WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тенденції розвитку глобальних освітніх мереж (зарубіжний досвід) - Реферат

Тенденції розвитку глобальних освітніх мереж (зарубіжний досвід) - Реферат

починаючи з початку ХХ1-го століття, особлива увага, визнання та значна підтримка розвитку ІКТ, інформаційних освітніх регіональних та глобальних мереж приділяється практично всіма країнами світу, що закріплено відповідними політичними документами, законами та деклараціями, які спрямовані на активні практичні дії з урахуванням процесів глобалізації;
- використання інформаційних комунікаційних технологій, до яких належать глобальні інформаційні мережі, стає характерною ознакою систем освіти зарубіжних країн. Розширюються можливості та діапазон використання глобальних інформаційних мереж у загальноосвітніх школах: від просто інтерактивного спілкування, обміну досвідом та електронної пошти до створення своїх сайтів, порталів та мереж. Крім того, все більшу розповсюдженість набуває система відкритого он-лайн навчання, отримання дипломів та сертифікатів в режимі он-лайн, віртуальні школи та університети.
У країнах зарубіжжя (Європи, Америки та Росії) та в Україні основні принципи та критерії щодо використання ресурсів глобальних освітніх мереж у загальній середній школі практично співпадають. Їх можна означити як змістовність мереж, актуальність інформації, якою вони наповнюються, доступність та відкритість щодо її отримання, корисність та доцільність щодо використання таких мереж у формуванні навчально-виховного процесу у загальній середній школі.
Відрізняються підходи щодо використання глобальних освітніх мереж. Для країн зарубіжжя є характерним не тільки просто вилучення інформації та обмін досвідом, але й проведення он-лайн уроків та отримання освіти.
В Україні підходи щодо використання освітніх глобальних мереж у загальній середній школі звужуються до участі у проектній діяльності (мережа "IEARN"), надаючи можливість учням розширити свої знання з деяких предметів (англійська мова, географія, історія тощо) або вони використовуються на уроках інформатики, завдяки чому надається можливість отримати та розширити, завдяки обміну досвідом з учнями з інших країн світу, знання та вміння з таких напрямів інформаційних технологій як веб-дизайн, інженерне проектування, програмування тощо. Та менш за все використовуються такі мережі у професійній освіті та підготовці педагогічних кадрів, які займають основне місце у формуванні та розвитку освітнього середовища загальної середньої школи.
Зважаючи на повільні темпи інформатизації системи освіти України, невеликої кількості шкіл, які підключені до Інтернету та низькому рівню знань з комп'ютерної та Інтернет грамотності вчителів-практиків, можна зазначити, що освітяни України активно працюють тарозширюють поле своєї діяльності у глобальній мережі IEARN, яка розвивається згідно із загальними тенденціями розвитку глобальних освітніх мереж, зазначених вище. На даному етапі розвитку системи освіти України виникає нагальна потреба якнайшвидше допомогти освітянам, особливо вчителям-практикам, оволодіти інформаційно-комунікаційними технологіями для їх використання у своїй повсякденній практиці.
Список джерел:
1. Глобальна Російська освітня мережа. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.redline.ru/ - заголовок з екрану.
2. Глобальна освітня мережа Xplora. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.xplora.org/ww/en/pub/xplora/hands_on_brains_on.htm. - Заголовок з екрану.
3. Глобальна мережа GLORIAD. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.gloriad.org/gloriad/index.html. - Заголовок з екрану.
4. Глобальна шкільна мережа Global School Network. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.globalschoolnet.org/index.html. - Заголовок з екрану.
5. Глобальна освітня мережа HappyChild. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.happychild.org/. - Заголовок з екрану.
6. Дакарський план дій (Dakar Framework for action). - [Електронний ресурс]. - Режим доступу:http://www.unesco.kz/education/efa/dfa_eng.pdf. - Заголовок з екрану.
7. Декларація в сфері розвитку європейської політики стосовно використання новітніх інформаційних технологій - Портал Ради Європи. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.coe.int/. - Заголовок з екрану.
8. 8.Закон України Про інформацію. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.ucrf.gov.ua/uk/doc/laws/1149672211/. - Заголовок з екрану.
9. Закон України "Про Національну програму інформатизації".- [Електронний ресурс] - Режим доступу:http://osvita.org.ua/distance/pravo/08.html. - Заголовок з екрану.
10. Законодавство України про інформацію// Бюлетень законодавства і юридичної політики України. - 1998. - №7. - С. 8-272.
11. Інформатизація і комп'ютеризація загальноосвітніх навчальних закладів України - 2- років /А.М. Гуржій, В.Ю. Биков, В.В. Гапон, М.Я. Плескач// Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2005. - №5. - С. 3-11.
12. Іспанська освітня мережа EducaRed. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.educared.net/. - Заголовок з екрану.
13. Концепція модернізації російської освіти на період до 2010 року. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.edu.ru/db/mo/Data/d_02/393.html. - Заголовок з екрану.
14. Концепція програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризації сільських шкіл/ В.О. Огнев'юк, В.Ю. Биков, М.І. Жалдак та ін.// Комп'ютер у школі та сім'ї. -- 2000. -- №3. -- С. 3-10.
15. Мережа Skillsnet. - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http: // www.trainingvillage.gr/etv/Projects_Net works/Skillsnet/intro.asp). - Заголовок з екрану.
16. Міжнародна освітня та ресурсна мережа "IEARN". - [Електронний ресурс]. - Режим доступу:http://www.iearn.org.ua/index.html. - Заголовок з екрану.
17. Навчаюча мережа з глобального розвитку (Red Global de Apredizaje para el Dessarrollo). - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://alc.gdln.org/guarare/. - Заголовок з екрану.
18. Національна доктрина розвитку освіти, розділ IХ "Інформаційні технології в освіті"", п. 19). - [Електронний ресурс]. - Режим доступу: http://www.mon.gov.ua/laws/Ukaz_Pr_347.doc. - Заголовок з екрану.
19. Операційні системи та мережі шкільних комп'ютерних комплексів: Навч. посіб. для слухачів системи підвищ. кваліфікації /В.Ю. Биков, В.Д. Руденко; Ін-т систем дослідж. освіти України, Укр. ін-т підвищ. кваліфікації керів. кадрів освіти. -К.: Компас, 1993 - 279 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...