WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр - Реферат

Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр - Реферат


Реферат на тему:
Музей історії освіти Київщини як просвітницький і культурно-освітній центр
"Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього," - стверджує М.Рильський. Глибокий філософський зміст цього крилатого вислову, безсумнівно, є основою зародження ідеї створення музею історії освіти Київщини.
Музей історії освіти Київщини створено 19 січня 2001 року на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів відповідно до рішення колегії управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Його урочисте відкриття відбулося 6 червня 2003 року.
Музей є складовою музейно-виставкового комплексу, до якого входять також постійно діюча обласна педагогічна виставка "Освіта Київщини" та читальний зал бібліотеки. Музейно-виставковому комплексу належить вагома роль у здійсненні науково-методичного супроводу діяльності закладів освіти області.
Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідницької, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені педагогічні, учнівські та студентські колективи, районні (міські) відділи освіти та методичні кабінети.
Нині музей взаємодіє з державними, науковими, громадськими та іншими закладами й установами. Законодавчою базою його діяльності є Конституція України, Закони України "Про освіту", "Про музеї та музейну справу", Положення про музей при закладі освіти Міністерства освіти і науки України.
Основними напрямами роботи музею історії освіти Київщини є науковий, фондовий, експозиційно-виставковий, освітньо-виховний. Його фондова колекція налічує 4115 експонатів, з них - 484 допоміжного фонду та 3631 - основного фонду; 19 музейних предметів входять до Державного реєстру національного культурного надбання України. На основі зібраних експонатів та вивчення літературних й архівних джерел розроблено тематично-експозиційний план музею, створено естетично оформлену, технічно оснащену експозицію, яка постійно оновлюється.
У музейній експозиції розкрито різноманітні аспекти історії освіти Київської області за досить значний період - від дохристиянських часів до сучасності. Матеріали представлено у таких розділах: "Освіта Київщини в дохристиянський період (до кінця ІХ століття)", "Розвиток освіти та педагогічної думки на Київщині періоду Київської Русі (кінець ІХ століття - середина ХІІІ століття)", "Освіта Київщини у ХІV-ХVІІІ століттях", "Освіта Київщини першої половини ХІХ століття", "Розвиток середньої освіти Київщини у кінці ХІХ століття - на початку ХХ століття", "Освіта Київщини у 17-20-х роках ХХ століття", "Розвиток освіти Київщини у 20-х роках ХХ століття", "Освіта Київщини у 30-х - на початку 40-х років ХХ століття", "Освіта Київщини у роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945 роки)", "Розвиток освіти Київщини у 50-60-х роках ХХ століття", "Освіта Київщини у 70-80-х роках ХХ століття", "Розвиток освіти Київщини на сучасному етапі", "Розвиток дошкільної освіти на Київщині", "Становлення та розвиток дитячих та юнацьких організацій на Київщині (20-80 роки ХХ століття)".
У музеї проводиться значна виставкова та організаційно-масова робота, пов'язана з актуальними подіями громадського, культурного та освітнього життя суспільства.
На основі фондових зібрань та наукових досліджень для відвідувачів музею організовано такі тематичні виставки:
- "Світ захоплень педагогів Київщини";
- "Творчість юних митців Київщини";
- "Дитяча література 50-60-х років ХХ століття";
- "Становлення та розвиток дошкільної освіти Київщини";
- "Підручники для початкової школи 30-50-х років ХХ століття",
- "Дитяча література для дошкільного та молодшого шкільного віку (1918-1950 роки)";
- "Наочні посібники, виготовлені вчителями-практиками";
- "Учителі Київщини, учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни";
- "Становлення та розвиток Білоцерківського педагогічного училища (1922-2007 роки)";
- "Педагогічні династії Київщини";
- "В.О. Сухомлинський - учитель зі світовим ім'ям";
- "Гордість Київщини - вчителі орденоносці", а також тематичні фотогалереї:
- "Педагогічний Олімп Київщини" (вчителі - Герої Соціалістичної Праці, заслужені вчителі України) (1950-2007 роки);
- "Міністри освіти, які народилися або працювали на Київщині" (1917- 2007 роки);
- "Завідуючі обласним відділом народної освіти" (1932-2007 роки);
- "Попечителі Київського учбового округу" (1832-1917 роки).
За час експонування виставок до сьогодні з ними ознайомилося понад 10 000 відвідувачів; загальна кількість відвідувачів музею - понад 23 000 осіб.
Музей відвідали педагоги Київщини, інших областей України, Польщі, США, Канади, Німеччини, Білорусі, Росії, Казахстану. Частими відвідувачами музею є керівники та слухачі Університету майбутнього вчителя з Фастівського, Рокитнянського, Згурівського, Іванківського, Ставищенського, Кагарлицького районів та міста Білої Церкви.
Музей як скарбниця освітніх і педагогічних надбань є провідним пошуковим, науково-дослідницьким та пропагандистським центром Київської області в галузі історії освіти. З його фондами мають можливість працювати педагоги, учні та студенти закладів освіти регіону, які вивчають історію і Київщинознавство. Наприклад, використовуючи музейні матеріали та зібравши спогади вчителів, студенти гуманітарно-педагогічного коледжу КОІПОПК разом із працівниками музею провели конференцію "Інтерв'ю з минулого (освіта Київщини у роки Великої Вітчизняної війни)". За музейними матеріалами молодь вивчає і відтворює народні, сімейні та шкільні звичаї та обряди, з великим зацікавленням працює над збиранням матеріалів до фольклорних свят.
З метою вивчення історії освіти області для педагогічних працівників систематично проводяться тематичні екскурсії та лекції: "Освіта Київщини XIV-XVIII століть", "Початкова освіта Київщини кінця ХІХ століття - початку ХХ століття", "Розвиток освіти та педагогічної думки в Київській Русі", "Становлення та розвиток гімназійної освіти Київщини кінця XIX століття - початку XX століть", "Історія дошкільної освіти початку XX століття", "Роль князя Ярослава Мудрого (978-1054 роки) у просвітницькій діяльності", "Іларіон Київський - просвітитель, філософ, історик, письменник, зачинатель давньоруської філософської традиції", "Борецький Іван (Іов) - церковний, освітній та політичний діяч, педагог і просвітитель", "Гальшка Гулевичівна - фундаторка Київської братської школи", "Переяславський колегіум і Григорій Савович Сковорода", "Земські школи на Київщині кінця XIX століття - початку XX століття", "Освітня діяльність і педагогічні погляди М.І.Пирогова", "Чубинський Павло Платонович - видатний діяч українського національного відродження, педагог, етнограф, юрист, автор державного гімну України", "Педагогічна діяльність Степана Васильченка на Київщині", "Іван Семенович Нечуй-Левицький - педагог, письменник, автор підручників з української мови", "ТимофійГригорович Лубенець - директор, педагог, фахівець з теорії і методики початкового навчання", "Наталія Дмитрівна Лубенець - педагог, фахівець із дошкільного виховання", "Київське товариство народних дитячих садків (1907-1914 роки)", "Сава Христофорович Чавдаров - учений, педагог, методист початкової та середньої освіти", "Антон Семенович Макаренко і Київщина", "Репресовані вчителі Київщини", "Вчителі Київщини - Герої Радянського Союзу", "Надія Федорівна Скрипченко - педагог, фахівець початкової

 
 

Цікаве

Загрузка...