WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Технологічні основи створення та підтримки порталів - Реферат

Технологічні основи створення та підтримки порталів - Реферат

включає:
єдину систему новин для інтеграції новин, що надходять з різних інформаційних каналів, та надання можливості освітнім ресурсам і персональним порталам користувачів формувати власні стрічки новин;
єдину банерну мережу для обміну рекламними повідомленнями (банерами) між освітніми ресурсами, що входять до освітнього порталу з метою анонсування найбільш цікавої інформації.
Сервіс інтерактивного спілкування користувачів включає:
створення і взаємодію єдиної системи форумів різної тематики на освітніх ресурсах порталу для забезпечення інтерактивної взаємодії між користувачами порталу і підтримки обміну найбільш цікавими темами між освітніми ресурсами з метою розширення аудиторії спілкування;
систему проведення опитувань і голосувань для централізованого проведення опитувань і голосувань, а також підбиття підсумків на освітніх ресурсах порталу;
сервіс розсилань для керування тематичними розсиланнями в рамках освітнього порталу.
Провайдером служби персонального порталу може бути як горизонтальний освітній портал, так і кожний із його профільних порталів. Персональні портали забезпечують доставку інформації, відфільтрованої за запитом конкретного користувача. Персональний портал може бути використаний як віртуальний, так і локальний.
Віртуальні персональні портали створюються за рахунок настроювання ресурсів порталу провайдера для конкретного користувача. У даному випадку мова йде про звичайного (не корпоративного) користувача.
Локальний персональний портал (або портик) може створюватися за бажанням користувача і розташовуватися на його персональному сервері. У такому випадку мова йде, як правило, про корпоративного користувача. В обох випадках важливі такі моменти:
настроювання зовнішнього вигляду персонального порталу;
засоби персоналізації сервісу порталу провайдера: (пошук, новини і трансляції).
Служба аутентифікації та авторизації доступу до інформаційного та функціонального змісту порталу забезпечує сервіс:
аутентифікації для ідентифікації і визначення аутентичності індивідуальних і корпоративних користувачів;
авторизації для визначення повноважень і реалізація обмежень доступу до ресурсів порталу;
аудиту для протоколювання усіх дій, що здійснюються в рамках системи безпеки.
Сервіс моніторингу і статистики надає засоби:
контролю й аналізу навантаження на апаратні ресурси порталу;
підготовки статистики звертань до різних розділів порталу.
Сучасні підходи та принципи створення освітніх порталів. Пропонується будувати сервіс порталу як систему незалежних програмних компонентів, що функціонують незалежно один від одного на одному або декількох комп'ютерах мережі і взаємодіючих один з одним на основі відкритих стандартів. Як стандарт передачі структурованої інформації між сервісом і службами освітнього порталу пропонується використовувати мову XML [2].
Застосування XML-технологій для реалізації взаємодії між сервісом і службами порталу обумовлюється такими факторами:
відкритий незалежний стандарт дозволяє не залежати від платформи і засобів реалізації;
гнучкість і простота структури XML дозволяє формувати інтерфейси спілкування в залежності від предметної області (типу переданих даних);
можливості трансформації дозволяють істотно спростити конвертацію повідомлень зовнішніх систем, а також спростити їхню інтеграцію при остаточному представленні (великі можливості у виборі форматів представлення);
структурованість XML дозволяє реалізувати більш сучасні і розвинуті, "інтелектуальні" способи пошуку інформації;
технологічність реалізації. Вибір XML дозволяє використовувати при реалізації сервіс і служби порталу вже розроблені і випробувані стандарти сучасної технології веб-сервісу, що використовує XML як основу свого функціонування.
До систем сервісу і служб порталу висувається ряд вимог [1]:
1) забезпечення масштабованості завдяки реалізації можливості:
звернення до сервісу з будь-якої точки мережі через Інтернет;
обробки інтенсивного потоку звернень до сервісу;
незалежної функціональності і взаємодії сервісу від фізичного розміщення, мови і платформи реалізації.
2) забезпечення високого ступеню інтеграції через:
наявність спеціальних механізмів, що забезпечують можливість опису інтерфейсу і базової функціональності сервісу та спрощують процес інтеграції сервісу на освітніх ресурсах порталу;
можливість реєстрації і пошуку нового сервісу в порталі за допомогою простих механізмів пошуку;
використання стандартного протоколу обміну структурованими даними;
наявність сучасних засобів персоналізації сервісу.
3) забезпечення безпеки завдяки:
конфіденційності передачі інформації між сервером і користувачем;
аутентифікації й авторизації доступу до сервісу;
коректності реалізації, що виключає можливість доступу до сервера через не документовану точку входу;
моніторингу (аудиту) змін і подій, що відбуваються в рамках системи безпеки.
Поданий вище перелік основних вимог до сервісу дозволяє забезпечити портал гнучкими засобами обміну інформацією між порталом і існуючими інформаційними ресурсами незалежно від їх розташування та неоднорідності змісту. До того ж, сервіс, що має такі властивості, дозволяє спростити процес інтеграції нових інформаційних ресурсів у портал, істотно полегшуючи процес його подальшого інформаційного наповнення.
Веб-сервіс - це будь-який сервіс, доступний через Інтернет і такий, що використовує стандартизовану систему обміну даними, засновану на XML. Крім того, такий сервіс не залежить від платформи і мови реалізації.
Існують два способи аналізу архітектури веб-сервісу [3]. Перший полягає в розгляді ролі кожного суб'єкта доступу до веб-сервісу. Другий - у вивченні стека протоколів веб-сервісу.
Основну роль при сучасному навчанні можуть відігравати освітні портали, що являють собою програмно-технічний комплекс, який акумулює в різноманітних формах і обсягах територіально розподілені дані про науково-методичні інформаційні ресурси, сучасні технології навчання, державні освітні стандарти і будь-яку іншу інформацію, що підтримує індивідуальний рівень освіти й інтерес до безперервного його підвищення.
Освітній простір України в Інтернеті на сьогодні представлено рядом освітніх сайтів та освітніх порталів, які функціонують як окреміінформаційні джерела. Розповсюдження освітянської інформації через мережу Інтернет здійснюється нерегулярно, інформація має фрагментарний характер, а її актуалізація або зовсім не здійснюється, або виконується з великим запізненням. У даний час постала проблема створення і розвитку системи освітніх порталів. Проведемо огляд найвідоміших українських освітніх порталів і сайтів.
Офіційний сайт Міністерства освіти і науки України. www.mon.gov.ua - це урядовий освітній портал, який призначений для адміністративних, педагогічних та наукових працівників галузі освіти та педагогіки.
Інформаційний ресурс сайту складають бази даних нормативно-правових документів по загальній та окремо по дошкільній, загальній середній, позашкільній, професійно-технічній, вищій, післядипломній педагогічній середній освіті та дистанційному навчанню, а також освітні Інтернет-ресурси України, новини про освіту та актуальну інформацію про українські та зарубіжні освітні програми і конкурси.
Освітній сайт для студентства. Український освітній сайт для студентства http://students.net.ua/ складається з розділів:
навчальні та наукові матеріали;

 
 

Цікаве

Загрузка...