WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр - Реферат

Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр - Реферат

освіти", "Микита Минович Грищенко - педагог, організатор освіти, фахівець з історії освіти в Україні".
Ще однією із активних форм роботи музею є творчі зустрічі героїв його експозицій зі слухачами курсів підвищення кваліфікації, педагогічними працівниками області. Ці заходи спрямовані на більш повне ознайомлення відвідувачів з музейною експозицією. Зокрема, за час функціонування музею було організовано такі зустрічі:
- з учнями Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва;
- із членом Спілки художників України, вчителем образотворчого мистецтва Погребської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Броварського району Левком Леонідовичем Воєдилом;
- з ветераном Великої Вітчизняної війни, заслуженим учителем України Ф.Ф.Бондаревим;
- з Б.С.Костинським, автором книги "Гірка чаша моїх страждань", директором Аналітичного творчого центру народних ініціатив;
- з Йоргом Кольбеншлагом, німецьким тележурналістом;
- із представниками творчих педагогічних династій Анушкевичів (Росішнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Тетіївського району), Орлюків (Копилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Макарівського району), Сідак (Володарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1), Толочин (Запрудська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Іванківського району) за темою "Хай в поколіннях обізветься учителя ясне ім'я";
- із учителями-ветеранами Великої Вітчизняної війни: З.М.Кашо (місто Біла Церква), В.Д.Онопрієнком (село Бикова Гребля Білоцерківського району), Ф.Ф.Бондарєвим (місто Біла Церква), М.П.Жуковою (місто Біла Церква), М.С.Ващенко (місто Біла Церква) з теми "Велич народного подвигу навіки в пам'яті народній";
- із заслуженими вчителями України, які проживають на Київщині, вчителями-новаторами, вчителями-письменниками та художниками;
- з Т.В.Петровською, членом Національної спілки письменників України, вчителем-методистом Софіївсько-Борщагівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Києво-Святошинського району за темою "Виховання цілісної особистості засобами поетичного слова".
У музеї проводяться також заходи, присвячені пам'ятним датам в історії українського народу. Наприклад, у листопаді у 2006 та 2007 роках відбулися уроки-реквієми, присвячені пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років "Запалимо свічки пам'яті". Їх учасниками були студенти та викладачі гуманітарно-педагогічного коледжу, вчителі історії Київщини, а також письменник Володимир Іванців, автор книг "Голод 1932-1933 років - найбільша трагедія України" та "Голокіст". Для студентів гуманітарно-педагогічного коледжу КОІПОПК було також проведено урок-реквієм "Репресоване шкільництво Київщини".
Музеєм проведено заходи до 75-річчя утворення Київської області, зокрема, у лютому 2007 року - творчий вечір з теми "Таїна поезії Івана Коваленка", присвячений пам'яті поета-шістдесятника, вчителя міста Боярки Києво-Святошинського району Івана Юхимовача Коваленка. У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації, вчителі української мови і літератури, та студенти гуманітарно-педагогічного коледжу КОІПОПК. На зустрічі були присутні також О.М.Рожманова, кандидат біологічних наук, учениця І.Ю.Коваленка; Р.С.Кокодзей, дослідник творчості І.Ю.Коваленка, вчитель Боярського ліцею ім. І.Богуна, член Національної спілки журналістів України; Т.В.Володай, журналістка-поетеса (місто Київ).
У травні 2007 року відбулася творча зустріч "Я сію зерна золоті надії, правди і любові" слухачів курсів підвищення кваліфікації із учителями-письменниками Київщини: Ольгою Миколаївною Довгоп'ят, членом Національної спілки письменників України, вчителем української мови і літератури Козинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Обухівського району; Володимиром Івановичем Дідківським, поетом-гумористом, учителем української мови і літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 міста Білої Церкви та Любов'ю Григорівною Завіщаною, поетесою, методистом відділу роботи з обдарованими дітьми КОІПОПК.
Проводяться також педагогічні читання, наукові конференції, присвячені освітній діяльності відомих педагогів В.О.Сухомлинського, А.С.Макаренка, Т.Г.Лубенця, М.М.Грищенка, для прикладу, педагогічні читання, присвячені педагогічній діяльності В.О.Сухомлинського "Погляди В.О.Сухомлинського на мовну освіту".
У музеї функціонують музейно-педагогічні програми, зокрема "Школа молодого екскурсовода". Навчаючись у ній, студенти гуманітарно-педагогічного коледжу набувають досвіду організації музейної справи у навчальному закладі, досліджують окремі історичні аспекти освіти, а саме: "Репресовані вчителі Київщини", "Голодомор 1932-1933 роки - найбільша трагедія в Україні", "Павло Романович Попович - космонавт і літератор Київщини" тощо.
Студенти та учні Київщини використовують матеріали музею у своїй дослідницькій діяльності, у написанні науково-дослідницьких робіт у МАН України.
Окрім зазначеного, музей є методичним центром з питань організації музеїв історії освіти та історії закладів освіти у навчальних закладах області. Для організаторів цієї роботи проводяться семінари, на яких розглядаються питання проведення пошукової, збиральницької та експозиційної музейної діяльності.
Працівниками музею надаються групові та індивідуальні консультації для педагогічних працівників закладів освіти області з проблем актування та обліку музейних предметів, оформлення експозицій, проведення екскурсій, масових заходів тощо.
У музеї заведено картотеки, які дають можливість повноцінно працювати з музейними фондами слухачам інституту, студентам, окремим дослідникам, які цікавляться історією освіти Київщини. Тематико-експозиційна картотека відображає матеріали основного і допоміжного фондів, які розміщені в експозиції музею. Створено також тематико-топографічну картотеку матеріалів основного та додаткового фондів, що дає можливість добирати матеріали певного історичного періоду. Призначення алфавітної картотеки експонатів - опис матеріалів музею, що відображають розвиток освітнього процесу в містах і районах області, музейних експонатів про видатних діячів культури, літератури, мистецтва, науковців та вчителів, життя яких пов'язане з діяльністю закладів освіти області.
У систематичній картотеці книг та статей упорядковано літературу з питань історії освіти України з кінця ХІХ століття до 2007 року. З 2001 році введено картотеку архівних матеріалів історії освіти Київщини, що дає змогу працювати вчителям над вивченням даної проблеми.
Сьогодення музею - багате і розмаїте: він є осередком просвіти педагогічних працівників, його діяльність сприяє відродженню історичної спадщини освіти Київщини, формуванню національної свідомості, забезпеченню духовної єдності педагогічних поколінь, а також вивченню, збереженню та використанню матеріальної і духовної культури регіону. Тобто музей є просвітницьким і культурно-освітнім центром регіону.
Наказом Міністерства освіти і науки України №353 від 13.06.2005 року "Про присвоєння звання "Зразковий музей" при навчальному закладі системи Міністерства освіти і науки України" музею історії освіти Київщини Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів присвоєно звання "Зразковий музей".
Запрошуємо всіх відвідати музей історії освіти Київщини, познайомитися з його багатим експозиційним наповненням, прилучитися до історичних духовних джерел українського народу, осмислити розвиток освіти на сучасному етапі.

 
 

Цікаве

Загрузка...