WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Тенденції розвитку глобальних освітніх мереж (зарубіжний досвід) - Реферат

Тенденції розвитку глобальних освітніх мереж (зарубіжний досвід) - Реферат

аналіз на національному, регіональному, секторному та професійному рівнях, а також аналіз потреб у відповідних навичках певних цільових груп, як, наприклад, рівень низької або високої кваліфікації. Підходи переважно включають підприємство і огляди робочої сили на різних рівнях, передбачаючи методи, приклади для вивчення, аналіз та рекламу роботи, досвідчені запити, сценарії з питань визначення необхідності відповідних навичок та вмінь. Схожість проведення таких обстежень, їх методів та схожість у потребах у відповідних навичках та вміннях допомагають ідентифікувати загальні європейські або міжнародні тенденції у вимогах до отримання відповідних навичок та вмінь. Приклади - туризм, логістика і нові технології (наприклад біотехнологія, енергетика, і т. п.). Пріоритет надається цілісним підходам та інноваційним рішенням у проведенні дослідження й аналізу, який може проводитися в проміжку часу між фактичною зміною в політиці та обранню напряму розвитку економіки. Отриманні результати надаються політикам та адміністраторам з освіти з метою проведення відповідних реформ, до яких необхідно залучати різні державні структури.
До постійної діяльності мережі входить проведення тематичних семінарів, що організуються в співпраці з членами мережі, загальних проектів, конференцій,що проводяться двічі на рік. Члени мережі проводять узгодження та розгляд методологічних підходів та одержаних даних через електронну платформу, яка забезпечується командою Cedefop.
Мережа забезпечує форум поколінь нових дій та проектів з ідентифікації вмінь та навичок на ранній стадії через інтеграційні процеси між середнім та іншими рівнями освіти. Результати обговорюються з політиками з освіти, юристами, службами зайнятості та соціальними службами, які працюють в напрямку ідентифікації вмінь та навичок з метою надання висновків та пропозицій в міністерство освіти для подальшого практичного застосування, починаючи з упровадження їх у навчально-виховний процес ЗНЗ.
Змістовність мереж має первинне значення для їх використання у навчально-виховному процесі загальної середньої школи країн зарубіжжя. Розглянемо декілька прикладів використання глобальних інформаційних освітніх мереж у школах різних країн.
Однією з найвідоміших серед учителів та учнів світу є глобальна освітня мережа Global SchoolNet (GSN) [4], започаткована в 1984 році завдяки проекту двох учителів, які завдяки електронній пошті розпочали спілкування учнів двох шкіл, які знаходилися на далекій відстані одна від одної. Згодом цей проект розширив свої рамки від двох до 45 000 шкіл із 194 країн світу та залучив до спілкування більш ніж 90 000 освітян з усього світу.
Головною метою мережі є втілення у життя напряму освіти впродовж життя.
Її робота, яка спрямована на навчання методом проектів, проблемно-орієнтоване навчання та он-лайн навчання. Основними цілями роботи мережі є визначення спільних потреб учнів із різних куточків світу, які б відповідали перспективам глобального розвитку та допомагали їм стати відповідальними та освіченими громадянами світу.
Популярними серед учнів та вчителів є такі проекти як:
- Кібер-ярмарка 2007 - міжнародне навчання для дітей віком від 5 до 19 років, які таким чином створюють свою локальну навчаючу спільноту;
- Веб-проект "Двері дипломатії" - інтеркультурне виховання, навички міжнародного співробітництва;
- Програма "Світ шаленого Біллі" - спрямована на отримання навичок читання, писання та використання цифрових медіа у процесі навчання;
- Он-лайн Експедиції - інтерактивні уроки з історії;
- Гео-гра - географія - з вивченням карт (триває з 1991 року);
- Журналістика - створення спільної інтернет-газети (навички письма, спільної співпраці тощо);
- Листівки до Санти - один із перших проектів, який існує з 1985 року для молодших школярів (розвиток навичок письма).
Проводиться постійна підтримка вчителів інформаційними матеріалами та відповідними Інтернет-ресурсами. Щорічно мережею проводиться конкурс серед учителів, які найбільш вдало та активно використовують телекомунікаційні технології у навчальному процесі та заохочують до нього якомога більше учнів, беручи до уваги інтеркультурний аспект.
Глобальна освітня мережа HappyChild (HappyChild) [5], яка спрямована на допомогу дітям, особливо молодшого шкільного віку, використовує метод проектів, он-лайн навчання, форуми та чати.
Створена база даних із різних шкіл, університетів та навчальних закладів з усього світу надає можливість спілкування між учнями та вчителями, втілюючи у життя інтеркультурні навички.
Он-лайн ресурс надає можливість отримати базові навички з вивчення іноземних мов, наприклад читання англійською мовою - починаючи з фонетики, вивчаючи граматику, читання, письмо та складання віршів і розповідей через можливість інтерактивного спілкування як із своїми однолітками, так і з учителями.
На сайтах мережі існують он-лайн уроки з математики, природничих наук, географії.
Однією з найпоширеніших та популярних освітніх іспаномовних мереж є мережа EducaRed [12], яка об'єднує освітян, адміністраторів, науковців, політиків з освіти, учнів та вчителів, батьків. Інструментами мережі є проведення он-лайн уроків, проектів, семінарів, конференцій та форумів із різних тем та освітніх проблем. Завдяки мережі створюються та працюють віртуальні спільноти вчителів (за різними предметами та інтересами), учнів (за різними інтересами), батьків та науковців.
Розповсюдження знань із різних предметів, практично надаючи дистанційне навчання, надає одна з найбільш відомих освітніх глобальних мереж у країнах Латинської Америки та країнах Карибського басейну є мереж Red Global de Apredizaje para el Dessarrollo (Global Development Learning Network (GDLN) - Навчаюча мережа з глобального розвитку [17]. У своїй роботі вона використовує теле-відео-інтернет дебати, відеоконференції, семінари та конференції, створення інформаційних центрів. Важливим здобутком мережі є можливість отримання сертифікатів, визнаних міжнародними університетами та Світовим банком, які отримують студенти після закінчення навчальних курсів та програм, запропонованих мережею.
Загальноосвітня школа, яка є базовою ланкою освіти, підлягає модернізації, орієнтованій не тільки на те, щоб учень отримав необхідну кількість знань, але й на розвиток його особистості, його

 
 

Цікаве

Загрузка...