тестової перевірки знань у процесі вивчення математики підвищує ефективність навчально-виховного процесу на основі створення атмосфери довіри, відкритості, об'єктивності, забезпечує оперативний зворотний зв'язок, дозволяє проводити миттєвий аналіз та корекцію процесу навчання.
Контрольно-діагностична система TEST-W призначена для перевірки знань тестуванням на комп'ютері і є хорошим програмним середовищем для створення тестів з математики. Вихідний тест може мати будь-яку кількість запитань (рекомендується від 30 до 50 і більше).
З вихідного тесту методом випадкового вибору послідовно виводиться задана кількість запитань (наприклад, 25). Таким чином, кожен учень одержує свій відмінний від сусідів набір питань, що забезпечує індивідуалізацію і об'єктивність оцінки. На кожне завдання тесту пропонується 5 варіантів відповідей, серед яких від одного до трьох правильних. Учневі треба вказати правильні, на його думку, відповіді і перейти до наступного питання. Час відповіді на тест обмежений. Рекомендується проводити тестування протягом 10-15 хвилин за кількості 20-25 запитань.
Програма [4] складена Є. Шестопаловим, одержала гриф "Схвалено до використання МОН України" та розміщена в Інтернеті за адресою: http://ostriv.in.ua/index.php?option=com_remository&Itemid=1341&func=fileinfo&parent=folder&filecatid=1.
Підготовка учня до державної підсумкової атестації з алгебри у 9 класі - вдалий час для систематичної роботи із тестами. Адже перша частина такого іспиту складається з 12 тестових завдань. Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри [5] використовуємо як базу для створення тестів у середовищі TEST-W. У процесі роботи учень зчитує завдання з екрана ( рис. 9), виконує необхідну обчислювальну роботу на папері або усно, обирає правильну на його думку відповідь, а в кінці роботи одержує абсолютно об'єктивну оцінку, що є, беззаперечно, високоефективною виховною функцією тестової технології .
Отже, використання інформаційно-комунікаційних технологій на навчальних заняттях з математики сприяють активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів, швидкому та ефективному засвоєнню ними навчального матеріалу, формуванню ключових компетенцій школяра.
Список літератури:
1. Раков С.А., Горох В.П., Осенков К.О., Думчикова О.В., Костіна О.В., Ларін О.Р., Лисиця В.Т., Пікалова В.В. Відкриття геометрії через комп'ютерні експерименти в пакеті DG. - Харків: ХДПУ, 2002. - 108 с.
2. Програма курсу "Інформатика" для базової школи 7-9 класи (проект) // Інформатика. - 2003. - №11. - С.1-32.
3. Державний стандарт базової і повної середньої освіти. - Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 24.
4. http://www.mon.gov.ua/education/average.
5. http://ostriv.in.ua/index.php?option=com_remository&Itemid=1341&func=fileinfo&parent=folder&filecatid=1 - тестуюча програма TEST-W О.Шестопалова.
6. Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри, 9 клас / За редакцією З.І.Слєпкань. - Харків: "Гімназія",

 
 

Цікаве

Загрузка...