WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Принципи Інтернет-технологій як основа формування єдиного освітнього простору - Реферат

Принципи Інтернет-технологій як основа формування єдиного освітнього простору - Реферат

разі застосування автоматизованих засобів.
Портали не обмежують підтримку професійної діяльності своїх користувачів бібліографічним обслуговуванням. Вони пропонують своїм користувачам цілу низку веб-сервісів, таких як конференції або форуми в режимі он-лайн, хостинг для колективів або авторів, що працюють у тематично близькій галузі, розсилку спеціальних бюлетенів тощо. Портали освітнього спрямування містять електронні версії лекцій, навчально-методичні посібники, організують тестування й консультування учнів. Тобто портал охоплює мережеві джерела певної галузі знань, може виконувати функції інформаційного й освітнього середовища для фахівців і учнів (студентів, аспірантів, слухачів закладів післядипломної освіти).
Відбір ресурсів. Відбір джерел для порталу завжди проводиться за двома базовими критеріями: відповідність тематиці та якість ресурсу. Як наслідок, портал охоплює відносно малий обсяг мережевих документів, але гарантує при цьому відбір, адекватний професійним запитам користувача, правильне й досить повне анотування, систему каталогізації, що відповідає особливостям тієї або іншої галузі знань або діяльності.
Один із критеріїв якості - приналежність ресурсу до деяких визначених категорій. Конкретний вибіркритеріїв залежить від предметної галузі, кола користувачів, на яких зорієнтований портал, і технології відбору, прийнятої укладачами. Наприклад, під час складання розділу "Для вчителя-новатора" на порталі "Діти України" www.children.edu-ua.net було ухвалено рішення обмежитися певними типами документів:
§ електронні журнали (доповіді та статті);
§ оцифровані книги;
§ поштові списки та архіви;
§ освітнє ПЗ;
§ бібліографічні, фактографічні або повнотекстові бази даних;
§ графічні та мультимедійні документи;
§ електронні новини;
§ бібліографії;
§ сторінки провідних загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів-новаторів.
Складніше зі змістовою оцінкою якості, яку важко формалізувати. Ресурс можна вважати якісним, якщо запропонована ним інформація є точною, актуальною та походить із надійних і авторитетних джерел. Розробники порталів й автори, що вивчають їхній досвід, виділяють цілий спектр ознак, за якими можна встановити, чи достатня якість ресурсу, щоб його можна було включати до колекції. Портал "Діти України" опирається на такі критерії:
§ заповнення сайту відповідно до анонсованих цілей;
§ надійність і репутація джерела інформації і її незалежність;
§ точність документів;
§ повнота, рівень деталізації джерела;
§ унікальність матеріалу;
§ якість складання й подання матеріалу;
§ легкість навігації;
§ підтримка користувача, наявність інструкцій, пояснень;
§ використання визнаних стандартів;
§ схоронність інформації і її актуальність на сучасний момент.
Опис ресурсу. Крім відбору якісних ресурсів до порталу висувається ще низка вимог, зокрема, обов'язкове анотування або опис ресурсів, а також підтримка деякої системи їх каталогізації. Опис ресурсу, розташованого на різних порталах, має широкий діапазон відмінностей за обсягом і формою: від простої анотації до докладного інформаційного зведення змісту із вказівкою ключових слів. Загальним є лише те, що розробники порталів ретельно обходять використання автоматично генерованих описів, складених пошуковими машинами. Окрім залежності від рівня деталізації й глибини проробки, опис завжди складає експерт після детального ознайомлення зі змістом джерела. Разом з тим в описі можуть бути відображені сторінки, взагалі недоступні для перегляду пошуковими засобами. Система ключових слів використовується під час організації тематичного пошуку документів певного сайту. Застосовується й повнотекстовий пошук з використанням індексних файлів і з використанням алгоритмів, заснованих на методах структурної лінгвістики.
Класифікація ресурсів. Найпростіша форма класифікації - це введення декількох широких категорій, під якими можна підвести значну частину охоплених порталом ресурсів. Наприклад, для порталу "Діти України" такими категоріями є: Діти, Батьки, Освітяни. Використовують як стандартні загальнодоступні класифікації, так і спеціально розроблені під особливості даної предметної галузі У цілому стандартів під розробки порталів ні в системі класифікації, ні у використаних пошукових засобах ще не склалося, а це залишає широке поле для самостійної творчості проектувальників з урахуванням особливостей предметної галузі й передбачуваного кола користувачів.
Підтримка порталу. Найважливішою ознакою якісного порталу є наявність постійно діючого колективу або організаційної структури, що несе відповідальність за його роботу. Тільки в такий спосіб можна забезпечити:
§ високий рівень експертизи під час відбору, описування та класифікації ресурсів;
§ постійне поновлення колекції джерел порталу відповідно появи в мережі нових документів, змін на сайтах, ліквідації ресурсів тощо.
Засоби створення порталів. Нині спостерігається стійка тенденція застосування таких платформ, що дозволяють ефективно керувати інформаційним наповненням і даними, що надходять від відвідувачів порталу. Як правило, в основі таких рішень лежать або замовлені застосування, що базуються на серверних технологіях типу ASP, ASP.NET, JSP, PHP, або вже готові потужні засоби для створення корпоративних веб-сайтів за цими технологіями.
Розглянемо детальніше ці інформаційні технології.
Технологія J2ЕЕ (Java 2 Enterprise Edition). Ця платформа J2ЕЕ розроблена фірмою Sun Microsystems і призначена для створення надійних платформо-незалежних Інтернет-застосувань, які можна поширювати на клієнтські машини з веб-сервера. Розробка корпоративних застосувань виконується мовою Java.
Створення веб-сторінок з фрагментами серверного коду - це технологія ASP, ASP.NET (Active Server Pages), за її допомогою веб-майстер може формувати динамічно поновлювальні веб-сторінки і відокремлювати функціональну частину від дизайну. ASP-сторінки можуть містити HTML-текст, змішаний зі сценаріями мовами JavaScript і VBScript. У разі запиту браузером нової сторінки її виконує сервер і динамічно генерує браузеру потік HTML-тексту, який і відображається на екрані користувача. Ця технологія Microsoft набула подальшого розвитку в технологіях JSP, PHP та інших.
Технологія JSP (Java Server Pages) - це технологія створення серверних

 
 

Цікаве

Загрузка...