WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання методу телекомунікаційних проектів у вихованні соціально активної особистості в умовах позашкільного навчального закладу - Реферат

Використання методу телекомунікаційних проектів у вихованні соціально активної особистості в умовах позашкільного навчального закладу - Реферат

У минулому навчальному році педагоги Центру творчості "Соняшник" та їх вихованці були координаторами Інтернет-проекту "Двір мого дитинства".
Більш детально хотілося б розглянути зміст наступних проектів.
Global Teenager project - це міжнародний проект, в якому на початку роботи учні та вчителі розбиваються на інтернаціональні команди (класи) і, працюючи разом, підтримують один одного у групі длястворення спільних міжнародних проектів за запропонованими учасниками темами.
GTP - це інтерактивний засіб викладання та навчання у спільному віртуальному середовищі. Кожен клас бере на себе зобов'язання внести свій вклад у проекти, які пропонуються іншими класами. Усі учасники беруть участь в спільній роботі для того, щоб забезпечити успіх усього проекту. Наприкінці роботи кожна група відбирає з усього загалу матеріалів, надісланих до проекту, тільки ті, які стосуються запропонованої нею теми, і редагує свою частину спільної публікації. Таким чином, кожен учасник вносить власний внесок в спільну роботу, отримуючи, в свою чергу, матеріали з усього світу з цікавої для нього теми.
Учні школи лінгвістики ЦТДЮ "Соняшник", які вже два роки беруть участь в осінніх та весняних сесіях проекту GTP, навчаються в реальній діяльності та рольовій грі, отримуючи позитивний зворотній зв'язок від учасників проекту з різних куточків світу, вдосконалюючи навички електронного листування, володіння іноземною мовою, комунікативні вміння тощо.
Робота у проекті є необтяжливою і водночас цікавою і захоплюючою: двічі на тиждень після шкільних уроків та занять у школі лінгвістики учасники збираються біля комп'ютера і разом пишуть листи-запитання, листи-відповіді своїм іноземним партнерам, беруть участь в учнівських чатах, шукають інформацію, використовуючи ресурси Інтернету для змістовних відповідей на запитання сесії.
Проект "Рось - колиска Русі" допомагає учасникам згадати своє слов'янське коріння і усвідомити роль Росі як колиски великої держави.
Програма проекту спрямована на виховання юних громадян України на засадах загальнолюдських цінностей, формування в них відповідальності за майбутнє, патріотизму, екологічної свідомості, національної гідності.
Основними завданнями проекту є такі дослідження екологічного стану Поросся, вивчення слов'янської культури, створення карти екологічного забруднення досліджуваних територій під час еколого-краєзнавчої експедиції берегами річки Рось. Учасниками експедиції від ЦТДЮ "Соняшник" стали вихованці туристського об'єднання та військово-патріотичного клубу "Лицарська звитяга", які за два роки участі в проекті дослідили територію Київської області, якою й протікає річка Рось.
У проекті "Двір мого дитинства" учасникам пропонувалось пригадати, що ми родом з дитинства і подумати над тим, а де воно проходить? Вдома, в дитячому садку, в школі, в селі у бабусі, в рідному дворі? Які ж зараз наші двори? Чи затишні вони? Чи наповнені гомоном та сміхом дитячі майданчики? Чи ми бачимо розібрані пісочниці, зламані каруселі, заіржавілі гірки? Де гуляють мами з малюками у колясках? Де збираються дідусі грати в доміно? А де ховаються веселі хлопчаки, що грають у піжмурки?
Учасники проекту з 12-ти навчальних закладів різних міст України фотографували свої двори, спілкувалися з їх жителями, проводили опитування, збирали цікаві дворові історії, відомості про відомих людей, що жили і живуть у їхніх дворах. Учні мали змогу набути досвід спілкування і взаємодії з організаціями, органами місцевого самоврядування щодо покращення стану дитячих майданчиків та дворів міста.
Під час участі у проекті учасники навчилися складати анкети та проводити опитування, статистично обробляти та графічно представляти їх результати; оформлювати фотовиставки тощо.
У результаті проекту був випущений компакт-диск, до якого увійшли всі матеріали, зібрані учасниками, а головне - у багатьох містах було оновлено і створено дитячі дворові майданчики.
Отже, можливість участі у цікавій роботі всіх учнів як окремого гуртка або клубу, так і вихованців різних творчих об'єднань, підвищена відповідальність за результати своєї діяльності, швидкість обміну інформацією, творчість та можливість самовираження створюють потрібну мотивацію в учнів і вчителів для активної участі у проектній діяльності.
Робота в телекомунікаційних проектах спонукає учнів працювати над розвитком власної моралі, інтелекту, культурного рівня, вчитись самостійно здобувати нові знання і набувати вміння поряд з умінням реагувати на швидкозмінні умови навколишнього світу.
Вихованці поступово вчаться розуміти, що всі вони причетні до того, що відбувається у світі, що навіть одна людина здатна змінити світ на краще, а спільні зусилля та успішна командна робота можуть принести справді вагомий результат.
Метод Інтернет-проектів дозволяє всебічно використовувати сучасні інформаційні технології, водночас він сприяє тому, що навчання стає цікавим, захоплюючим, корисним.
Виходячи з цього, вважаємо доцільним використання методу телекомунікаційних проектів у вихованні соціальної активності вихованців. Проте варто зазначити, що на даний час немає навчальної програми для творчих об'єднань позашкільних навчальних закладів, яка б дозволяла учням опанувати метод Інтернет-проектів. Це зумовлює необхідність створення навчальної програми діяльності клубу телекомунікаційних проектів та залучення максимальної кількості дітей та підлітків до участі у проектах.
Список літератури:
1. Антологія адаптованого досвіду. Або для чого існують програми освітніх обмінів. - Рівне, 2004. - 388 с.
2. Бэгьюли Ф. Управление проектом. - М.: ФАИР-ПРЕСС, 2004. - 208 с.
3. Дементієвська Н.П., Морзе Н.В. Телекомунікаційні проекти. Стан та перспективи // Комп'ютер в школі та сім'ї. - 1999. - №4. - С.12-19.
4. Інтел® Навчання для майбутнього. - К.: Видавнича група BHV, 2004. - 416 с.
5. Лигоцький А.О. Проектування освітніх систем. - К., 1994. - 50 с.
6. Логвин В. Метод проектів у контексті сучасної освіти // Сучасні шкільні технології. - Ч.2. - К., 2004.
7. Організація проектної діяльності учнів // Завуч. - 2006. - №19. - С.31-47.
8. Педагогический энциклопедический словарь. - М., 2003.
9. Підласий І. Діагностика та експертиза педагогічних проектів. - К., 1998.
10. Полат Е.С. Новые педагогические и информационные технологии в системе образования. - М.: Издательский центр "Академия", 2001. - 272 с.
11. Проектний аналіз / За ред. Москвіна С.О. та ін. - К.: Лібра, 1998. - 368 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...