WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Історія Гостомельської школи - Реферат

Історія Гостомельської школи - Реферат

закінчення педагогічних навчальних закладів, повертаються на роботу у Гостомель. У школі у різний час працювали випускники різних поколінь: С.І.Шульга, М.П.Кодякова, Н.О.Шульга, М.П.Шпак, Ф.М.Завірюха, Н.П.Осадча, А.М.Шульга, Г.М.Антоненко, М.О.Верстюк, Н.В.Томас, П.П.Майкова, Г.С.Сьомка, О.С.Сьомка, З.О.Кучеренко, П.І.Лисюк, Т.І.Панійван, Н.О.Шкарпітко, Л.С.Коваленко, С.П.Корченок, Л.П.Пархоменко, Л.М.Чала, З.А.Давиденко, З.В.Оксьоненко, І.Я.Рогачкова, В.П.Філіпчук, О.І.Сич, С.Л.Шушкевич, Н.Л.Пальнікова, І.К.Омельченко, С.В.Старостенко, Т.В.Дворник, Т.С.Храновська, Т.М.Тарган, Т.В.Товстенко, О.В.Вашуленко, Н.О.Койда, Т.А.Адамчук, Н.М.Ліпінська.
У 80-ті роки значно поповнюються цікавими матеріалами шкільні музеї, вони стають осередком навчальної та виховної роботи.
У 1981-1985 роках 7 учнів закінчують школу із золотими медалями: Т.Блохіна, А.Іщенко (1981р.), Є.Челнакова, О.Євстаф'єва (1982р.), І.Соляна (1984р.),О.Решетило, М.Богданов (1985р.).
У лютому 1985р. Д.Я.Кушнір переходить на роботу в Ірпінський міськком партії. А школу очолює вчитель російської мови і літератури Олег Геннадійович Пальніков. Раніше він працював заступником директора з виховної роботи, тому добре знав і школу, і її колектив. У школі у цей час працюють 55 учителів і бібліотекар.
Коли О.Г.Пальніков від'їжджає у довгострокове закордонне відрядження, директором школи працює Тамара Олексіївна Павленко (1990-1992р.р.). Згадує Т.О.Павленко: "У пам'яті найбільший спогад залишили події у житті школи, які відбувалися на початку 90-х років минулого століття, коли в результаті переселення жителів із Чорнобильської зони кількість учнів у нашій школі перевищила тисячний рубіж, а приміщення школи було розраховане на 400-450 осіб. Про умови роботи в ті часи нічого й говорити: переповнені класи, заняття у дві зміни, відсутні умови для нормальної позакласної роботи, замість спортивного залу - спортивний майданчик під відкритим небом, а в дощ і холод - заняття у вузькому шкільному коридорі. Можна ще довго перелічувати всі негаразди. І от радісна звістка - на найвищому державному рівні затверджено будівництво нової школи, і в найближчий час. І хоч я на той час розуміла, що мені особисто не доведеться працювати в новій школі за станом здоров'я, я раділа разом з усіма. Раділа за дітей, за своїх колег, що нарешті здійсниться мрія, усміхнеться доля вчитись і працювати в умовах, звичних для цивілізованого світу.
І тепер, коли я переступаю поріг нової красуні-школи, я не нарадуюсь, в яких прекрасних умовах навчається моя внучка, і серце сповнене вдячності колективу вчителів, що зуміли так обладнати, так прикрасити шкільне приміщення, створити прекрасні умови для навчання і відпочинку дітей.
Спасибі вам, шановні колеги, за вашу творчу роботу, наполегливу працю, завдяки якій школа займає одне з перших місць в області".
Влітку 1992р. О.Г.Пальніков повертається на Україну і знову продовжує керувати школою. Саме у цей час трапилася подія, яку довгі роки чекали всі гостомельці. У селищі почалося будівництво нового сучасного шкільного приміщення. Багато зусиль тоді доклали директор школи О.Г.Пальніков та заступник директора з господарської частини І.С.Свістунов по введенню школи в експлуатацію. У день, коли Гостомель відзначав 500-річний ювілей, сталася визначна подія в житті селища.
13 жовтня 1994 року школа розпочала свою діяльність у новому сучасному приміщенні.
У лютому 1995р. було відновлено традицію зустрічі випускників школи минулих років. Ці щорічні зустрічі стали справжнім святом для жителів селища, які пам'ятають і люблять свою школу.
14 грудня 1995 року школу очолив Володимир Миколайович Захлюпаний, учитель фізики та інформатики. Він керує навчальним закладом і сьогодні. За цей час сталися значні зміни у роботі школи, зріс та зміцнів її педагогічний колектив. В.М.Захлюпаний, використовуючи надбання минулих років, зумів організувати роботу колективу, скоординувати його творчий потенціал таким чином, що школа вийшла на одне з перших місць в м.Ірпені за показниками навчально-виховної роботи.
Під керівництвом директора школи була активізована пошуково-краєзнавча робота, а до 60-ліття школи урочисто відкрито Музей історії школи с.Гостомель. Експозиція музею - багата і різноманітна, розповідає про розвиток освіти у селищі. Відновлено традицію ведення літопису шкільного життя кожним класом. Випускники школи щороку на випускному вечорі вручають Володимиру Миколайовичу свої літописи, які потім зберігаються у Музеї школи. Саме у цихлітописах життя школи за останні 10 років зафіксовано у спогадах, розповідях, фотографіях, документах. Це живі сторінки історії Гостомельської школи.
Учні школи займаються пошуковою роботою. Під керівництвом учителів Кушнір Ольги Миколаївни та Ярильченко Наталії Вікторівни збираються матеріали для музею історії селища Гостомель. В 2001 році урочисто відкрито музей селища, таким чином в школі створився історико-краєзнавчий музейний комплекс, до якого входять: музей історії школи, музей історії селища, кімната народознавства.
Школа сьогодні
Сьогодні Гостомельська школа - це сучасний навчальний заклад, обладнаний необхідними навчальними кабінетами, майстернями, комп'ютерними класами, спортивними залами, бібліотекою, їдальнею.
У школі навчається 954 учні. Кількість класів - 37. Педагогічний колектив налічує 80 осіб, з них: відмінників освіти України - 15, учителів -методистів - 5, старших учителів- 12, учителів з вищою кваліфікаційною категорією -33.
У школі працює 24 гуртки, у яких займаються 420 учнів. У школі діє дитяча організація "Краяни", яка об'єднує три вікові групи учнів: молодші класи - "Країна барвінкова" (280 учнів), середні класи - "Веселка" (420 учнів), старші класи - "Джерело" (254 учнів).
Дитяча організація "Краяни" займається вивченням історії своєї школи, рідного селища, краю; поповненням матеріалів краєзнавчого музею; проведенням роботи із самоврядування; участю у спортивних змагання, конкурсах.
У школі працює два комп'ютерних класи (27 комп'ютерів). Учні мають можливість користуватися мережею Internet, електронною поштою. Школа має свій власний сайт (www.school13.irpin.com).
ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м.Ірпеня випускає власну газету для учнів, учителів та громадськості селища "Шкільний дзвінок", а також має її електронну версію в мережі Internet (www.school13.irpin.com/schooldz).
Наш навчальний заклад приділяє багато уваги впровадженню нових інформаційних комп'ютерних технологій у навчально - виховний процес та управлінську діяльність закладу. Школа є лабораторією інформаційних технологій навчання Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. На базі школи часто проходять обласні семінарські заняття, курси перепідготовки директорів та заступників директорів шкіл Київської області.
Школа займається господарською діяльністю, організацією харчування учнів. Завідуючою шкільної їдальні багато років працює Мельникова О.О.
Наші вихованці - активні учасники олімпіад, конкурсів, змагань різних рівнів. Багато учнів є переможцями та призерами. Це Гордійко Дарія, Давиденко Наталія, Литвиненко Олексій, Кудрявцева Юліана, Мазніченко Ольга та багато інших.
Класні приміщення школи естетично оформлені, обладнані новими меблями, сучасними дошками, в класах багато квітів, вазонів. У школі працює теплиця.
За 70-річний період Гостомельська школа випустила 2963 учні, з них 137 медалістів. Серед учорашніх школярів чимало вчителів, лікарів, юристів, журналістів, економістів, військових, науковців і просто прекрасних людей. Щодня стрімким потоком до школи йдуть учні, щоб потрапити в неосяжний світ науки і знань. Їх зустрічає рідна Гостомельська школа, яка з любов'ю, вірою та надією веде їх у майбутнє.

 
 

Цікаве

Загрузка...