WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Технологічні основи створення та підтримки порталів - Реферат

Технологічні основи створення та підтримки порталів - Реферат


студентське життя;
наука і мистецтво.
Сайт не містить форумів, розсилок, пошуку.
Український освітній портал http://www.osvita.org.ua/. Портал містить:
базу даних українських вищих навчальних закладів;
структурований каталог освітніх ресурсів Уанету, Рунету та Інтернету;
фонди і гранти;
відпочинок та розваги;
новини освіти України, Росії та світу;
рейтинг освітніх сайтів.
База даних українських ВНЗ поповнюється. На порталі відсутній пошук.
Освітній сайт Загальна середня освіта в Україні http://www.znz.edu-ua.net-
Сайт призначений для адміністративних, педагогічних та наукових працівників галузі освіти та педагогіки. Він містить базу даних "Нормативно-правове і програмно-методичне забезпечення організації навчального процесу в загальноосвітніх навчальних закладах України". Інформаційний ресурс представлено у розділах:
Законодавчо-правові засади
Організація діяльності
Навчально-виховний процес
Позакласна робота
Кадрове забезпечення
Фінанси та господарство
Безпека життєдіяльності
Управління ЗНЗ.
Нормативно-правова база постійно і безперервно розвивається, доповнюється новими документами, які визначають сучасну освітню політику та перспективи її подальшого розвитку.
Освітній сайт Інфосвіт - www.apsu.org.ua. Освітній сайт Інфосвіт виконує інформаційне забезпечення розвитку педагогічних досліджень і навчальних технологій в Україні. Він розрахований на адміністративних, педагогічних та наукових працівників галузі освіти та педагогіки.
Інформація представлена в розділах:
Академія педагогічних наук
Зміст середньої освіти
Педагогічні інновації - база даних
Дисертаційні дослідження - база даних
Педагогічні програмні засоби - база даних
Зарубіжна освітня інформація - база даних
Освітній сайт Шкільна освіта - www.school.edu-ua.net. Сайт представляє в Інтернеті українські навчальні програми і підручники, довідники і методичні посібники з анотаціями до них як для початкової та середньої школи, так і для ліцеїв і гімназій.
Сайт пропонує такі бази даних:
повний перелік затверджених і рекомендованих Міністерством освіти і науки України підручників, довідників і методичних посібників для початкової і середньої школи, а також для ліцеїв і гімназій з анотаціями до них українською мовою;
перелік видавництв навчальної літератури.
Сайт має форум, який складається із тематичних конференцій, для обговорення питань, пов'язаних з навчальною літературою і програмами навчання в Україні і світі. Кожний викладач, розробник методик навчання, інші педагоги, учні та батьки можуть обговорювати якість навчання, висловити свої побажання та зауваження авторам літератури і програм , структурам Міністерства освіти і науки України, відділам і управлінням освіти, які затверджують їх, а також замовити у видавництва підручники. Сайт містить посилання на бібліотеки, навчальні організації, освітні Інтернет ресурси, пошукові системи, законодавчу базу України.
Всеукраїнський шкільний портал www.school.ed.net.ua. Метою порталу є забезпечення доступної та якісної освіти всім громадянам України й усім, хто хоче одержати її з українського джерела, поширення в Світовій Мережі інформації про середні навчальні заклади України шляхом розробки та наповнення відповідної бази даних.
Освітній інформаційний портал www.o-svit.iatp.org.ua . Портал створений як каталог освітніх ресурсів України - все про навчання в Україні і за кордоном.
Портал мітить базу даних навчальних закладів. Освітні інформаційні ресурси подані у рубриках:
для педагогів і психологів,
для учнів і студентів.
Створюється база даних освітніх сайтів України у вигляді колекції посилань. База даних і ресурси порталу хоч і повільно, але наповнюються.
Освітній сайт Освітянська мережа України www.ednu.kiev.ua. Сайт представляє українські інформаційні ресурси, що пов'язані з освітою, а саме:
українські організації, що пов'язані з освітою;
міжнародні та донорські організації, що допомагають у розбудові української освіти;
українські навчальні заклади: вищі та загальноосвітні, державної та недержавної форм власності;
довідник спеціальностей українських навчальних закладів;
освіта за кордоном;
гранти та стипендії;
освітянська преса;
освітянські виставки;
дистанційне навчання.
Висновки. Однією з актуальних проблем сучасної освіти є використання новітніх інформаційних технологій в освітньому процесі: освітніх порталів, освітніх сайтів, електронних гіперпосилань до навчальних посібників, методичних матеріалів, електронної пошти, чатів, форумів, конференцій, так досягається головна мета сучасного освітнього процесу - виховання критично мислячої особистості, здатної до безперервного підвищення свого культурного, інформаційного, освітнього і професійного рівня, здатної швидко адаптуватися в умовах розвитку інформаційного суспільства.
Головним результатом представленого у роботі дослідження є аналіз сучасних підходів до створення і підтримки Інтернет-порталів. В роботі також подані визначення поняття порталу, освітнього порталу, як сучасної інформаційної технології, типи, загальні риси, інструментарій порталів та вимоги до них. Зокрема вимоги до системи сервісу і служб порталу, по забезпеченню високого ступеню інтеграції та безпеки можуть бути використані при проектуванні, розробці сайтів та порталів. Виконання зазначених вимог дозволить спростити процес наповнення порталу інформаційними ресурсами і інтеграції нових інформаційних ресурсів, що слугуватиме певним критерієм оцінки сервісу порталу, організації інформаційного ресурсу.
Аналіз і результати дослідження є корисними для проектувальників і розробників порталів привиробленні підходів, концепцій, моделей, методик, виборі засобів реалізації портальних технологій на етапах проектування, розробки та керування наповненням інформаційними ресурсами порталу чи сайту. Вони можуть використовуватись при проектуванні, розробці як корпоративних тематичних освітніх порталів або горизонтальних освітніх порталів так і будь-яких інших сайтів та порталів.
Подальші наукові дослідження у цьому напрямку перспективні. Актуальним було б дослідження засобів інформаційного наповнення порталів, засобів створення системи профільних освітніх порталів. Необхідно також систематично відслідковувати наповнення національного освітнього інформаційного простору якісними освітніми ресурсами.
Список літератури:
1. Тамми Сакс, Гарри Мак-Клейн. Дизайн и архитектура современного Web-сайта. Опыт профессионалов. - С.-Пб.: Издат. дом Вильямс, 2002. - 320с.
2. Динар Дальви. XML для разработчиков-профессионалов. - М.: Лори, 2003. - 656с.
3. Уодтке К. Информационная архитектура: Чертежи для сайта. - М.: Кудиц-Образ, 2004. - 320с.
4. Биков В.Ю., Задорожна Н.Т., Омельченко Т.Г. Сучасні підходи та принципи побудови порталів. Засоби і технології єдиного інформаційного освітнього простору: Зб. наук. праць/за ред. В.Ю. Бикова, Ю.О. Жука/ Інститут засобів навчання АПН України. - К.:- Атіка, 2004. - с. 17-44.
5. Задорожна Н.Т., Кузнєцова Т. В., Кільченко А.В., Лабжинський Ю.А., Омельченко Т.Г. Принципи формування інформаційного наповнення Інтернет-порталу "Діти України". Комп'ютерна підтримка навчальних дисциплін у середній та вищій школі: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції 15-18 листопада 2004 р, м. Луганськ . - Луганськ: Альма-матер, 2004. с. 48-50.

 
 

Цікаве

Загрузка...